Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Intrebare ref la cartile de munca - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


Intrebare ref la cartile de munca

24 replies to this topic

#21 ggf

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 397 Postari:

Postat 08 September 2006 - 07:41 AM

Daca ai 1000 de salariati si ai indexat salariile tuturor cu un procent , sa faci act aditional la contractul fiecaruia e nu doar pierdere de timp ci si destul de neplacut . In cazuri de acest fel , ITM accepta un act aditional centralizator in spatele caruia anexezi tabelul nominal cu modificarile ....



#22 irinel

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 51 Postari:
  • Location:Falticeni

Postat 08 September 2006 - 07:52 AM

Catre,
toti colegii care au acuzat-o pe alchimie,

E firesc sa mai si gresim... mai ales in "jungla legislativa" in care incercam sa ne facem meseria... dar sa incurajam greselile.. nu mi se se pare corect.Prin natura lucrurilor pe care le facem suntem expusi la a face greselute in fiecare secunda... dar daca scopul nostru nu ar fi ca acestea sa fie cat mai putine si cat mai repede corectate cele care totusi s-au produs.. atunci... nici acest forum nu ar mai fi la asa mare cautare...
La revedere si o zi buna tuturor! (Pentru mine o zi buna inseamna si o zi fara greseli).

__"*"__



#23 alchimie

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 9 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 08 September 2006 - 11:19 AM

Multumesc mult, Irinel! :D
Rezumatul este urmatorul : maririle de salariu s-au facut de la 01.06.2006, in diferite sume la fiecare, spre exemplu lui X cu 100 lei, lui Y cu 200 lei, etc.A facut acte aditionale pentru fiecare in parte, a mers cu ele la ITM, iar inspectoarea i-a spus sa vina in alta zi ca sunt prea multe.Si nu a mai mers nici pana in ziua de azi.Colegul meu, contabilul sef, a intrebat-o daca sunt inregistrate si ea i-a spus ca da.Cand a fost povestea cu creditul am gasit intregul dosar de acte aditionale neinregistrate.Dupa acest incident, a spus ca, de fapt este un tabel cu toti angajatii pe care l-a depus la ITM, dar la care nu are copie.Nici asta nu era adevarat :unsure:
Intr-un final a recunoscut ca nu a inregistrat nimic la ITM, in afara de state pe care i le dadeam noi lunar.Din ianuarie si pana in ziua de azi.Ideea este ca nu inteleg de ce a mintit, pe langa faptul ca a gresit.D-abia acum o sa incerce sa le inregistreze, probabil cu multe atentii.Si repet ca greseala ei ne afecteaza pe toti.Acum nu mai conteaza, sper sa se rezolve.Va multumesc mult pt raspunsuri si sper ca de data asta am lamurit pe toata lumea. :P
O zi cat mai usoara si un week-end super placut! :)



#24 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 10 September 2006 - 08:51 AM

Daca inspectorul i-a pastrat numar de inregistrare si le opereaza mai tarziu nu e nici o problema...Statele s-au depus cu salariile majorate?
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#25 cleo18

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 79 Postari:
  • Location:Galati

Postat 10 September 2006 - 09:09 AM

Corect!
Si la acel tabel semneaza intr-o parte reprezentantul societatii si in cealalata parte reprezentantul salariatilor.... ;)






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL