Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
inregistrare factura storno - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


inregistrare factura storno

21 replies to this topic

#21 rona

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 67 Postari:
  • Location:bacau

Postat 21 September 2006 - 08:36 PM

multumesc pentru raspunsuri
imi pare rau ca o problema ridicata de mine la 2 noaptea a putut crea asemenea polemici. :unsure:
se spunea la un moment dat ca numai prin magazine se poate vinde marfa clientilor persoane fizice.
ei bine ,eu am un depozit de anvelope noi si am vindut si pers.fiz.in baza oug28/1999 care specifica clar exceptia folosirii caselor de marcat si anume vinzarea bunurilor de folosinta indelungata.

este corect ceea ce fac sau va trebui sa anulez facturile catre persoanele fizice?
chiar daca sint putine.
descarcarea de gestiune o fac cu 607=371.



#22 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 28 September 2006 - 09:32 PM

Trebuie definite bunurile aste de folosinta indelungata...stiam de electrocasnice! Acum nvelopele cred ca-s piese (consumabile?) auto...

Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL