Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Declaratia 010 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Declaratia 010

7 replies to this topic

#1 luminita78

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 26 September 2006 - 11:02 AM

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati si pe mine cu o informatie referitor la declaratie 010. Am omis sa depun declaratia 010 in momentul in care nu am mai avut angajat la firma. Puteti sa-mi spuneti cat este amenda pentru aceasta? Intre 5 mil si 100 mil? Multumesc



#2 DR

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 639 Postari:
  • Gender:Female

Postat 26 September 2006 - 08:33 PM

Codul De Procedura Fiscala.




#3 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 26 September 2006 - 08:53 PM

Daca ai depasit cele 30 zile pentru depunere amenda este 500 lei si se plateste jumatate in 48 de ore de la depunerea ei.
Madalina



#4 nicole33

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1373 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 26 September 2006 - 09:48 PM

am avut o situatie similara la o firma care a ramas fara angajati timp de vreo 3 luni. am depus lunar decl. 100 cu zero la obligatiile legate de salarii, dar nu am depus deloc decl. 010. cand s-au facut noi angajari am continuat sa depun decl. 100 cu sumele rezultate din calcul si nimeni nu m-a intrebat de 010. as fi modificat vectorul fiscal doar daca as fi stiut ca firma nu va mai avea niciodata salariati.



#5 Cristina Grigoras

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Hmmmmm!!!

Postat 26 September 2006 - 10:15 PM

Ai facut foarte bine!
Nu te certa niciodata cu un idiot: te aduce la nivelul lui, apoi te bate cu experienta !



#6 sithcont

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 16 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 26 September 2006 - 10:46 PM

ref la decl 010 iti dau un sfat: intocmeste un memoriu in care prezinti motivele care au stat la baza nedepunerii decl 010 si soliciti acceptarea declaratiei doar cu avertisment, pe care il depui la registratura. daca este credibil, se accepta. altfel, 2.5 mil lei (vechi).
N. Popa



#7 ursu mihai

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 19 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 08 October 2006 - 09:56 AM

Buna ziua ,am si eu o intrebare va rog,contabila mea nu a depus declaratia 100,pe lunile mai,iulie, august ,octombrie, noembrie 2005,am intrebato si ia a zis ca nu se mai depune,va rog mult as vrea sa stiu asa este.va multumesc



#8 nicole33

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1373 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 08 October 2006 - 10:26 AM

asa este. contabila ta are dreptate, in conditiile in care nu ai salariati in perioada mentionata si nu trebuie sa declari decat impozitul pe venit/profit trimestrial. a procedat corect depunand doar pe lunile:iunie, septembrie si decembrie. imi place ca esti vigilent.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL