Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
iNREGISTRARE EXTRAS CARD FIRMA - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


iNREGISTRARE EXTRAS CARD FIRMA

4 replies to this topic

#1 cristty

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 16 Postari:
  • Location:iasi

Postat 27 September 2006 - 10:29 AM

Buna ziua
Am si eu o intrebare.
Am deschis la cererea patronului firmei un cont cu card pentru plati.
Vreau sa va intreb platile facute cu cardul cum vi se pare cel mai corect inregistrate?
Duse pe 542 pe persoana care utilizeaza cardul
si apoi justificarile se fac pe baza documentelelor de decont?
Sau inregistrez platile in contul furnizorilor
sau pe cheltuieli in caz de cheld de deplasare pe baza de bon fiscal?
Multumesc mult.


Mie corect mi se pare sa duc pe avansuri trezorerie pentru ca astfel cheltuielile sunt evidentiate pe persoana respectiva conform legii contabilitatii.
Mentionez faptul ca de multe ori nu primesc toate documentele justificative de la pers. respectiva astfel eu clar ca nu am ce face decat sa duc in 542 si sa il incarc.



#2 nicole33

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1373 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 27 September 2006 - 08:59 PM

eu inregistrez asa: 401 sau 6xx sau 581=5121.analitic card.




#3 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 27 September 2006 - 09:11 PM

UNDE POSTATI, MAI FETELOR ???

OFFFFF, DOAMNEEEE ....



#4 nicole33

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1373 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 27 September 2006 - 09:12 PM

mii de scuze, nici nu m-am uitat. promit ca nu mai fac. rog un moderator sa-l mute.



#5 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 27 September 2006 - 09:22 PM

din pacate, aici numai adminii au optiuni... asa ca pregatiti-va urechile :P !!!

daca aveam optiunile de moderare si la acest capitol, acest topic era mutat deja... :)






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL