Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
preluare o soc cu lipsa in gestiune fara imputatii - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


preluare o soc cu lipsa in gestiune fara imputatii

1 reply to this topic

#1 mariana_fira

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 192 Postari:
  • Interests:tot ce tine de contabilitate

Postat 03 November 2006 - 07:55 AM

buna.
ma confrunt cu o problema si nu stiu cum as putea s-o rezolv. reprezint o un grup de firme si am preluat de curand o alta firma . am procedat la inventarierea patrimoniului si am constatat niste lipsuri in gestiune (firma este a unei rude cu directorul mare - si nu trebuie gasita nici macar o mica "greseala").
lipsuri in gestiune de obiecte de inventar - ma gandesc sa le propun la casare pe cele care lipsesc, dar problema apare, ca atunci s-au ratacit niste stampile cu regim special, adica doua la numar.
cum sa le scot din gestiune fara sa le imput cuiva?
pot sa le declar distruse, pierdute, oricum de propus la casare nu se poate.....
nu stiu cum sa procedez sa ma scad de ele.
multumiri anticipate pt un raspuns promt!
sa aveti o zi buna!



#2 mirela 0702

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 920 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Iasi

Postat 09 November 2006 - 09:41 PM

...pai, nu cred ca e ceva foarte complicat. S-a facut inventarierea, s-au constatat lipsuri la inventar, se dau pe cheltuieli - care sunt nedeductibile la calculul impozitului pe profit la decembrie 2006 (asta daca nu se imputa).







Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL