Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Vanzare obiect de inventar - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Vanzare obiect de inventar

3 replies to this topic

#1 monicao

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 43 Postari:

Postat 09 November 2006 - 06:36 AM

Buna! Daca am un obiect de inventar, pot sa il vand? Daca da (eu cred ca se poate), la ce valoare poate fi vandut, cu ce pret? Ca sa ma aliniez la pretul pietei si ca sa il pot vinde ar trebui sa il vand la un pret cu 30-40% mai jos decat pretul initial de intrare. Cum se inregistreaza contabil operatiile acestea? Va multumesc mult...



#2 monicao

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 43 Postari:

Postat 09 November 2006 - 08:04 PM

Hei, nu ma poate ajuta nimeni? Nimeni nu stie daca pot vinde un obiect de inventar si la ce valoare?? Pleaseee... :angry:




#3 NEGRUT ANCA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 62 Postari:

Postat 09 November 2006 - 09:07 PM

Poti sa-l vinzi ..
Daca e recent -
371-303
603-303 stornat

4111-707

sau in ultima instanta
4111-7588 si atat ....



#4 mirela 0702

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 920 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Iasi

Postat 09 November 2006 - 10:23 PM

...cred ca mai bine 758. Vanzare prin 707, inseamna ca ar trebui probabil sa ai dreptul prin obiectul tau de activitate sa vinzi ceea ce inseamna respectivul obiect de inventar...adica, daca spre ex poti sa vinzi alimente, nu inseamna ca poti sa vinzi si ...stiu eu, scaune..






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL