Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Producere si vanzare software - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Producere si vanzare software

2 replies to this topic

#1 b_elley

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 75 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 14 November 2006 - 12:45 PM

Daca este cineva care lucreaza la o societate care produce si apoi vinde soft-uri am urmatoarea intrebare:
Cum se inregistreaza in contabilitatea producerea si apoi vanzarea unui soft in situatia in care:
1) softul este realizat la comanda, conform specificatiilor clientului (si nu se mai vinde altui client)
2) softul este unul general si va fi vandut mai multor clienti.



#2 Bica Rodica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 115 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 18 November 2006 - 12:02 PM

In cazul 1) este 704
In cazul 2) este productie




#3 alex2007

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 01 April 2007 - 12:25 AM

Am si eu nevoie urgenta de niste pareri la acest capitol. Firma a produs un anume soft. Acum, la vanzarea catre mai multi clienti, nu factureaza soft ci licenta pentru utilizarea softului... Care ar fi conturile in care se inregistreaza aceste operatiuni? La controlul GF s-a indicat utilizarea contului 208 la data creerii softului.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL