Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Problema facturier - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Problema facturier

3 replies to this topic

#1 mirela 0702

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 920 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Iasi

Postat 20 November 2006 - 12:54 PM

Am o problema. Unul din agentii de vanzari mi-a adus un facturier consumat. Am constatat ca formularul verde de la doua facturi nu are nimic completat, probabil nu a asezat bine cartonul pe care-l foloseste atunci cand completeaza facturile. Am aceeasi problema si o chitanta. Cum pot rezolva problema asta?



#2 claudia2006

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 20 Postari:

Postat 20 November 2006 - 02:57 PM

Vezi postareamirela 0702, la Nov 20 2006, 12:54 PM, a spus:

Am o problema. Unul din agentii de vanzari mi-a adus un facturier consumat. Am constatat ca formularul verde de la doua facturi nu are nimic completat, probabil nu a asezat bine cartonul pe care-l foloseste atunci cand completeaza facturile. Am aceeasi problema si o chitanta. Cum pot rezolva problema asta?



Cam nasoala situatia, dar eu totusi cred ca ar trebui sa completezi factura si chitanta ramasa(asa cum este pe exemplarul rosu), caci de anulat nici nu poate fi vorba ,...presupunand ca data facturilor este cam veche. Parerea mea..

Succes!!




#3 MIHAELA 9

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 164 Postari:
  • Gender:Female

Postat 20 November 2006 - 03:17 PM

[quote name='claudia2006' date='Nov 20 2006, 02:57 PM' post='108481']
[quote name='mirela 0702' post='108453' date='Nov 20 2006, 12:54 PM']
Am o problema. Unul din agentii de vanzari mi-a adus un facturier consumat. Am constatat ca formularul verde de la doua facturi nu are nimic completat, probabil nu a asezat bine cartonul pe care-l foloseste atunci cand completeaza facturile. Am aceeasi problema si o chitanta. Cum pot rezolva problema asta?
[/quote]



Cam nasoala situatia, dar eu totusi cred ca ar trebui sa completezi factura si chitanta ramasa(asa cum este pe exemplarul rosu), caci de anulat nici nu poate fi vorba ,...presupunand ca data facturilor este cam veche. Parerea mea..

Succes!!

Le complectezi si factura si chitanta exact cum este pe ex rosu si evident si pe original, si apoi scrii pe ele ``CONFORM CU ORIGINALUL`` stampila si semnatura.



#4 mirela 0702

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 920 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Iasi

Postat 20 November 2006 - 08:32 PM

...merci mult.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL