Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
628-Alte cheltuiel cu servicii - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


628-Alte cheltuiel cu servicii

3 replies to this topic

#1 Eva_

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:
  • Gender:Female

Postat 28 January 2005 - 01:04 PM

Buna ziua tuturor!

Am si eu o nelamurire cu privire la facturile de tip prestari servicii. Dupa cate stiu pentru astfel de facturi avem nevoie de contract intre prestator si beneficiar. Asa este:?:
Daca are cineva timp va rog sa-mi raspundeti.

Mii de multumiri
Eva



#2

  • Guests

Postat 28 January 2005 - 05:42 PM

pe facturi trebuie trecut nr.contactului sau nr.comenzii ferme.
pentru prestari servicii am contracte.
daca gasesc actul normativ in care am citit ti-l trimit.




#3

  • Guests

Postat 31 January 2005 - 07:07 PM

daca nu ai contract pentru prestari servicii s-ar putea ca fiscul sa nu til le recunoasca deductibile
vezi ,NORMELE de aplicare cod fiscal ...chelt.nedeductibile pct.m.



#4 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 14 March 2005 - 12:56 PM

buna
am auzit mai nou ca daca valoare este sub 50 milioane nu este nevoie de contract de prest serv dar este doar un zvon poate stie cineva mai multe






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL