Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
initializare firma in winmentor - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


initializare firma in winmentor

9 replies to this topic

#1 trufin mariana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 38 Postari:
  • Location:Iasi
  • Interests:informatii contabilitate

Postat 30 November 2006 - 09:27 PM

Am si eu o intrebare. Pana acum la firma unde lucrez exista un programel de contabilitate adaptat, pe care s-a lucrat foarte bine. Acum sefii au cumparat winmentor. Eu nu am mai lucrat pe el. Ce trebuie sa fac ca sa preiau datele de pe celalalt program si sa le introduc in mentor? Multumesc.



#2 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 30 November 2006 - 10:39 PM

Primul lucru: cere ajutorul furnizorului de program. Nu te apuca singur ca nu e asa de usor. Probabil te va costa bani dar e mai bine decat sa faci initializarile manual. Crede-ma, stiu ce vorbesc, am facut-o deja.

Don't save it all for Christmas day,
Find a way to give a little love every day!



#3 danbonta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 202 Postari:

Postat 01 December 2006 - 04:42 PM

Vezi postareatrufin mariana, la Nov 30 2006, 09:27 PM, a spus:

Am si eu o intrebare. Pana acum la firma unde lucrez exista un programel de contabilitate adaptat, pe care s-a lucrat foarte bine. Acum sefii au cumparat winmentor. Eu nu am mai lucrat pe el. Ce trebuie sa fac ca sa preiau datele de pe celalalt program si sa le introduc in mentor? Multumesc.


Probabil furnizorul de program iti va prelua soldurile si balanta cu datele de inceput.
Am facut si transferul datelor dintr-o aplicatie in alta la 4 firme.
A durat destul de mult si a existat inconvenientul ca o perioada de timp eram cam in ceata cu informatiile.

In concluzie, nu e o operatiune chiar usoara.
Timpul este cel mai bun profesor, din pacate el isi omoara toti elevii.



#4 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 01 December 2006 - 06:10 PM

Cand mi-au preluat datele, cele 2 gestiuni s-au amestecat. S-a facut totul varza. Trebuia sa initializez cealalta gestiune de mana.
Don't save it all for Christmas day,
Find a way to give a little love every day!



#5 trufin mariana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 38 Postari:
  • Location:Iasi
  • Interests:informatii contabilitate

Postat 01 December 2006 - 08:13 PM

Va multumesc pt sfaturi. Azi am inceput sa introduc partenerii, si tot asa pe bucatele. Ce sa fac? Asta e. O sa ma chinui un pic.



#6 mariana_flo

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 206 Postari:
  • Location:bucuresti, sector 3
  • Interests:vreau sa fiu la curent cu noutatile in domeniu

Postat 02 December 2006 - 09:09 AM

sa nu-ti para rau ca ai cumparat winmentor. Si mie mi-a fost greu la inceput dar acum sunt foarte multumita de el. Insa daca nu-l configurezi bine acum, la initializare, o sa-ti fie cam greu pe urma sa corectezi. Neaparat spune celor de la care l-ai cumparat ce vrei exact de la program si nu accepta din partea lor cuvintele "nu se poate".



#7 Happy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 49 Postari:

Postat 03 December 2006 - 08:01 PM

Tot din proprie experienta:
munceste acum, la initializare cu toata constiinciozitatea, verifica corelatiile analitic-sintetic.
Programul este multumitor dar, mare atentie la acesta corelatie pe tot parcursul utilizarii si in acest caz nu vei avea probleme.



#8 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 03 December 2006 - 08:50 PM

Sunt de acord cu voi.
Don't save it all for Christmas day,
Find a way to give a little love every day!



#9 Lili Pet

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 22 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 10 February 2007 - 06:22 PM

Intrebare pentru experiemntati in Winmentor:
Am inceput sa lucrez cu el si vechea contabila si consultantul lor imi spun ca in fiecare an trebuie sa creez aceasi firma an de an ca nu lucreaza decat pe ani fiscali si ca imi vor face setarile de transfer date din anul precedent. Toate bune si frumoase dar eu nu pot sa vad la o fisa de partener decat asa ma duc pe firma X2006 si scot fisa ma intorc pe firma X2007 si scot fisa dar nu-mi place deloc eu vreau sa nu creez in fiecare an o alta firma ci sa continuui si sa-mi dea fise la orce de la facerea lumii (initializarea softului la ziua curenta). Ma ajuta cineva cu un raspuns?
Multumesc anticipat.
Am folosit Wizcount si am avut destule dureri de cap, acasa am Dante si e simplu si ok, la noul job au Winmentor ca asa au ales cei dinaintea mea si am crezut ce e ok caci ma jucai ceva pe demonstrativ si imi placu dar acum sunt asa confuza. :lostit (13): :pullhair:
Lily



#10 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 11 February 2007 - 10:19 AM

nu trebuie sa creezi firma noua, poti merge in continuare.
singura problema este ca daca esti in ianuarie si vrei o lista pe anul trecut trebuie sa mergi inapoi in decembrie sa faci o lista pe anul trecut si faci inca o lista pe ianuarie
dar asta nu este chair asa mare problema
te-au mintit sau nici ei nu stiau
Don't save it all for Christmas day,
Find a way to give a little love every day!






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL