Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
probleme SAGA - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


probleme SAGA

2 replies to this topic

#1 mihaci

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 493 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 16 December 2006 - 05:30 PM

Buna ziua, am urmatoarea problema pe care nu stiu cum sa o rezolv dpdv contabil. Folosesc SAGA pentru inregistrari contabile, la inceput, am creat analitice gen 401A- furnizorul A, 401B-furnizorul B, daca incercam sa obtin un sold total sintetic la 401, conturile erau defalcate pe analitice, am crezut ca asa era programul, dupa un timp, aplicatia s-a imbunatatit si nu se mai putea crea conturi analitice ca mai sus, ci doar 401.A, 401.B, caz in care pe sintetic nu mai erau afisate toti furnizorii, ci doar totalul lor. As vrea sa fac corectii la conturile create gresit , pentru ca la balanta de la 31.12.2006 sa nu imi apara in balanta sintetica de la bilant
toti furnizorii, ci doar totalul. Va rog sa imi spuneti ce corectii trebuie sa fac pentru a muta rulajele din 401A in 401.A, situatia o am pentru furnizori, clienti, materii prime.Multumesc

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 02 January 2007 - 06:26 PM




#2 dinutu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 48 Postari:

Postat 21 December 2006 - 08:13 PM

buna seara,

1.la intrari de multe se ori intampla sa existe diferente intre factura introdusa si factura reala( de la rotunjiri de ex)care denatureaza ba TVA -ul ba contul de stocuri, chelt...etc..jurnalul de cumparari. Cum poate fi remediat acest lucru?

2.cum se poate tine evidenta marfurilor pe mai multe gestiuni, in care de ex acelas tip de marfuri are preturi de vanzare diferite. Eu nu am reusit acest lucru.


multumesc,

dinu




#3 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 02 January 2007 - 06:08 PM

saga are forum propriu, exista si nr. de telef. unde poti intreba, intra pe site-ul lor... zic ca e mai practic si mai util sa mergi pe solutiile astea fiindca uite ca aici nu prea mai exista raspunsuri de cand septimiu nu mai raspunde la intrebari ci DOAR modereaza = munca administrativa !!






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL