Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
declaratii anuale impozite locale - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


declaratii anuale impozite locale

50 replies to this topic

#41 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 30 January 2007 - 08:49 PM

daca cineva citeste nu e neaparat nevoie sa si raspunda :lostit (13):



#42 ocoleanuionut

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 318 Postari:

Postat 30 January 2007 - 08:53 PM

nu se depune pe calea mosilor (acolo e administratia finante publ sect 3)--------se depune le DITL (DIRECTIA IMPOZITE SI TAXE LOCALE SECT 3 )!!!!!!!!

ocoleanui



#43 ceranca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:

Postat 30 January 2007 - 08:55 PM

Stiu dar ar fi util, mai ales ca scopul forumului e sa comunicam intre noi si sa ne ajutam. Daca tot a fost mutat mesajul unde nu-l vede nimeni, macar sa-mi rezolv problema, nu? Pe net am gasit o gramada de variante in legatura cu actele care trebuie anexate, nici timbrul fiscal nu stiu de ce valoare este. Chiar nu s-a lovit nimeni de problema asta? Toti ati stat la coada la ghiseu?



#44 ocoleanuionut

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 318 Postari:

Postat 30 January 2007 - 08:56 PM

Vezi postareaceranca, la Jan 30 2007, 08:02 PM, a spus:

Buna seara, acum am aflat ca trebuie depusa declaratie pentru impozit pe leasing pana maine. Aveti idee cum se depune electronic? Si daca nu prin Internet, macar prin posta cum se procedeaza? Trebuie timbru fiscal de 1 leu pentru fiecare pagina din copia de pe contract? In Bucuresti nu mai sunt timbre fiscale de cateva zile... :lostit (13): N-am cum sa trimit maine pe nimeni la sect.3 pe Mosilor, va rog mult sa ma ajutati!
.

PRIN POSTA DA :DITL SECTOR 3 ,Str. Sf. Vineri nr. 32!!!
ocoleanui



#45 ceranca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:

Postat 30 January 2007 - 08:56 PM

Ionut, multumesc. Si ca acte ce vor? Declaratia ITL007, copie CUI, copie contract de leasing, copie talon... timbru fiscal de cat? Altceva?



#46 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 31 January 2007 - 10:52 AM

Vezi postareaALINA BUBU, la Jan 22 2007, 09:05 PM, a spus:

Am sunat azi la Impozite si taxe locale sector 3 si m-i s-a spus ca se depun declaratiile pentru cladire si teren pana la 31.12.2007.
Eu nu mai inteleg nimic in codul fiscal este abrogat acel articol.
Ori sunt prosti ori habar n-au de codul fiscal.
Declaratiile se mai depun doar daca s-au facut reevaluari (odata la 3 ani)
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#47 Catalina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 150 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 01 February 2007 - 09:37 AM

Buna dimineata,
Stiti cumva cum se calculeaza acest impozit? Ca as vrea sa fiu sigura ca mi-au trecut sumele corecte pe declaratii, nu de alta dar sa nu platesc un impozit mai mare sau prea mic.
Citisem undeva ca ar fi 25 lei / 200 cmc. Dar nu imi da la calcul
O zi buna
Degeaba ai dreptate daca nu ti-o da cineva.



#48 Ana D

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 43 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 01 February 2007 - 02:56 PM

Cauta in Codul fiscal si acolo gasesti si modul de calcul.. :wink:



#49 florika

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 297 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 01 February 2007 - 08:48 PM

Mie mi-au gresit calculul impozitului la o masina pe leasing cu peste 50 lei dar nu am avut la mine Codul fiscal. Cand am sa platesc o doua transa de impozit am sa le arat calculul corect cf.CF.



#50 Ana D

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 43 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 16 February 2007 - 01:10 PM

Vezi postareaflorika, la Feb 1 2007, 08:48 PM, a spus:

Mie mi-au gresit calculul impozitului la o masina pe leasing cu peste 50 lei dar nu am avut la mine Codul fiscal. Cand am sa platesc o doua transa de impozit am sa le arat calculul corect cf.CF.
Eu am vazut in Codul Fiscal daca nu ma insel, 7 lei/200 cmc.
Mai verificati totusi!!!!!!!!!



#51 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 27 February 2007 - 03:18 PM

A platit cineva cu OP ?? :lostit (13):
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL