Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Noul CUI - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Noul CUI

4 replies to this topic

#1 andreea

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 580 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Literatura, muzica, computere, masini....toate in egala masura.

Postat 06 January 2007 - 09:48 PM

Am o intrebare: am auzit prin decembrie ca se schimba CUI cu unul nou. Ok. Cum se procedeaza? Mergem noi la administratie sau unde? si le predam pe cele vechi, ne programeaza? cum Dumnezeu este? Va multumesc frumos!



#2 Robert.Pana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 07 January 2007 - 12:33 AM

Te duci la Administratie si iL ridici, insotit de CUI original si de imputernicire, si copie dupa buletin.




#3 rentz2000

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 117 Postari:

Postat 20 January 2007 - 01:08 PM

La ce modificare va referiti ?
Cumva cea referitoare la atributul fiscal din "R" in "RO" ?



#4 tehno2007

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 26 January 2007 - 12:41 AM

Vezi postarearentz2000, la Jan 20 2007, 03:08 PM, a spus:

La ce modificare va referiti ?
Cumva cea referitoare la atributul fiscal din "R" in "RO" ?
Apropo de noul RO( scuze de rima), stiti cumva ce prevede legea ( daca exista ? )referitor la modificarile din antetul caselor de marcat ?



#5 Iaro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 423 Postari:

Postat 26 January 2007 - 08:01 PM

Vezi postareatehno2007, la Jan 26 2007, 12:41 AM, a spus:

Vezi postarearentz2000, la Jan 20 2007, 03:08 PM, a spus:

La ce modificare va referiti ?
Cumva cea referitoare la atributul fiscal din "R" in "RO" ?
Apropo de noul RO( scuze de rima), stiti cumva ce prevede legea ( daca exista ? )referitor la modificarile din antetul caselor de marcat ?
Informatia cuprinsa in antetul caselor de marcat nu poate fi modificata, decat in cazul sau in momentul cand se inlocuieste memoria fiscala a aparatului electronic de marcat; deci, ramane asa cum era scris inainte de a intra in vigoare CIF in scopuri de TVA, adik cu R, in loc de RO. Ca sa ti se modifice memoria fiscala trebuie sa ti se mai faca inca o data procedura de fiscalizare a aparatului de marcat.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL