Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
probleme la conectare / inregistrare - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


probleme la conectare / inregistrare


54 replies to this topic

#21 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 22 April 2008 - 10:55 PM

Moni :biggrin: ,

cred ca trebuie doar sa te conectezi !!

uite, eu mi-am schimbat calc. de curand is nu am avut nici o problema la conectare de vreme ce am stiut f. bine user name-ul meu si parola cu care m-am inreg. initial.
crede-ma ca am intrat pe forum din prima !
daca ai probleme la conectare exista 2 cauze :
1. nu folosesti datele de conectare corecte (user si parola)
2. ai IP-ul blocat (al calc. de acasa), draga mea, ai fost "rea" si ai primit sanctiune ? bineinteles ca nu !!

mai incearca sa iti amintesti si safolosesti datele de identificare corecte, zic eu :pullhair:

te rog mult, revino sa-mi spui daca ai reusit.
numai bine iti doresc :biggrin:



#22 MoniNed

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 23 April 2008 - 11:10 AM

Otilia, multumesc foarte mult pentru raspuns. Eu calculatorul il aveam mai demult dar ne-am conectat la internet acasa de citeva saptamini. De la inceput am primit mesajul acela, cum ca nu am permisiunea de a intra. Am crezut ca e ceva temporar, dar vad ca nu se rezolva de la sine, sotul zice ca e de la forum.
User si parola am de foarte putina vreme, puteam sa vad forumul fara user si parola, acasa nici macar nu imi cere user si parola, imi da direct mesajul....
Ma indoiesc ca am fost "rea", m-am gindit la servici initial la sanctiune :pullhair: Cum fac sa vad daca e blocat IP-ul si eventual sa-l deblochez? (mentionez ca sint a-tehnica...)
Multumesc inca o data pentru suport si astept raspunsul tau. Iti doresc numai bine si tie.




#23 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 23 April 2008 - 10:34 PM

Vezi postareaMoniNed, la Apr 22 2008, 11:21 AM, a spus:

Scrie doar ca nu am permisiunea sa intru, fara motiv. Va rog frumos ajutati-ma, de acasa am timp mai mult sa intru.


Fa printscreen la pagina te rog.
Scrie suv mesajul de care vb tu.



#24 MoniNed

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 24 April 2008 - 08:19 AM

Am atasat un printscreen, a trebuit sa fie micsorat pentru ca nu se putea atasa, spunea ca era prea mare. Sper ca se vede textul...
Chiar daca se incearca conectarea, tot nu se intimpla nimic, apare acelasi mesaj. Mai jos sint niste linkuri care nu au nici o legatura cu mesajul, gen "linkuri utile" si altele.

Fisiere atasate


Aceasta postare a fost editata de MoniNed: 24 April 2008 - 08:22 AM




#25 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 24 April 2008 - 12:33 PM

Moni, in acest caz numai Andreea' se poate ajuta, ea are drepturi (nivel de acces) de administrator si stiinta necesara pt. a lucra cu acest soft in amanunt.
moderatorii (ca mine) nu au acest nivel ci (evident) unul mai restrans si, unii dintre noi, n-avem nici stiinta sa lucram orice cu programul asta.
asa ca ai incredere fiindca Andreea' iti va rezolva problema.

numai bine.



#26 MoniNed

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 24 April 2008 - 01:12 PM

Multumesc Otilia, tot nu am inteles, e ceva in neregula cu calculatorul meu sau cu forumul?
Andreea, daca e ceva ce trebuie sa fac eu, sa-mi spuneti (cu detalii pt necunoscatori, bineinteles) :pullhair: Multumesc pentru ajutor, fetelor, si astept raspunsul vostru.

Aceasta postare a fost editata de MoniNed: 24 April 2008 - 01:14 PM




#27 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 24 April 2008 - 09:13 PM

Eroare returnata: nu esti conectat, te poti conecta mai jos


vezi email



#28 DianaAL

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 25 April 2008 - 08:41 AM

Sint eu MoniNed. Abia am putut sa ma conectez si de la servici azi... A trebuit sa fac tot felul de manevre, si in final mi s-a schimbat automat userul si parola. Andreea, ai incercat sa repari tu ceva?
Referitor la eroarea veche, evident ca am incercat sa ma conectez cu parola mea, dar de fiecare data da aceeasi eroare, nu se conecteaza. Este acelasi ecran mereu...
Am sunat mai devreme acasa, cu noul meu utilizator/parola este aceeasi eroare si tot nu se conecteaza.... :pullhair:

Aceasta postare a fost editata de DianaAL: 25 April 2008 - 08:43 AM




#29 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 25 April 2008 - 11:06 PM

MoniNed verifica-ti te rog emailul de pe gmail.



#30 MoniNed

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 29 April 2008 - 11:38 AM

Andreea, multumesc mult pentru email, de acasa nu merge sa ma loghez nici cu DianaSL nici cu MoniNed, aceeasi eroare.... Sper ca nu trebuie reinstalat Windowsul, ma ia groaza cite am acolo....



#31 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 01 May 2008 - 03:13 PM

Verificati setarile browserului cu care navighezi pe net sa nu ai limitari la pagina web, sau daca ai firewal sa nu fi fost pus sa blocheze accesul la diverse pagini web



#32 Lucia2

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 81 Postari:

Postat 11 September 2008 - 12:45 PM

Buna! De la o vreme am probleme la conectare.Ma inregistrez si de cate ori vreau sa postez zice ca nu sunt inregistrata :frusty: De fiecare data cand vreau sa sa vad un alt subiect trebuie sa ma inregistrez iar :sad: .Dimineata abia am postat un mesaj cu chiu si vai iar acum nu se vede pe forum :tongue:
De ce? Plizz help :thumbup:

Upss scuze mi-am gasit subiectul a fost mutat si pe buna dreptate :tongue: :tongue:

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 09 October 2008 - 02:24 PM




#33 uana.be

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 49 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Oradea

Postat 09 October 2008 - 09:44 AM

Buna ! Am o problema in a gasi locul in care imi pot seta orasul si eventual varsta daca exista lucrul acesta...am consultat helpul dar nu m-a ajutat...in sensul ca e in engleza..am gasit pana la urma si "dashboard: adica "panoul meu" dar nu am gasit aici unde pot scrie aceste date informative despre mine...Multumesc!



#34 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 09 October 2008 - 02:29 PM

Draga uana, acceseaza Panoul Meu, situat in dreapta, in bara unde se specifica id-ul cu care esti autentificata...acolo in partea stanga, la Profil personal poti face diverse setari, printre care si locatia.
Madalina



#35 uana.be

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 49 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Oradea

Postat 10 October 2008 - 08:57 AM

@madalina : ms mult...de data asta am gasit si am rezolvat problema:) O zi buna!



#36 eugen ursache

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 517 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:agricultura, lemne fiare si motoare

Postat 16 October 2008 - 01:14 PM

Mai nou, de cand am instalat DAP de fiecare data cand vreau sa descarc un fisier atasat cu optiunea save ma dezautentifica. Mai mult ca sigur e de la interactiunea dintre DAP si forum, dar nu stiu destula carte sa rezolv problema. Ma poate ajuta cineva mai priceput? Nu as vrea sa renunt la DAP, e destul de bun.
Motan m-as fi dorit sa fiu / cu gheare si mustete lungi, / cu coada-n sus, cu blana-n dungi, / c-un ochi verzui si-un ochi capriu. // Pisicile de prin vecini / sa le gonesc pe la pricini, / sa-mi fete fiecare-un fiu / c-un ochi verzui si-un ochi capriu (Nichita Stanescu)



#37 ovilenu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 40 Postari:
  • Location:sibiu

Postat 09 July 2009 - 11:35 AM

sunt conectata la calculatorul colegei mele, de pe calculatorul meu nu pot intra pe forum.....intru www.conta.ro....pe urma forum si nu mi se deschide decat o pagina alba......ce poate sa aiba? sau sa nu aiba?



#38 nopris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1575 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:A invata mai mult unii de la altii si a deveni mai priceputi si mai buni.

Postat 09 July 2009 - 12:39 PM

Spune daca folosesti Internet Explorer sau Mozilla Firefox si ce versiune ai la Internet, ce sistem de operare. Nici mie nu mi-a mers un timp forumul pe Mozille Firefox, dar cu ultimele versiuni imi merge. Eventual faci o actualizare a browserului de Internet.
Vezi setarile din Internet Explorer: Faci click pe Tools, Internet Options, Security si sa fie selectat globul "Internet". Mai depinde si de alte setari de acolo de care vom vedea daca nu reusesti cu acestea. Eventual sa trimiti un e-mail administratorului de sait.
Drumul catre fericire nu se afla in a face ceea ce iti place, ci in a-ti place ceea ce trebuie sa faci! (Sai Baba)



#39 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 10 July 2009 - 11:51 PM

Depinde ce browser folositi, cu internet explorer, mozzila firefox si opera nu am avut nici o problema.
Singura problema am avuto cu Google Chrome dar nu am avut timp sa ma uit prin setarile lui sa vad de ce .
Si vedeti si setarile de securitate ale browserului sa nu impiedice cumva accesul la anumite pagini.



#40 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 06 November 2009 - 12:22 PM

Nu stiu ce se intampla, dar de doua zile nu reusesc sa accesez site-ul decat ffffffffffffff greu, acum pentru a reusi sa editez acest mesaj tot incerc de aprox. 3 ore (de fapt pt. a reusi sa intru pe site si ulterior pe Forum); merge extraordinar de lent si cand reusesc in sfarsit sa intru pe forum apare aceeasi problema la accesarea oricarui topic. Cu alte site-uri nu am probleme, se intampla ceva ? Numai eu am aceasta problema pe care pana acum nu am avut-o ?

Dana







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL