Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
contract inchiriere intre firme - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


contract inchiriere intre firme

  • Nu puteti replica pe acest topic
No replies to this topic

#1 alina35alina35

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:

Postat 10 January 2007 - 07:01 PM

Buna tuturor,am nevoie de ajutor in privinta unui contract de inchiriere.
Societatea noastra a cumparat un un imobil cu 2 spatii comerciale,la incheierea contractului de vanzare nu ni s-a adus la cunostiinta de existenta unui contract de inchiriere despre care am aflat ulterior,societatea care are acel contract nu l-a inscris in C.F.,cand am intrat in posesia imobilului am vrut sa amenajam magazinele pentru
desfasurarea activitatii,dar am constatat ca nu putem deoarece exista un contract de inchiriere intre societatea care ne-a vandut imobilul si o societate care ocupa unul din spatii.
Doresc sa mentionez ca societatea care a vandut avea imobilul era sub ipoteca bancara inainte de vanzare,
care s-a ridicat in momentul cand le-am achitat imobilul. Actualmente nu putem functiona in spatiul respectiv deoarece in urma acelui contract de inchiriere societatea respectiva nu elibereaza spatiul si nici nu plateste chirie deoarece in acel contract este specificata o chirie de 500 ron,cu care noi nu am fost de acord si i-am anuntat o majorare a chiriei sau eliberarea spatiului,ei au considerat de cuvinta sa numai plateasca nimic si sa stea in continuare.
I-am actionat in judecata ,actiune in urma careia nu s-a rezolvat nimic,ei folosindu-se in continuare de spatiul nostru fara sa ne plateasca nimic .astept pareri pe forum si pe e-mail alina35alina35@yahoo.com :lostit (13): :pullhair:


  • Nu puteti replica pe acest topic




Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL