Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
declaratia 010, ve rog, urgent - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


declaratia 010, ve rog, urgent

23 replies to this topic

#21 AVRAM

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 78 Postari:

Postat 15 May 2007 - 12:53 PM

daca s-a infiintat in aprilie inseamna ca nu mai trebuie depusa 010 deoarece de la infiintare s-a inregistrat ca platitor de impozite trimestrial



#22 robertantal

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 868 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:orice

Postat 15 May 2007 - 04:57 PM

Vezi postareaAVRAM, la May 15 2007, 01:53 PM, a spus:

daca s-a infiintat in aprilie inseamna ca nu mai trebuie depusa 010 deoarece de la infiintare s-a inregistrat ca platitor de impozite trimestrial

inseamna ca in 60 de zile de la inmatriculare la reg com trebuie sa angajeze si omul, nu? altfel pierde statutul de micro.
deci pana la 05.06.2007

Important in viata nu este ceea ce faci, ci sa faci bine ceea ce faci! Astfel, vei deveni un om mai bun ... Continua sa te straduiesti mai mult!



#23 ahava

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 89 Postari:

Postat 16 May 2007 - 08:56 AM

Vezi postarearobertantal, la May 15 2007, 05:57 PM, a spus:

Vezi postareaAVRAM, la May 15 2007, 01:53 PM, a spus:

daca s-a infiintat in aprilie inseamna ca nu mai trebuie depusa 010 deoarece de la infiintare s-a inregistrat ca platitor de impozite trimestrial

inseamna ca in 60 de zile de la inmatriculare la reg com trebuie sa angajeze si omul, nu? altfel pierde statutul de micro.
deci pana la 05.06.2007
Nu stiam ca optiunea pentru plata trimestriala se face deja de la inscrierea la Reg. com.
Va multumesc la amandoi pentru raspuns :smile:



#24 ntws

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 18 May 2007 - 11:40 PM

HELP PLS :(

am nevoie de cateva sfaturi
o societate infiintata in nov 2005 - declaratie initiala 010 (2005 si 2006) - platitor de tva, impozit pe profit - trimestrial

contabilul nu mi-a depus 010 in 2007 - intamplarea a facut ca luna asta sa ma duc eu pe la adm fin cu declaratia 100 pt luna aprilie (pe ian, feb, mart a depus contabilul decl.100) - surpriza mi-au spus ca trebuie sa depun 010 (ca acum se depune 100 trim)
nu trebuia sa stie contabilul de acest lucru - ufaaaa - simt ca innebunesc :(

la ce sa ma astept - o amenda :( - cum se poate rezolva ??






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL