Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Vector fiscal - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


Vector fiscal

43 replies to this topic

#41 DanaF

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 49 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 14 March 2007 - 10:55 AM

Dragi colegi, suntem in 14 martie...chiar nu a aparut MO cu noua 010????
Stie cineva?



#42 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 14 March 2007 - 11:31 AM

MO 175




#43 Ranettius

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 75 Postari:

Postat 20 March 2007 - 08:40 PM

Am si eu 2 intrebari daca se poate:

1. La o micro care e din 2003 platitor de taxe si imp pe salarii si din 2005 pe tva, la noul 010, care sunt termenele de luare in evidenta care trebuiesc trecute? Ca am inteles ca se completeaza iar cu toate datele din vectorul vechi. De ex, la rubrica de imp pe salariu (trimestrial) trec luat in evidenta cu data de 1 ian 2007 sau de cand era firma? Si la imp pe venituri, care a ramas la trimestru, trac luat in evidenta tot cu data veche sau cu 1 ian 07?

2. LA o firma noua din 2006, fara activitate pana acum, are doar in vectorul fiscal TVA si accize, fara salarii. Mai trebuie sa completez noul 010 tot cu datele vechi sau nu mai trebuie 010?

Multumesc



#44 Doina P

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1143 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 20 March 2007 - 09:06 PM

Pt.1 Treci datele din cel vechi singura chestie noua ca bifezi la "trimestru"+adugi cele 2 noi fonduri f.garantare=01.01.2007 si contr.concedii =01.01.2006






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL