Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Program gratuit de facturare - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 5

Salt la continut


Program gratuit de facturare


103 replies to this topic

#81 popa84silviu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:
  • Location:Arad
  • Interests:Informare

Postat 18 March 2008 - 09:27 PM

pana la urma mai trebuie anuntat la finante ca, o sa folosesc facturii facute pe calculator ??????
mentionez ca, nu mai am facturier si la cate facturii fac pe luna nu se merita sa mai dau comanda pt. facturier 3-4 fact. pe luna.

astept raspuns !!!!
pls.
student la inceput



#82 Iaro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 423 Postari:

Postat 20 March 2008 - 08:25 PM

Pai ce a trebuit notificat la Finante ca utilizezi facturi editate prin surse proprii de calculatorul tau!!!! Se depune la Fisc o lista semestrial, privind facturile emise!!!! Si aceea numai de anumite societati!!!!




#83 mihaela_lica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 92 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:acumulare

Postat 20 March 2008 - 10:06 PM

Este necesara o adresa prin care informezi Administratia despre plaja de numere pe care ai hotarat-o printr-o decizie la inceputul anului, atat pentru facturi cat si pentru chitante.
Mie mi-au cerut sa-i informez la Ilfov pentru facturile si chitantele netipizate pe care le emit in calitate de PFA.
lasa zilei de maine, grija zilei de maine...



#84 jandor61

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 51 Postari:

Postat 21 March 2008 - 02:26 PM

Vezi postareapopa84silviu, la Mar 18 2008, 09:27 PM, a spus:

pana la urma mai trebuie anuntat la finante ca o sa folosesc facturi facute pe calculator?[...]
Pentru persoane juridice este suficient sa se emita o decizie prin care stabilesc seriile si numerele alocate anual pentru facturi, avize si chitante, precum si persoana care raspunde de evidenta lor.Semestrial se declara facturile emise prin declaratia 394

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 09 July 2008 - 01:25 PM
citare integrala mesaj




#85 popa84silviu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:
  • Location:Arad
  • Interests:Informare

Postat 21 March 2008 - 10:16 PM

multumesc !!!
Acum nu imi place cum arata facturile in Adaptiv stie cineva daca se poate schimba modelul ?
adica sa apara emitent in stanga sus si cumparator in dreapta ???
multumesc mult!!
student la inceput



#86 lumilu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 31 March 2008 - 02:50 PM

un program de facturare bun gasesti la sectiunea software

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 11 April 2008 - 05:20 PM




#87 John77

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 11 April 2008 - 04:59 PM

Cred ca este vorba de programul Smart Bill. Din ce am testat eu e cel mai bun, il folosesc cu placere de 2 luni.



#88 John77

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 11 April 2008 - 05:21 PM

Vezi postareamihaela_lica, la Mar 20 2008, 11:06 PM, a spus:

Este necesara o adresa prin care informezi Administratia despre plaja de numere pe care ai hotarat-o printr-o decizie la inceputul anului, atat pentru facturi cat si pentru chitante.
Mie mi-au cerut sa-i informez la Ilfov pentru facturile si chitantele netipizate pe care le emit in calitate de PFA.

Se numeste decizie de inseriere si se face la inceputul fiecarui an. Din cate stiu eu, se tine la dosarul firmei, nu trebuie informat Anaful, dar o sa intreb contabila, poate s-a schimbat ceva intre timp. Programul de facturare pe care il folosesc scoate direct aceasta decizie de inseriere, dar e foarte simplu de facut si de mana.


Nu inteleg cum de lumea se zgarceste cand e vorba de un program de facturare. Sunt 20 de programe de facturare pe piata(atatea am testat eu), si toate au preturi modice. In primul rand ca programele gratis nu ofera nici un fel de consiliere telefonica(sau daca ofera, o fac cand au ei chef), daca ai probleme nu ai la cine apela. Eu macar stiu ca am dat un ban dar cand am avut nelamuriri am avut un numar de telefon unde sa sun si la care cineva chiar a raspuns. E logic pana la urma, cineva care face bani de pe urma respectivului program are tot interesul sa ofere un serviciu de calitate. Cineva care ofera un soft gratis nu ofera nici o garantie. Inteleg la cei care fac 2-3 facturi pe luna criteriul de alegere sa fie "gratis", desi mai bine dai 100-200 RON si sti ca stai linistit cu facturarea. V-as da o lista aici cu cateva nume de softuri pentru fiecare buget, dar nu vreau sa fac reclama. Faceti o cautare pe google dupa program de facturare si o sa gasiti destule care pot fi testate gratuit (15-30 zile). Nu va zgarciti oameni buni cand nu e cazul ...

Aceasta postare a fost editata de John77: 11 April 2008 - 05:22 PM




#89 Miha71

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 02 May 2008 - 03:40 PM

Eu folosesc programul de facturare de la Classoft . Este gratuit fara nici o restrictie. Sunt f.multumita.Dai o cautare pe google si o gasesti.



#90 Elena Petru

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 08 May 2008 - 11:53 AM

Buna ziua,
Eu am mai incercat un program foarte ieftin de facturare, dar prima data cand am intampinat o problema nu am avut de la cine primi ajutor. Nu imi permit ca daca am o problema si cu softurile mereu apar probleme sa raman cu ochii in soare , mai ales ca am mai patit-o. Fiind vorba de un soft contabil prefer sa dau 200 de lei pe o solutie profesionala si sa am oricand un numar la care sa pot apela si in jumatate de ora sa mi se rezolve problema.
O problema cu softul de facturare poate fi mult mai scumpa de 200 de lei.



#91 magicfiresnake

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 14 June 2008 - 11:34 AM

Vezi postareaElena Petru, la May 8 2008, 11:53 AM, a spus:

Buna ziua,Eu am mai incercat un program foarte ieftin de facturare, dar prima data cand am intampinat o problema nu am avut de la cine primi ajutor. Nu imi permit ca daca am o problema si cu softurile mereu apar probleme sa raman cu ochii in soare[...]
Folosesc IceFact de la versiunea 0.9.4 si cand am avut nevoie de ajutor, producatorul a raspuns prompt, si asta in conditiile in care folosesc versiunea gratuita. Sigur exista si reversul medaliei: un soft cumparat poate contine si el bug-uri (si de regula contin, ca dealtfel si cele gratuite). Dar pana la urma este decizia dvs. daca vreti sau nu sa cumparati.

Este pana la urma si o chestiune de raspundere: daca platesti macar crezi ca ai pe cine trage la raspundere in caz de functionare defectuoasa/paguboasa. Totusi multe softuri cumparate au clauze de genul "softul e furnizat ca atare, producatorul nu poate fi facut responsabil...". Mare atentie la licenta.

Eu am testat si versiunea gratuita de la KamSoft, si versiunea gratuita de la Ciel, pentru ca nu sunt dispus sa platesc, atata timp cat se poate sa nu platesc. Una s-a demonstrat a fi cu bug-uri (cel putin la ora testarii), cealalta prea mare/complexa/greoaie pentru ce aveam eu nevoie. Poate mai sunt altele, dar eu unul nu am gasit altceva mai potrivit mie (un srl cu 2 angajati, neplatitor TVA).
Softul este mic,robust si stabil (l-am testat pe windows si linux). Il recomand cu caldura.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 09 July 2008 - 01:30 PM
citare integrala mesaj




#92 constantini

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 72 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:constanta
  • Interests:informatii

Postat 19 June 2008 - 08:42 AM

Vezi postareaAnton KOVACS, la Jan 18 2007, 07:10 PM, a spus:

Program gratuit pentru listarii facturilor si chitantelor.

Versiunea 070202

am descarcat programul dar nu stiu de ce nu functioneaza, mesajul este de "corrupt file" cred ca imi lipseate ceva soft in calculator, va rog ajutor



#93 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 19 June 2008 - 04:49 PM

Incearca o redescarcare si reinstalare deoarece probabil nu sa descarcat complet.



#94 Elena Petru

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 03 July 2008 - 12:08 AM

Oameni buni, este vorba de un program contabil, o sa plangeti mai mult decat o sa radeti pt ca e gratis.
Cautati gratis programe de muzica si poze, dar cu un program de facturare daca o sa aveti probleme nimeni nu o sa va ajute cand o sa aveti nevoie.
Eu v-o spun din propria experienta, si pe mine m-a incantat ideea de gratis, dar cand a fost clientul langa mine si mie mi s-a blocat programul am trait o rusine care face mai mult de 100-200 de lei cat costa un program de facturare. Ca sa nu vorbim ca se poate mult mai rau.



#95 mareleg

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 03 November 2008 - 12:12 AM

Un nou program gratuit pentru listarea facturilor si chitantelor

http://www.mareleg.ro/download.html



#96 marietaib

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 05 November 2008 - 09:43 AM

MULUMIM

Daca se poate,(si nu e prea complicat), sa mai fie adaugat in partea de sus si capitalul social.
Eu l-am trecut la "comentariu", dar parca arata mai frumos afisat in partea superioara.

Multumim f mult pt efortul depus

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 08 November 2008 - 01:16 PM
citare mesaj anterior




#97 mareleg

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 10 November 2008 - 02:19 PM

Capitalul social este acum trecut in antetul facturii, avand un camp special pentru completare. Va rog sa descarcati ultima versiune de pe site.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 10 November 2008 - 05:18 PM
citare mesaj anterior




#98 AndiOliver

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 14 February 2009 - 09:00 PM

De cateva zile mi-am deschis si eu un PFA. In loc sa-mi caut un program de facturare care sa se potriveasca cu nevoile mele, am ales sa-mi construiesc unul singur. Considerand ca poate mai este nevoie de el si pentru alte persoane interesate - poate fi descarcat de pe siteul www.reclama.ro. Programul se numeste reclama si nu presupune nici o obligatiune din partea utilizatorului, nu contine reclame sau alte elemente menite sa "incomodeze". Este pur si simplu un instrument ce l-am dezvoltat pentru mine si nevoia mea.
Tot pe acest site veti gasi tutoriale video pentru instalarea, configurarea respectiv operarea acestuia.

Am pus si cateva snapshoturi pentru o prima impresie.

Succes!

Am fost intrebat de cateva ori aceeasi tema, astfel incat as vrea sa raspund pentru alti eventuali cititori ce-si pun probabil aceeasi problema. Program cere o autorizare in sensul ca va puteti proteja accesul la acesta la doar o lista de utilizatori ce dumneavoastra considerati ca pot avea acces la acesta (fara o limita a acestora, la bunul plac). Aceasta autorizare nu are nimic de a face cu o plata a acestui program catre indiferent cine. Acest program este complet gratui

Fisiere atasate


Aceasta postare a fost editata de madalinab: 19 February 2009 - 10:01 PM




#99 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 19 February 2009 - 09:58 PM

Andi, avem o problemuta.
Regulamentul interzice orice tip de reclama postata fara acordul administratorului acestui forum.
Eu am intrat pe site-ul indicat de tine si am descoperit acolo si alte programe - softuri la care nu mai exista aceeasi precizare de gratuitate. Deci, plecand de la un soft oferit gratuit ajungem si la alte produse care au alt regim si iata un soi de publicitate mascata.
In consecinta, iti editez atat titlul topicului cat si continutul mesajelor si te saftuiesc fie sa contactezi administratorul forumului daca doresti publicitate fie sa creezi un subdomeniu in care sa pui doar programul gratis, in cazul in care doresti sa oferi ceva free.

Multumesc pt intelegere.
Numai bine.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 19 February 2009 - 10:02 PM

Madalina



#100 Mibco

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 28 May 2009 - 09:40 PM

Are cineva kit-ul de instalare de la ADAPTIV-Facturi???nui reusesc sa accesez site-ul.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL