Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Niruri - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Niruri

6 replies to this topic

#1 Paco

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 21 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 15 February 2007 - 05:28 PM

Se poate decapsa cumva caietul de niruri(care se gaseste in comert), si la magazin sa tin decat nirurile completate, fara a tine foile de nir necompletate? Imi este mai usor sa le completez acasa si ma gandesc sa le perforez pe cele completate sa le pun intr-un dosar cu sina, si ori de cate ori se primeste marfa decat vin cu nirurile perforate(completate de curand) si le adaug peste cele vechi, in acest fel fiindu-mi mai usor si nu ma risc ca in timpul cat tin nirurile acasa sa le completez sa vina vreun control sa mi le ceara! Vreau sa stiu daca e legal sa procedez asa!?
Si daca stie cineva : registrul de casa se poate tine pe acelasi "registru" pt doua puncte de lucru?

Aceasta postare a fost editata de Paco: 15 February 2007 - 05:29 PM




#2 iozsef39

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 118 Postari:
  • Gender:Male

Postat 15 February 2007 - 10:04 PM

bineinteles ca le poti desface.daca le-ai face pe calculator ? listezi si le pui in dosar.




#3 iimro2003

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 108 Postari:

Postat 16 February 2007 - 03:08 AM

clar le poti decapsa. le poti lista si pe calculator din excel sau din programul de gestiune.
in privinta registrului de casa, nu se mentioneaza cite registre de casa poate avea o societate. deci poti avea cite unul la fiecare punct de lucru, sau unul singur pe toata societatea. sau unul la 2 magazine daca vrei. sfat: tine unul singur pe toata societatea, pentru ca plafonul zilnic de incasari si plati se refera la totalul pe societate, si risti sa depasesti soldul la casa, sau chiar sa ai sold total negativ daca nu cumulezi cele doua registre la sfirsitul fiecarei zile. cel mai bine, listeaza-l tot din programul de contabilitate. ai trei avantaje: 1. daca ai gresit, e mai simplu sa corectezi, 2. totalurile se fac automat si vei evita erorile 3. economisesti bani si nu mai trebuie sa-l faci in dublu exemplar.



#4 Paco

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 21 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 16 February 2007 - 09:02 AM

Multumesc frumos pentru raspunsuri! Programul pentru niruri si pentru registru de casa cat costa si unde as putea sa-l gasesc?



#5 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 16 February 2007 - 10:19 AM

Vezi postareaPaco, la Feb 16 2007, 09:02 AM, a spus:

Multumesc frumos pentru raspunsuri! Programul pentru niruri si pentru registru de casa cat costa si unde as putea sa-l gasesc?
Nu cunosc sa existe un prog. special doar ptr. niruri si/sau reg. casa, de obicei suunt integrate in progr. de conta sau gestiune
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#6 VRANCEA MARIANA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 101 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:CS
  • Interests:DISCUTII PE TEME LEGISLATIVE

Postat 21 February 2007 - 01:41 PM

Vezi postareaiimro2003, la Feb 16 2007, 03:08 AM, a spus:

clar unul la 2 magazine daca vrei. sfat: tine unul singur pe toata societatea, pentru ca plafonul zilnic de incasari si plati se refera la totalul pe societate, si risti sa depasesti soldul la casa, sau chiar sa ai sold total negativ daca nu cumulezi cele doua registre la sfirsitul fiecarei zile. cel mai bine, listeaza-l tot din programul de contabilitate. ai trei avantaje: 1. daca ai gresit, e mai simplu sa corectezi, 2. totalurile se fac automat si vei evita erorile 3. economisesti bani si nu mai trebuie sa-l faci in dublu exemplar.
Daca tii un registru de casa pt 2 magazine aflate in locatii diferite sau chiar orase dif ce raspunzi cand vine GARDA FIN si-ti cere reg casa zilnic pt determinarea numerarului in casa?


Paco ca program bun pt nir, reg casa etc incerca pe www.sagasoft.ro/
Eu il folosesc de mult si este mai bun decat altul cu care am lucrat si pt care se face reclama pe acest site si costa cateva sute de euro.Acesta e gratuit.



#7 madata

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 74 Postari:

Postat 21 February 2007 - 03:35 PM

Vezi postareaPaco, la Feb 16 2007, 11:02 AM, a spus:

Multumesc frumos pentru raspunsuri! Programul pentru niruri si pentru registru de casa cat costa si unde as putea sa-l gasesc?
Cea mai buna si ieftina solutie este o foaie de lucru excel prelucrata corespunzator.Eu am o firma care tine asa nir-uri, registru de casa si evidenta Tva doar cu foi excel.Spor.. :lostit (13):






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL