Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Sunteti platiti pentru orele suplimentare? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Sunteti platiti pentru orele suplimentare?


7 replies to this topic

Poll: Sunteti platiti pentru orele suplimentare?

Sunteti platiti pentru orele suplimentare?

Nu puteti vedea rezultatele acestui sondaj, pana cand nu votati . Va rugam sa va logati si sa va exprimati votul dvs. pentru a vedea rezultatele acestui sondaj.
Voteaza Vizitatorii nu pot vota

#1 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 28 April 2007 - 08:19 AM

Sunteti platiti pentru orele suplimentare?
Don't save it all for Christmas day,
Find a way to give a little love every day!



#2 dufy2006

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 74 Postari:
  • Location:Pitesti

Postat 28 April 2007 - 11:20 AM

In meseria asta... nu cred sa existe remunerare pt timpul petrecut in afara orelor normate de munca... Pt ca nu exista norma in ore!!! Exista NORMA in: nr de declaratii, de situatii, de incadrare in termene scadente si punere la curent cu modificari pe care nici aplicatorul legii nu le intelege!...

Asta, ... asa... ca sa ma descarsc si eu!!!




#3 dannad001

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 224 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 28 April 2007 - 11:24 AM

Cred ca acest poll este valabil numai pentru cei are lucreaza doar la un singur angajator.


Daca lucrez, sa zicem, la 2 angajatori cu cate 8 ore pe zi de luni pana vineri , nu se pune problema de ore suplimentare desi trag din greu , nu ?



#4 Gianinutza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 104 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Braila

Postat 30 April 2007 - 10:48 AM

Cum adica lucrezi cu norma intreaga la 2 angajatori?Eu lucrez la 2 firme cu un sg administrator,desi sunt angajata doar pe una din ele.E mai multa munca,se platesc orele suplimentare,dar incerc sa nu le fac pt ca mi-i ridic in cap pe ceilalti angajati care nu constientizeaza situatia,sunt zile cand nu reusesc sa mananc,ziarul il vad doar in trecere, pe alte birouri etc.Explicatia ar fi ca firma trece printr-o sit mai delicata si se considera ca nu poti sta peste program,ca sa generezi costuri suplimentare...



#5 DianaC

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 28 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Baia Mare

Postat 17 May 2007 - 09:57 AM

Oare eu am o situatie mai speciala? fac ore suplimentare, nu mi se platesc dar primesc cate o invoita platita 100% cand am nevoie :D



#6 uiliv

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 97 Postari:
  • Location:Pascani

Postat 14 October 2007 - 07:46 PM

Lucrez pe cont propriu si-mi fac programul cum vreau



#7 bograd

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:

Postat 11 May 2010 - 06:37 PM

nu



#8 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 11 May 2010 - 10:04 PM

asta mi se pare buna: 16 ore pe zi + ore suplimentare...e o gluma sau??? ("Daca lucrez, sa zicem, la 2 angajatori cu cate 8 ore pe zi de luni pana vineri" )






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

8 useri citesc topicul

0 membri, 8 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL