Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
cod COR urgent - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 4

Salt la continut


cod COR urgent


68 replies to this topic

#61 GERD

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 02 May 2011 - 06:22 PM

Pentru Nopris:

Dupa cum poti observa eu deja lucrez pe functia de Magaziner,as fii vrut sa stiu daca pot sa prestez din punct de vedere legal aceasta meserie si sa n-am probleme mai tarziu.in alte postari am vazut ca altii ziceau ca scoala profes= studii medii.



#62 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 03 May 2011 - 08:16 PM

Gerd, de ce nu intrebi la ITM ? Ai fi mult mai linistit si ne-ai spune si noua :thumbup: .
In principiu sunt de acord cu Nopris, dar poate ca scoala profesionala pe care ai facut-o
ti-a oferit calificarea necesara pt. postul ocupat si se admite pregatirea ta, nu stiu ce sa spun.
Ar trebui sa existe precizari clare cu privire la ce inseamna studiile medii din punct de vedere al clasificarii COR, Legea invatamantului pe mine nu m-a lamurit.
Eu am intrebat (este postat undeva pe Forum) daca studiile liceale fara bac. sunt studii medii si mi s-a raspuns ca absolvirea liceului, deci absolvirea a 12 clase (13) cu certificat de absolvire care sa ateste acest lucru, chiar fara diploma de bacalaureat, se considera studii medii, dar nu acest lucru te intereaza pe tine, in exemplul dat.

Aceasta postare a fost editata de Dana42: 03 May 2011 - 08:17 PM

Dana




#63 GERD

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 04 May 2011 - 04:16 PM

I-ti multumesc Dana 42,dar nu sunt inca lamurit.

Exista undeva o lege care sa precizeze ce inseamna studii medii sau nivelul 2 de studii?

Pe Wikipedia am gasit ca scoala profesionala este considerata studii medii dar poate ca exista o lege care sa clarifice asta.



#64 afela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:
  • Gender:Female

Postat 22 September 2011 - 11:40 AM

Buna ziua,
Ma puteti ajuta si pe mine va rog cu o functie si un cod COR pentru o persoana care se ocupa de un site,posteaza produse pe acel site,mentenanta site....are facultatea de jurnalistica- comunicare si relatii publice, si un curs de web-design.
Multumesc



#65 MIKY2010

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 Postari:
  • Gender:Female

Postat 22 September 2011 - 12:07 PM

4113 OPERATORI INTRODUCERE, VALIDARE ȘI PRELUCRARE DATE
Operatorii introducere date realizează introducerea și prelucrarea datelor din documente (texte, imagini grafice),video, alte medii, pe echipamente electronice de calcul; gestionează suporți magnetici; răspund de conformitatea datelor introduse cu documentele primare.
Ocupații componente:
411301 operator introducere, validare și prelucrare date
411302 grafician calculator
411303 designer pagini WEB
411304 operator tehnică poligraf
411305 operator procesare text și imagine
411306 registrator de arhivă electronică de garanții reale mobiliare

sau
245211 designer pagini web (studii superioare)
245212 designer grafică (studii superioare)

213101 analist
213102 programator
213103 proiectant sisteme informatice
213104 consultant în informatică

Sper sa-ti fie de folos.



#66 afela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:
  • Gender:Female

Postat 22 September 2011 - 03:00 PM

Multumesc din suflet!



#67 luci8

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 20 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:constanta

Postat 16 October 2011 - 12:12 PM

Am si eu o mica problema, am angajat personal intr-un bar pe functia de femeie de servici ptr ca nu aveau calificare necesara pentru a le angaja ca si barman-ospatar, intrebarea este cum ar fi mai corect si care ar fi amenzile pentru: schimbarea functiei lor ca si barman chiar daca nu au calificare sau sa stau asa si in momentul in care vine controlul sa ma traga la raspundere ca am pe functie femeie de servici care lucreaza ca si barman.



#68 Aniy

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 10 November 2011 - 10:41 AM

Buna ziua,
Am urmatoarea situatie:
Firma cu activitate instalatii pt constructii,
Un angajat care a absolvit facultatea de "Controlul si expertiza produselor alimentare", pe diploma scrie INGINER ALIMENTAR, a absolvit un curs de "instalator instalatii de incalzire centrala" si masterand anul 1 la " materiale avansate"
L-am angajat pe functia de instalator cod cor ;713604, dar nu prea mi se pare corect.
Va rog sa imi impartasiti din experienta dvs. pe ce functie l-ati angaja CE COD COR.?

Aceasta postare a fost editata de Aniy: 10 November 2011 - 10:41 AM




#69 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 10 November 2011 - 11:34 AM

Daca ocupatia lui corespunde cu sarcinile codului COR, de ce sa nu fie corect? Vezi si aici: http://consiliere.mm...r_incalzire.pdf

Dana







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL