Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
telefon mobil pe puncte - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


telefon mobil pe puncte

21 replies to this topic

#21 Cristina M.Z.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 124 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 15 September 2007 - 07:08 PM

Vezi postareaALUPEI OTILIA, la Sep 15 2007, 12:26 PM, a spus:

personal, daca vreau sa am inreg. f. riguroasa (si vreau), eu fac asa:

a) in modulul cu jurnalul tva :
% = 401 119
626 100
303 100
473 -100 (val. telefon)
4426 19

unde 4426 = 19 (626) +19 (303) -19 (473)
b) in afara modulului cu jurnalul tva, ca o simpla nota contabila :
473 = 767 100 (si am inchis 473)
plata facturii, normal ... 401 = 5311/5121 119
eu asa "pacalesc" programul cand am discounturi d-astea Imagine postata

Exact asa "pacalesc" si eu programul in aceste cazuri,'ca sa impac si capra si varza' ...nu am de ales ,daca vreau- asa cum scrii si tu-,o inregistrare riguroasa. Multumesc,Otilia!



#22 Cristina M.Z.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 124 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 15 September 2007 - 07:55 PM

Vezi postareaCristina M.Z., la Sep 15 2007, 08:08 PM, a spus:

Mai exact,(in completarea celor scrise de mine anterior),utilizez ct.473 la inregistrarea sconturilor financiare facturate cu - in modulul de TVA si apoi venitul fin.din sconturi in afara modului , ca sa am baza taxabila si TVA deductibila aferente reducerii in jurnalul de cumparari.-







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL