Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
incadrare in munca pensionari - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


incadrare in munca pensionari

1 reply to this topic

#1 ana.stancu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 34 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Pitesti

Postat 04 July 2007 - 09:49 AM

:lostit (13):
trebiue sa fac un contract de munca pentru o persoana pensionata normal,pentru varsta si vechime acum 2 ani. de ce am nevoie? stiu ca nu trebuie repartitie de la somaj.

Ce contributii trebuie sa calculez pentru societate si pentru angajat? Stie cineva care sunt legile? Nu am gasit decat ca nu se mai calculeaza somajul(angajat si angajator)... Mai e si altceva?

pls.... ajutooooor :celb (6):
Optimistul: Paharul e pe jumatate plin.

Pesimistul: Paharul e pe jumatate gol.

Contabilul: Paharul e de doua ori mai mare decat ar trebui!


--------------------------------------------------------------------------------



#2 mariana_flo

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 206 Postari:
  • Location:bucuresti, sector 3
  • Interests:vreau sa fiu la curent cu noutatile in domeniu

Postat 04 July 2007 - 10:05 AM

calculezi ca pentru un angajat normal, ii acorzi si deducerea de baza. Nu calculezi si nu platesti somajul 1% si 2%. Atentie: daca este pensionat anticipat nu are drept de munca. Trebuie sa renunte la pensie.







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL