Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Administratori imobile - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Administratori imobile

1 reply to this topic

#1 george

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 2 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 25 February 2005 - 07:59 PM

Este adevarat ca mai nou administratorii de imobile nu trebuie sa mai fie PFA?
Au intervenit ceva modificari la lege 300/2004? In luna august 2004 se asteptau aparitia unor modificari la normele de aplicare.



#2 ukel

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 64 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 26 February 2005 - 07:07 PM

Codul CAEN pentru administrator de bloc este 7032. In normele de aplicare a Legii 300 sunt enumerate toate coduriel CAEN care se supun autorizarii ca persoane fizice autorizate. Ei bine, acest cod nu apare. Am pe cineva la primarie care lucreaza la Biroul pentru asociatiile de proprietari si i-am spus ca normele nu obliga administratorii sa devina PFA si mi-a dat dreptate. Se pare ca s-au trezit cam tarziu, insa este posibil ca in viitor sa fie inclus si acest cod. In acest moment nu este obligatoriu ca administratorii de bloc sa devina PFA.







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL