Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Pierdut CMR - ce sa fac? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Pierdut CMR - ce sa fac?

3 replies to this topic

#1 Sakura

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 242 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 10 July 2007 - 07:29 PM

Sunt intr-un maaaaaare impas. Va rog mult daca cineva poate sa ma ajute si pe mine. Avem import de marfa si s-au pierdut CMR-urile de la cateva facturi. Va rog mult, daca s-a mai lovit cneva de chestia asta, ce se poate face? Cum se reconstituie documentele? Este vorba de o achizitie intracomunitara si nu am nici un alt document care sa ateste transportul (in afara de factura de transport)
In speranta unui raspuns, multumesc anticipat



#2 claudiaionela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 319 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:PITESTI

Postat 11 July 2007 - 09:33 AM

Incearca sa iei legatura cu transportatorul.El are de regula un CMR in original sau o copie.




#3 mioara.m

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 121 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 July 2007 - 10:56 AM

Scuze ca postez aici.Eu vreau sa iau acum o societate nou-infiintata care are ca obiect de activitate transport de marfuri intern. Pana acum nu am avut nici una de genul asta.Ce ar trebui sa-i cer in afara de cele obisnuite si ce calcule ar trebui sa fac eu extracontabil (referitor la deconturi, nr de km corelati cu bonurile de combustibil aduse etc.).
Scuze inca odata, dar am vazut ca aveti obiect de activitate asemanator.Apreciez efortul de a-mi raspunde, desi stiu ca in perioada asta avem multa treaba.
Multumiri!



#4 ctw

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 88 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 11 July 2007 - 12:01 PM

Vezi postareaSakura, la Jul 10 2007, 08:29 PM, a spus:

Sunt intr-un maaaaaare impas. Va rog mult daca cineva poate sa ma ajute si pe mine. Avem import de marfa si s-au pierdut CMR-urile de la cateva facturi. Va rog mult, daca s-a mai lovit cneva de chestia asta, ce se poate face? Cum se reconstituie documentele? Este vorba de o achizitie intracomunitara si nu am nici un alt document care sa ateste transportul (in afara de factura de transport)
In speranta unui raspuns, multumesc anticipat




Contacteaza Transportatorul el are situatia cu toate masinile si marfa clientilor transportata
Ar mai fi o chestie sa vezi la ce birou vamal s-a efectuat si sa vorbesti cu ei pentru o copie(dar chestia asta e destul de greu)
bafta!
Ciprian






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL