Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
refacturare - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


refacturare

3 replies to this topic

#1 laguna

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 145 Postari:

Postat 01 August 2007 - 12:29 PM

am un contract de inchiriere.
facturile de apa, gaz, energie le primesc si le inregistrez pe cheltuieli, iar pentru chirias refacturez pe procent aferent spatiului lui si trec sumele pe venituri.
e corect asa?

astept pareri si eventual solutii date in urma controalelor.



#2 laguna

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 145 Postari:

Postat 01 August 2007 - 12:39 PM

imi pare rau ca am postat la " legislatie". nu stiu sa schimb




#3 lasliebudai

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 93 Postari:

Postat 01 August 2007 - 10:24 PM

Dupa 01.01.2007 nu se mai poate emite factura de decontare in numele clientului doar daca factura este emisa pe numele clientului. Dupa parerea mea se poate face cum ai scris, dar ai grija sa ai in act constituitiv obiectul de activitate - furnizare de energie.



#4 calinwww

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 21 February 2008 - 08:17 PM

Vezi postarealasliebudai, la Aug 2 2007, 12:24 AM, a spus:

Dupa 01.01.2007 nu se mai poate emite factura de decontare in numele clientului doar daca factura este emisa pe numele clientului. Dupa parerea mea se poate face cum ai scris, dar ai grija sa ai in act constituitiv obiectul de activitate - furnizare de energie.

Si pe ce fel de venit ar trebui bagata aceasta vanzare de energie electrica ?






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL