Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Leasing auto - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Leasing auto

  • Nu puteti replica pe acest topic
No replies to this topic

#1 adinutaa

    Membru junior

  • Nou venit
  • Pip
  • 12 Postari:

Postat 10 August 2007 - 12:47 PM

Buna!

Se dau datele: :celb (6):
firma cu ~1an jumatate de activitate
neplatitoare de TVA
impozitare 16%
asociat unic

Intrebari si nelamuriri :lostit (13):
As vrea sa stiu diferenta dintre cele 2 leasinguri - operational - financiar.
Toata lumea spune ca dupa un leasing poti sa treci masina pe persoana fizica, insa in ce conditii ?
E mai avantajos sa faci un imprumut la banca decat leasing ?
Cum justifici un avans de 4500-5000euro... nu intra la amortizare?

p.s. nu am decat cunostinte mediocre de contabilitate, daca se poate sa ma ajutati cu niste raspunsuri din care sa inteleaga tot romanul, va multumesc f mult (din ce am mai citit pe forum se leaga de felul in care se inregistreaza in contabilitate insa mult prea in detaliu pentru mine) - ma intereseaza ca si cumparator si nu ca si contabil!


  • Nu puteti replica pe acest topic




Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL