Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
REdepunere DECL. 010 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


REdepunere DECL. 010

4 replies to this topic

#1 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 08 August 2007 - 10:04 PM

Si ca sa fie totul cat mai complicat , fiecare adm. financiara are propriile interpretari ale legilor. Exemplu elocvent la sectorul 6 unde inteligentii de directori au introdus sistemele de tembelizare ale contribuabililor cu declaratia 010 (si termen nou de repredare 10 august) pentru ca asa vor muschii lor. Rezultatul: cozi uriase si decl. 100, 300 care nu sunt primite ptr. inregistrate la marea majoritate a societatilor (au ei grija sa gaseasca nod in papura - ca doar incompetenta lor se traduce in vina noastra)! :lostit (13):
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#2 Doina P

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1143 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 09 August 2007 - 12:56 PM

Luck33RO, lumineaza-ma de ce trebuie sa depunem din nou 010 ? te rog




#3 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 09 August 2007 - 02:35 PM

Vezi postareaDoina P, la Aug 9 2007, 01:56 PM, a spus:

Luck33RO, lumineaza-ma de ce trebuie sa depunem din nou 010 ? te rog
Doina, prefer sa nu intram in off-topic :lostit (13): Daca e cineva interesat deschideti subiect nou pe aceasta tema. Poate sunt unii care au rezolvat deja problema, poate altii nici nu au aflat si o sa iasa iar cu scandal...ma rog! Multa bafta oricum, celor care s-au lovit de problema si nu au rezolvat inca...
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#4 lucis

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:lucis

Postat 10 August 2007 - 11:00 AM

Vezi postareaDoina P, la Aug 9 2007, 12:56 PM, a spus:

Luck33RO, lumineaza-ma de ce trebuie sa depunem din nou 010 ? te rog
Au facut o mare incurcatura cu 010 pe care l-am depus la inceputul anului.Acuma cand sa declaram 100 si 300 la Iunie/2007 s-au trezit ca nici pe o firma nu aveau ei operate in bazele lor de date Fondul de garantare si Concedii indemnizatii-0.85% si a trebuit sa mergem sa le demonstram ca noi am depus la ei 010 si ne-au obligat sa facem cate o copie sa le inregistram la anumiti inspectori de la e inca o data, intr-o camera(cozi imense) si le-au primit acuma a doau oara in iulie-august/2007, alta camera(cozi imense). Asa ca e intradevar un Haos de nedescris. :lostit (13):



#5 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 11 August 2007 - 08:47 AM

Eu am facut scandal monstru acolo...directorul era in concediu...adjunctul era scarbit sa vb. cu noi, trebuia sa iti programezi audienta sa te bage in seama :vio (33): ...toata lumea fugea de raspundere...etc. Dupa vreo ora de plimbat prin 6 birouri-ghisee am rezolvat porcaria lor :celb (6):
Semnati petitia sa raspunda clar cine e vinovat, asa cum si nou platim amenzi si penalitati pentru toate tampeniile pe care le/nu scriu idiotii prin legile (norme, circulare, note interne si ce dracu mai viseaza ei noaptea cand merg la amantele) lor de rahat!!! :lostit (13):
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL