Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
reorganizare topic - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


reorganizare topic


11 replies to this topic

#1 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 September 2007 - 03:28 PM

DRAGILOR,

fiindca s-a terminat examenul, am putea reorganiza topicul cu rezolvari grile 2007 , in modul in care voi credeti ca e mai bine pt. voi.

stiu ca e incomod sa le aveti amestecate, dar aceasta forma am adoptat-o fiindca tot amestecate ar fi fost daca nu ar fi stat cineva permanent intre voi, v-am explicat de ce si cred ca ati vazut si voi in ce hal posteaza destui - fara suparare (adica pe unde nimeresc, fara sa se gandeasca o clipa ca fac varza un topic), desigur ca si timpul care v-a presat si-a spus cuvantul ... in sfarsit !

credeti-ma ca la momentul in care m-am apucat sa fac curat p-aici, era o jale totala, nici mie nu mi-a venit sa cred ce bulibasite erau, stiti asta ca v-am mai zis...

sigur ca separarea materiilor e necesara, eu cred ca ea se poate face acum fiindca nu mai sunteti pe jar si puteti tolera cateva zile de reorganizare (n-am timp sa stau toata ziua pe forum, am si eu servici, casa, masa ...), dar as vrea sa ma ocup si de treaba asta fiindca imi dau seama perfect ca cei care v-ati dorit-o aveti dreptate, numai ca in per. premergatoare examenului nu s-a putut face, si asa am stat cu voi destul de mult, daca ar mai fi trebuit sa le si separ + sa le tin separate, adica sa tot mut, unesc,... mesaje de la un topic la altul, cred ca ma lasam pagubasa si le lasam naibii cum le postati fiecare, astfel s-ar fi revenit mintenas la starea anterioara a acestui capitol.

sunt deja peste 1000 de mesaje de separat (and counting), daca credeti ca mai are vreun rost !

oricum, cred ca macar un topic cu toate fisierele atasate date de voi, NUMAI FISIERE ATASATE, parca tot se cere, nu ?

astept propuneri, nu fac nimic pana nu ne hotaram cum e mai bine, dragilor ! :notworthy:

v-am pupat !

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 12 September 2007 - 04:36 PM




#2 GabiP2007

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 28 Postari:

Postat 11 September 2007 - 07:59 PM

Buna seara,
cred ca pentru cei care vor da la anul examenul la ceccar ar fi o idee buna. :biggrin: .....Nu se stie deocamdata cine va fi in situatia de a da iar...... :smile:
Sa speram ca vom fi cati mai putini care vor relua acest infern :notworthy:
Cererile banuiesc ca nu mai folosesc nimanui acum..... :laugh:
Nu stiu insa cat de realizabil este obiectivul si daca are cineva timpul si rabdarea necesara......... :good:
Parerea celorlalti colegi este mai importanta decat a mea....
Am incercat sa intru mai din timp....dar nu-mi amintesc utilizatorul si parola create in noiembrie inainte de examenul de contultant si am incercat sa creez al utilizator si nu am reusit decat cu 2 zile inainte...... din pacate. :angry:
Multumim pentru intelegere si ajutor :pullhair:

Aceasta postare a fost editata de GabiP2007: 11 September 2007 - 08:04 PM




#3 Welcome

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 58 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 11 September 2007 - 08:22 PM

Draga Otilia.. dupa ce ca ne-ai lasat sa ne facem de cap pe toate topic-urile...eu una... ti-as multumi din suflet sa ne ajuti sa faci ordine si curatenie pe aici.. Chiar este Haos !!! :pullhair: Se vede ca am fost disperati si terorizati, dupa care : nervosi si suparati. Normal ca trebuie organizate intr-un fel problemele si raspunsurile. La ora actuala se descurca doar cei care au fost pe aici in ultimele 2 saptamani. ... cei noi aparuti, cred ca s-au crucit... eu sincera sa fiu inca ma mai descurc in acest haos, dar peste 1 saptamana nu stiu ce voi face ... Au fost si foarte multi vizitatori, asa ca e normal... La mine in casa am reusit sa fac ordine abia in 2 zile, desi am stat singura, dar 1 luna plina cu mii de vizitatori pe acest forum.... DA ! SUNT DE ACORD CU ABSOLUT ORICE DECIZIE A TA ! Clar ca trebuie o "reorganizare" !!! :notworthy:
Maria



#4 tat.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 82 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 11 September 2007 - 08:45 PM

foarte buna ideea, :pullhair:

1-rezolvari numai fisiere atasate ,ar fi foarte bine ptr ca erau dificil de gasit,cine le cauta le gaseste dar mai greu :biggrin:
2-separarea discutiilor pe materii si a rezolvarilor postate on line ,aici parca nu s-au amestecat materiile
foarte tare,
3-subiecte date in 2007 sau numite altcuva ,toate postarile legate de ce sa dat,
4-impresii,comentarii ,mici barfe, ..................
5-notare, rezultate, contestatii (daca o fi cazul,o sa fie cazul dar sorti de reusita ma indoiesc)

este o propunere mai asteptam altele mai "faine" astfel incat sa putem vedea/comenta in functie de ceea ce ne intereseaza tot ce s-a postat ,

cam greu, eu incerc sa citesc tot ce s-a postat si am probleme ,dar sa mai si incerc sa le separ :notworthy:
Tatiana Teodorescu



#5 IOANA_VOICU

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 39 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:CONSTANTA

Postat 11 September 2007 - 09:23 PM

Tot respectul pentru cine ar putea sa faca putina curatenie. Cred ca ar fi foarte greu pentru cineva care nu a participat de la inceput sa umble in acest topic sa gaseasca ceva si cu siguranta va fi vizitat si la anul de catre cei care vor da examen.
IOANA_V



#6 dana_cz

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 218 Postari:
  • Gender:Female

Postat 11 September 2007 - 10:02 PM

E adevarat. Ar trebui un pic de ordine pe aici, chiar cu riscul de a nu mai folosi cuiva in cazul ca se adeveresc zvonurile legate de modificarile acestui examen incepand cu anul viitor.

Cred ca se poate reorganiza tot subforumul "Examenul pentru experti si contabili autorizati", nu doar topicul de rezolvari.
La o prima privire, primul pas si care s-ar putea face foarte rapid ar fi, intr-adevar, stergerea tuturor cererilor de parole sau materiale, discutiile privind repartizarea pe sali, etc.

Apoi gruparea posturilor in doar cateva topice. Un exemplu de grupare poate fi:
1. Aspecte privind profesia si accesul la profesie - gruparea postarilor privind: calitatea de expert contabil, conditiile de participare la examen, discipline, baremuri, notare, bibliografie, anunturi (inclusiv viitoare) privind organizarea examenului.
2. Rezolvari si materiale de studiu 2007
3. Subiecte date (fara comentarii si rezolvari la ele, pentru ca peste un an pot fi luate de bune si nu sunt neaparat raspunsurile corecte, ci ceea ce a gandit fiecare ca e corect la momentul examenului)
4. Rezolvari probleme, raspunsuri la grile (notate pe o foaie si postate aici, despre care nici macar acum nu mai stim exact cum suna intrebarea ci doar raspunsul care ni l-am notat noi ca l-am dat), pot fi grupate intr-un singur topic, care ulterior poate fi sters complet, pentru ca nu va mai insemna nimic pentru nimeni.
5. Pareri, impresii, barfe post-examen
6. Rezultate examen (topic destinat manisfestarilor de bucurie, descarcarii nervilor dupa afisarea rezultatelor inclusiv discutiilor legate de contestatii)

Abia dupa, am putea vedea mai clar "cu ce ne-am ales" si sa judecam daca e necesar sa fie spart si noul topic de rezolvari si materiale de studiu (curatat de tot ce nu ii apartine) si daca da, cum se poate face practic aceasta. Pentru ca sunt postari care includ rezolvari la mai multe discipline plus materiale de studiu. In plus, pot fi materiale de studiu care rupte de discutie nu mai intelegi la ce ajuta, daca sunt noi sau vechi, etc. Unele materiale nu erau bune, si daca le scoatem din contex nu se mai vede ca peste "n" posturi cineva le-a verificat si a atras atentia asupra acestui aspect, etc.
Oricum, cred ca putem aprecia mai exact nevoia si modul de spargere a topicului de rezolvari abia dupa o "curatenie" in genul celei (nu neaparat aceea) ce am propus-o mai sus.

In orice caz, intr-adevar, tot respectul Otilia pentru tot efortul tau in a pune un pic de ordine in haosul de aici !
Viata este suma tuturor alegerilor tale



#7 suraianu nelu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 11 September 2007 - 10:40 PM

Salutare natiune a expertilor contabili si contabililor autorizati ...! :notworthy:

Eu ... cu cea mai mare placere mi-as oferi ajutorul pentru a atasa raspunsurile la toate materiile ce le-am folosit la examenul ce tocmai a trecut (atat raspunsuri la grile cat si raspunsuri la probleme) ...!

Eu le postez acum, aici ... si sper sa va fie de folos atat voua, colegilor ce ati suferit alaturi d emine anul asta, cat si celor ce vor avea de suferit la anul ... :cool:
Numai ca exista insa o singura problema ... si anume, fisierele sunt mai mari de 100 k ...!

Insa, pana gasesc rezolvarea ... putem sa vorbim pe mess ... si sa va trimit, bineinteles, celor ce doresc ..., fisierele ce le am eu, pe mess!

ID-ul meu este selena_distribution!

P.S. Chiar ma gandeam sa imi fac o lista cu colegii de prin tara ce au dat examene pe la ceccar si si-au postat id-urile si adresele de mail pe forum ..., dar ... surpriza a fost sa nu mi se de accept pe mess, in momentul in care mi-am creat aceasta lista ...! Ma gandeam ca in acest fel putem comunica mult mai usor ... si puteam sa trimitem si sa primim ce informatii ne intereseaza ...! E o modalitate de comunicare acest mess ...!

Astept un semn sa vedem ce si cum putem face cu inarcarea fisierelor ce depasesc 100K si, de ce nu ... sa vobim pe mess si sa va trimit acele fisiere ce le-am folosit ...!

O seara cat mai placuta ...



#8 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 September 2007 - 11:31 PM

dragilor, va multumesc mult pt. mesaje, am bagat la cap ! :notworthy:

din pacate, ca sa zic asa draga dana_cz :biggrin: , tu ai mare dreptate analizand ce se poate intampla cu reorganizarea asta ... cu mesaje rupte din context .. f. corect ce spui !
sincer, nu ma inghesui sa m-apuc de aceasta reorganizare daca nu e de mare folos fiindca e fff mult de munca (sunt sute si sute de mesaje, nu-i o gluma !) si poate timpul care ar fi alocat acestei actiuni oarecum inutile l-as putea folosi tot pe forum, dar in alta parte unde chiar arde ...

cat de inutila sau, dimpotriva, f. necesara vi se pare aceata reorganizare, ce aspecte sa priveasca ea, aceasta-i "cestiunea" :pullhair:
mesajul danei m-a pus pe ganduri serios.... :smile:

dragilor, ma apuc de treaba numai si numai daca spuneti ca va trebuie cu adevarat, altfel chiar sunt multe altele de facut pe forum. mai ales daca ziceti ca la viitorul examen nu se stie , ca materialele de acum ar putea sa nu mai fie chiar asa utile ...

mai ganditi-va, va astept parerile cu mare interes, sunt alaturi de voi sa va ajut cat pot !

v-am pupat !

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 11 September 2007 - 11:32 PM




#9 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 12 September 2007 - 12:59 PM

eu as propune ca intreg topicul de rezolvari sa fie arhivat asa cum este, fara sa fie necesara o munca suplimentara de separare sau alte asemenea .... doar sa fie arhivat si cine va dori ceva din el, isi va putea cauta singur informatia dorita. Asta pentru ca am vazut foarte multe cereri de "doresc si eu prb de conta rezolvate ..." cand ele erau deja discutate pe forum. Lumea nici macar nu catadicsea sa la caute, le vroia de-a gata, eventual sa pice din cer ....
Nu vreau sa fiu rea, topicul a fost SUPER .... pt cei care au contribuit la reolvari .... ceilalti nu vroiau sa-si dea Copy-Paste dupa problemele dorite, doreau sa faca altii pt ei munca asta .....
Trebuie sa si invatam sa ne cautam informatia dorita, nu se asteptam sa ne vina pe un platou de aur ....



#10 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 12 September 2007 - 02:12 PM

pt. inceput o sa fac ce zice dana_cz cu acele topicuri de cereri subiecte/parole si repartizarea pe sali.

in ceea ce priveste arhivarea topicului de rezolvari, asta se poate considera gata facuta in sensul ca topicul poate ramane asa cum e, la locul lui, astfel incat oricine sa il consulte cand doreste. ma gandesc ca daca il pun la arhiva, nici dracu' nu se uita dupa el acolo... cum ai zis si tu draga mihavesa, sunt destui cei care vor totul de-a gata si daca le mai mut si topicul de aici cu siguranta nu vor face efortul de a-l cauta la arhiva si vor deschide un alt topic la fel ... nu cauta ei nici in subforum cateva pozitii mai jos, daramite prin alte parti, asa ca nu facem nici o treba arhivandu-l = mutandu-l la arhiva :notworthy: parerea mea ...

va multumesc mult pt. ajutor, sa aveti o zi asa cum v-o doriti !



#11 claudiaionela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 319 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:PITESTI

Postat 14 September 2007 - 11:06 AM

Multumim Otilia si spor la treaba! :notworthy:



#12 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 15 September 2007 - 10:48 AM

:ok: :notworthy:






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL