Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
CONTESTATII - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


CONTESTATII


26 replies to this topic

#1 ana68

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 88 Postari:
  • Gender:Female

Postat 01 October 2007 - 05:15 PM

Avem aici un model


Citeaza

(roxanageangu1 @ Oct 1 2007, 04:59 PM)

Subsemnatul.......,candidat la examenul de acces la calitatea de expert contabil, organizat in 8-9 sept 2007 la centrul deexaminare......, indentificat cu legitimatia......, va rog sa reanalizati lucrarea la disciplina ......., in vederea recalcularii noetei din urmatoarele considerente:
- cam ce sti ca ai gresit sau ca ai facut bine
- avand in vedere ca restul notelor au fost de.........dovedesc faptul ca m-am pregatit cu atentie la acest examenn si merit sa intru in stagiu de pregatire pentru calitatea de expert contabil


Eu am picat cu 7,91
conta 8.08 , fisclaitate -8.12, drept -9.72, audit 8.20, expertiza 9.20, control -6.36, evlaure -5.68

Vreau sa depun maine dimineata contestatie, dar am doua probleme :smile:

1- nu imi mai amintesc ce am avut la evaluare , parca ceva cu activul net corectat - prin doua metode, flux de trezorerie, si de aici mi s-a tiat filmul si nu imi mai amintesc nimic ce a fost, ca incurs grilele cu stiudiu de caz.
2- am uitat legitimatia in Iasi -acolo unde am stat pe per. examenului si o pot recupera dar abia pe miercuri, si nu stiu numarul. De unde pot sa aflu nr.? E obligatoriu?

Sunt sanse cu contestatiile ? ce stiti din ani precedenti?
In cat timp se dau raspunsurile?



#2 ana68

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 88 Postari:
  • Gender:Female

Postat 01 October 2007 - 05:37 PM

partea cu legitimatia am rezolvat-o , dar mai ramane cu ce am scris :smile:




#3 Cristina Tarus

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 01 October 2007 - 06:48 PM

anul trecut eu am picat cu 12 sau 13 sutimi la conta si am facut contestatie....no chance....in cazul meu.....sorry...



#4 teea1

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 40 Postari:

Postat 01 October 2007 - 10:15 PM

aveti idee unde se depun contestatiile pentru bucuresti?
tot la floreasca?



#5 mada_lina

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 03 October 2007 - 10:23 AM

trebuia neaparat asa facuta contestatia ca mie mi-au zis de la Ceccar ceva dar n-am trecut nici macar nr. de legitimatie nu cred ca o iau in considerare



#6 mada_lina

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 03 October 2007 - 10:30 AM

va rogggggggggggg sa-mi ziceti daca stiti cat timp le ia la astia sa rezolve contestatiile



#7 Monycutza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 03 October 2007 - 12:12 PM

eu am avut media 6.85; la conta 5.24 si la evaluare 5.92....credeti ca am vreo sansa sa_mi dea puncte la contestatie?????............. :smile:

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 31 July 2008 - 02:24 AM




#8 acciza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 70 Postari:

Postat 04 October 2007 - 08:58 AM

Rezultatele in urma analizarii contestatiilor depuse de candidatii declarati respinsi la examenul de acces la stagiu pentru profesia de expert contabil/contabil autorizat, sesiunea 8-9 septembrie 2007 se vor afisa pe site-ul CECCAR si la filialele de domiciliu ale candidatilor, miercuri 10 octombrie 2007, ora 16:00. sursa : site ceccar.ro

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 31 July 2008 - 02:24 AM




#9 mada_lina

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 04 October 2007 - 02:43 PM

mersi mult acciza sa ateptam acum si sa vedem ce-o fi
mie imi trebuie 12 sutimi la fiscalitate si sper sa mi le dea



#10 cami.covasa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 102 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 04 October 2007 - 02:55 PM

nu vreau sa te dezamagesc dar daca vor face la fel ca anul trecut.....mie imi trebuiau 7 sutimi la fiscalitate si nu mi-au dat:(. dar spre norocul meu anul asta l-am luat. iti.....si va doresc la toti cei picati multa bafta si noroc la contestatie :smile:

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 31 July 2008 - 02:24 AM




#11 Monycutza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 04 October 2007 - 03:08 PM

aoleu atat de severi sunt???????????.............ma gandesc ca poate anul asta se gandesc si ei ca sunt prea multi care au picat, si unii chiar la limita si poate se indura si dau punte..........dar cred ca dupa tot ce spuneti voi aici ca ati patit anu' trecut miram-as........
oricum le tin pumnii tutoror care au facut contestatii (si eu ma numar printre ei) :smile:

sa auzim de bine dupa data de 10 octombrie

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 31 July 2008 - 02:24 AM




#12 mada_lina

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 05 October 2007 - 08:25 AM

Chiar ca sunt acum dezamagita dar mai am o intrebare pentru cami.covasa
Anul trecut cati au picat? Poate ca acum daca am picat multi ne dau de trecere. Daca stii imi zici te rog de anul trecut?
Mersi mult!!!!!!!!!!!!!!!!

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 31 July 2008 - 02:24 AM




#13 cami.covasa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 102 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 05 October 2007 - 08:37 AM

anul trecut au picat la timisoara vreo 40. foarte multi la fiscalitate. mie imi treb 7 sutimi iar unei colege 3 sutimi.si nici una nua am primit nimic. la conta am un coleg care a facut contestatie pt 15 sutimi si a fost admis.nu am avut ce face si am dat din nou examenul.sa speram ca anul asta nu vor face la fel ca anul trecut avand in vedere ca au cazut f multi. va doresc noroc la toti si sa auzim de bine. :smile:

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 31 July 2008 - 02:25 AM




#14 mada_lina

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 05 October 2007 - 12:46 PM

Parca acum sunt mai bucuroasa ca mi-ai zis totusi ca s-au mai dat puncte si la contestatie.
Ma bucur ca mi-ai scris ca acum m-am mai linistit si mai sper inca.
Nu mai aveam nici o speranta, esti o dragutza. Mersi mult!!!!!!!!!!!!!



#15 popaiasiro

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 05 October 2007 - 02:43 PM

Vezi postareaana68, la Oct 1 2007, 06:15 PM, a spus:

Sunt sanse cu contestatiile ? ce stiti din ani precedenti?In cat timp se dau raspunsurile?
Eu am trecut prin aceasta situatie la examenul de consultanti fiscali din vara si am depus contestatie care a fost admisa, fiind subiecte " test grila" am avut posibilitatea sa argumentez raspunsurile, insa aici nu vad cum poti sa contesti modul de corectare deoarece nu mai stii ce ai scris , iar exminatorii nu au postat subiectele si raspunsurile ca sa ai cu ce sa le compari. Trebuie sa mergem pe buna credinta a examinatorilor. Eu am scapat de aceasta situatie la examenul de la experti dar ma gandiam ca in situatia in care nu iau, cum o sa-mi formulez contestatia. BAFTA.

Catre,


COMISIA DE SOLUTIONARE A CONTESTATIILOR LA EXAMENUL DE ..................
Sesiunea ............

Stimate domnule Presedinte,

Prin prezenta, subsemnatul .........., domiciliat in ............., posesor al ............, eliberat de Politia .........., candidat cu nr de legitimatie de concurs ............, in urma luarii la cunostinta a rezultatatului evaluarii efectuate in urma examenului pentru atribuirea calitatii de ............ sesiunea .........., in conformitate cu art .......... din ............... privind aprobarea Regulamentului pentru organizarea examenului de ............. .................., depun prezenta
CONTESTATIE

impotriva rezultatului obtinut la examenul pentru atribuirea calitatii de ............, solicitandu-va ca prin decizia de solutionare a prezentei contestatii sa admiteti in totalitate contestatia formulata de subsemnat si pe cale de consecinta, sa dispuneti reevaluarea raspunsurilor si modificarea punctajului acordat in sensul promovarii examenului, pentru urmatoarele
MOTIVE.

Urmare a examinarii raspunsurilor subsemnatului la ............, comisia de examinare mi-a acordat un punctaj de .........), rezultat pe care il consider necorespunzator fata de continutul raspunsurilor la cele ........ de intrebari, continut conform cu prevederile actelor normative indicat in bibliografie, dupa cum voi arata in continuare.
................................................................................
.
................................................................................

( IMORTANT ESTE MODUL CUM SE ARGUMENTEAZA....)

De aceea, avand in vedere cele de mai sus, solicit pe aceasta cale sa admiteti in totalitate contestatia formulata de subsemnat si pe cale de consecinta, sa dispuneti reevaluarea raspunsurilor si modificarea punctajului acordat in sensul promovarii examenului
In drept, imi intemeiez prezenta contestatie pe dispozitiile ......................


Cu stima, .....................

.

DOMNULUI PRESEDINTE AL COMISIEI DE SOLUTIONARE A CONTESTATIILOR LA EXAMENUL ............- Sesiunea ...............

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 31 July 2008 - 02:27 AM




#16 AnaB

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 215 Postari:

Postat 10 October 2007 - 10:02 PM

Oare unde putem face reclamatie impotriva ceccarului????Ministerul invatamantului???Ministerul finantelor???



#17 simonelu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 10 October 2007 - 11:19 PM

Au fost admisi dupa contestatie 256 de oameni din toata tara , din care care 65 din Bucuresti.
Cautati Pirlitu Ghe Doina, daca mai aveti fisierul initial de la bucuresti.
Desi in fisierul postat initial pe site-ul Ceccar Bucuresti era absenta, acum dupa contestatie e admisa. Am vrut sa atasez fisierul, ca acum l-au sters de pe site dar e prea mare. Stiti foarte bine ca nu se poate modifica acrobat reader si nici nu am timp de prostii.



#18 nopris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1575 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:A invata mai mult unii de la altii si a deveni mai priceputi si mai buni.

Postat 10 October 2007 - 11:41 PM

De admirat vigilenta colegei. Intr-adevar, in "Lista candidatilor absenti la examenul de acces la stagiu
in vederea obtinerii calitatii de expert contabil" apare la nr.85
PIRLITU GHE. DOINA,Bucuresti,Absent
Iar in Lista celor admisi dupa contestatii apare, ultima de pe lista din Bucuresti:
PIRLITU GHE. DOINA, Bucuresti, Admis.

Este evident ca in privinta Doinei este o "greseala" ori in prima lista, ori in a doua. Cine poate sa lamureasca greseala sa ne spuna si noua explicatia.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 31 July 2008 - 02:28 AM

Drumul catre fericire nu se afla in a face ceea ce iti place, ci in a-ti place ceea ce trebuie sa faci! (Sai Baba)



#19 crengus

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:

Postat 11 October 2007 - 07:55 AM

M-am uitat si eu, asa e. Chiar e tare faza..... :smile:



#20 bogdiflori

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 11 October 2007 - 12:40 PM

da-i naibii de corupti ca la alba au fost admisi dupa contestatii oameni care au avut nota 5 la fiscalitate si media mai mica ca si mine care am avut 8.54 media si 5.48 la fiscalitate. au luat care au vrut ei. nesimtiti. DUPA CE CA LE MAI DAI SI BANI SA-SI BATA JOC DE TINE CORUPTI MAI RAU CA AIA DIN GUVERN SI FAC JOCURILE CELOR DE LA FINANTE. CORUPTIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :smile:






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL