Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Ati aflat ceva? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 5

Salt la continut


Ati aflat ceva?


180 replies to this topic

#81 Nikyu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 19 Postari:

Postat 10 October 2007 - 05:37 PM

sunt foarte curioasa ce modalitate de corectare au adoptat, pentru ca la noi
a fost un caz unde s-a acordat 1 punct ]si unul unde nu s-a acordat nici 4 sutim
oare sa fi dat cu zarurile???

Voi ce parere aveti?



#82 sami

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 10 October 2007 - 05:44 PM

cred ca au jucat darts cu listele.
:smile: :sad:




#83 Monycutza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 10 October 2007 - 05:54 PM

Vezi postareasami, la Oct 10 2007, 06:44 PM, a spus:

cred ca au jucat darts cu listele.
:smile: :sad:

doamne nu-mi vine sa cred ca au fost la fel de multi respinsi ca prima data...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ma gandeam ca poate mai am o sansa,................dar degeaba

felicitari celor care au luat



#84 cami.covasa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 102 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 10 October 2007 - 06:04 PM

doamne nu-mi vine sa cred ca au fost la fel de multi respinsi ca prima data...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ma gandeam ca poate mai am o sansa,................dar degeaba

felicitari celor care au luat
[/quote]
sincer....imi pare rau de cei acre nu au luat...incercati sa mergeti mai departe si dati din nou la anul...cine mai vrea....eu asa am facut...felicitari celor care au luat!!



#85 marinicaaa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:

Postat 10 October 2007 - 07:00 PM

Eu am luat de data asta insa nu pot sa ma bucur. Nu mai am putere si ma gandesc ca totul este o mare bataie de joc. Imi pare sincer foarte rau de cei care au picat pentru cateva sutimi. Nu pot sa inteleg cum au gandit. Cum sa dai puncte la conta si sa nu poti da cateva sutimi la evaluare, audit, expertiza sau drept? E strigator la cer. O seara buna tuturor!



#86 marra_2000

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 Postari:

Postat 10 October 2007 - 07:25 PM

eu am avut contestatie pentu control, insa nu s-a rezolvat nimic. Este crunt sa vezi ca ai luat peste 9 la toate materiile iar la control pentru cateva sutimi sa pierzi un an, alti bani, alta munca, alta bataie de joc. Tin sa multumesc pe aceasta cale tuturor celor care au postat rezolvari pe forum. Felicitari celor admisi.....Sincer, nu mai am cuvinte...........O seara buna tuturor!



#87 mioara1

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 87 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 10 October 2007 - 07:50 PM

mie imi mai trebuiau 30 de sutimi la drept...bineinteles ca nu mi-au dat...nu am putut sa nu observ insa persoane care au luat cu note mult mai mici...de exemplu 4.44...



#88 silvana71

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 10 October 2007 - 08:39 PM

Dragii mei, nu pot sa trec cu vederea faptul ca la filiala din Prahova au fost admisi in urma depunerii contestatiilor, candidati picati la materia drept cu nota ... 3,6 ; 3,8 ; 4,58 iar eu nu am primit la aceeasi materie 10 sutimi. Este bataie de joc pe fata... ce fel de comisie a gresit la evaluarea lucrarilor cu abatere de 2,4 sau 2,2 puncte???!!!. Este revoltator, chiar nu putem sta cu mainile incrucisate sa ne acceptam soarta hotarata de cei de la CECCAR ... o buna parte din cei respinsi am pierdut nopti intregi pentru a invata.
Sincer trebuie sa ne unim pentru a face ceva...ma gandesc sa scriu la un ziar despre tot ce s-a intamplat la acest asa-zis examen de sanse...



#89 GabiP2007

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 28 Postari:

Postat 10 October 2007 - 08:53 PM

Vezi postareasilvana71, la Oct 10 2007, 09:39 PM, a spus:

Dragii mei, nu pot sa trec cu vederea faptul ca la filiala din Prahova au fost admisi in urma depunerii contestatiilor, candidati picati la materia drept cu nota ... 3,6 ; 3,8 ; 4,58 iar eu nu am primit la aceeasi materie 10 sutimi. Este bataie de joc pe fata... ce fel de comisie a gresit la evaluarea lucrarilor cu abatere de 2,4 sau 2,2 puncte???!!!. Este revoltator, chiar nu putem sta cu mainile incrucisate sa ne acceptam soarta hotarata de cei de la CECCAR ... o buna parte din cei respinsi am pierdut nopti intregi pentru a invata.
Sincer trebuie sa ne unim pentru a face ceva...ma gandesc sa scriu la un ziar despre tot ce s-a intamplat la acest asa-zis examen de sanse...

Buna seara,
imi pare rau pentru tine, dar sa stii ca problema contestiilor este aceeasi si la CAFR.
Acum 2 ani am dat examenul final la auditori si am picat prima proba, iar la proba 2, cea de grile, am constatat ca raspunsurile la mai multe grile era in contradictie cu legile in vigoare. In urma contestatie personale, precum si a celei colective facuta aici pe forum raspunsul a fost de mentinere a notei.
In contestatie am motivat cu articol din lege sau unde era reglementata problema respectiva, dar aici neavand nici macar enunturile problemelor afisate undeva este foarte greu de demonstrat ceva, cand nu mai stim textul exact.
La CAFR se afisau enunturile problemelor, raspunsurile si modalitatile de punctare in momentul in care se termina examenul.
Mult curaj celor care au avut nesansa sa pice, treceti peste si dat iar anul viitor.
Este foarte dureros sa vedeti ca cei cu note mai mici au primit punctele necesare, iar voi pentru cateva sutimi nu ati reusit.



#90 Nikyu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 19 Postari:

Postat 10 October 2007 - 08:54 PM

Vezi postareasilvana71, la Oct 10 2007, 09:39 PM, a spus:

Dragii mei, nu pot sa trec cu vederea faptul ca la filiala din Prahova au fost admisi in urma depunerii contestatiilor, candidati picati la materia drept cu nota ... 3,6 ; 3,8 ; 4,58 iar eu nu am primit la aceeasi materie 10 sutimi. Este bataie de joc pe fata... ce fel de comisie a gresit la evaluarea lucrarilor cu abatere de 2,4 sau 2,2 puncte???!!!. Este revoltator, chiar nu putem sta cu mainile incrucisate sa ne acceptam soarta hotarata de cei de la CECCAR ... o buna parte din cei respinsi am pierdut nopti intregi pentru a invata.
Sincer trebuie sa ne unim pentru a face ceva...ma gandesc sa scriu la un ziar despre tot ce s-a intamplat la acest asa-zis examen de sanse...



au corectat cum au vrut ei pentru ca sunt foarte convinsi ca nimeni nu mai are ce face si din pacate cam asa este
traim in Romania



#91 CarmenCr

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 21 Postari:

Postat 10 October 2007 - 09:03 PM

Dragi colegi?

"Va rog sa verificati singuri.
Doamna PIRLITU GHE. DOINA din Bucuresti a fost declarata absenta in
prima lista postata pe Ceccarul din Bucuresti. Verificati
http://www.ceccarbuc.ro/index.htm
Acum in urma contestatiilor apare ca admisa. Ce credeti?

Alti colegi declarati admisi cu 3,40 ; 3,80 ; 4,28.......
250 DELEANU ST. ADRIANA Bucuresti 7,40 6,04 8,84 10,00 9,64 3,40 9,64
7,85
504 MIHALCEA C-TIN LUMINITA Bucuresti 7,96 9,24 3,80 7,16 9,72 7,40
10,00 7,90
603 NISTOR V. LUCIANA Bucuresti 4,28 9,00 7,16 9,44 9,32 7,96 9,44 8,09



Ce noroc pe unii, nu?"


aceasta am gasit-o postata pe alt forum....si e chiar adevarata...m-am uitat la liste si cei care aveau note de 3 si ceva au dost admisi , pe cand altii(printre care si eu) ....cu parere de"rau " de la Ceccar....respinsi....

trebuie neaparat facut ceva...si cat mai repede....

ca altfel se presupune ca suntem de acord cu aberatiile postate de ei azi...


eu maine de dimineata ma duc sa ma postez la ei la birouri si incerc sa dicut cu Prea Marele Presedinte...

FRATILOR....SA NU NE LASAM CALCATI IN PICIOARE....



#92 Nikyu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 19 Postari:

Postat 10 October 2007 - 09:09 PM

Vezi postareaCarmenCr, la Oct 10 2007, 10:03 PM, a spus:

Dragi colegi?

"Va rog sa verificati singuri.
Doamna PIRLITU GHE. DOINA din Bucuresti a fost declarata absenta in
prima lista postata pe Ceccarul din Bucuresti. Verificati
http://www.ceccarbuc.ro/index.htm
Acum in urma contestatiilor apare ca admisa. Ce credeti?

Alti colegi declarati admisi cu 3,40 ; 3,80 ; 4,28.......
250 DELEANU ST. ADRIANA Bucuresti 7,40 6,04 8,84 10,00 9,64 3,40 9,64
7,85
504 MIHALCEA C-TIN LUMINITA Bucuresti 7,96 9,24 3,80 7,16 9,72 7,40
10,00 7,90
603 NISTOR V. LUCIANA Bucuresti 4,28 9,00 7,16 9,44 9,32 7,96 9,44 8,09



Ce noroc pe unii, nu?"


aceasta am gasit-o postata pe alt forum....si e chiar adevarata...m-am uitat la liste si cei care aveau note de 3 si ceva au dost admisi , pe cand altii(printre care si eu) ....cu parere de"rau " de la Ceccar....respinsi....

trebuie neaparat facut ceva...si cat mai repede....

ca altfel se presupune ca suntem de acord cu aberatiile postate de ei azi...


eu maine de dimineata ma duc sa ma postez la ei la birouri si incerc sa dicut cu Prea Marele Presedinte...

FRATILOR....SA NU NE LASAM CALCATI IN PICIOARE....


daca afli ca se poate face ceva, orice eu ma alatur (aveam nevoie de 20 de sutimi la control) vorba ta " SA NU NE LASAM CALCATI IN PICIOARE"



#93 cami.covasa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 102 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 10 October 2007 - 09:23 PM

Pt Mihaser:
ce ai rezolvat in urma contestatiei?? sper ca totul este bine acum!!!
Cami



#94 Nikyu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 19 Postari:

Postat 10 October 2007 - 09:27 PM

AM VERIFICAT SI EU PE SITE PE DELEANU ST ADRIANA DIN BUCUREST CARE LA CONTROL ARE 3.4 SI A FOST ADMISA

IAR OLTEAN ANA NICOLETA DIN ALBA IULIA LA CONTROL NOTA 5,8 SI A FOST RESPINSA

SI SUNT CONVINSA CA SUNT SI MULTE ALTE CAZURI SIMILARE


DACA STIE CINEVA CA S-AR MAI PUTEA FACE CEVA VA ROG SCRIETI
SI HAIDETI SA TRECEM LA FAPTE



#95 AnaStancu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 157 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 10 October 2007 - 09:44 PM

Vezi postareaCarmenCr, la Oct 10 2007, 10:03 PM, a spus:

Dragi colegi?

"Va rog sa verificati singuri.
Doamna PIRLITU GHE. DOINA din Bucuresti a fost declarata absenta in
prima lista postata pe Ceccarul din Bucuresti. Verificati
http://www.ceccarbuc.ro/index.htm
Acum in urma contestatiilor apare ca admisa. Ce credeti?

Alti colegi declarati admisi cu 3,40 ; 3,80 ; 4,28.......
250 DELEANU ST. ADRIANA Bucuresti 7,40 6,04 8,84 10,00 9,64 3,40 9,64
7,85
504 MIHALCEA C-TIN LUMINITA Bucuresti 7,96 9,24 3,80 7,16 9,72 7,40
10,00 7,90
603 NISTOR V. LUCIANA Bucuresti 4,28 9,00 7,16 9,44 9,32 7,96 9,44 8,09



Ce noroc pe unii, nu?"

aceasta am gasit-o postata pe alt forum....si e chiar adevarata...m-am uitat la liste si cei care aveau note de 3 si ceva au dost admisi , pe cand altii(printre care si eu) ....cu parere de"rau " de la Ceccar....respinsi....

trebuie neaparat facut ceva...si cat mai repede....

ca altfel se presupune ca suntem de acord cu aberatiile postate de ei azi...


eu maine de dimineata ma duc sa ma postez la ei la birouri si incerc sa dicut cu Prea Marele Presedinte...

FRATILOR....SA NU NE LASAM CALCATI IN PICIOARE....

FANTASTIC!!!!! Cel putin in ceea ce o priveste pe Pirlitu Ghe. Doina. Stiam ca prima conditie ca sa iei un examen este sa te prezinti. In acest caz, se vede treaba ca nu mai este valabila aceasta conditie. Poti lua un examen si daca lipsesti. :smile: :sad: :sad:



#96 ana.maria.

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 10 October 2007 - 09:48 PM

Vezi postareapopaiasiro, la Oct 10 2007, 05:49 PM, a spus:

Vezi postareasecex, la Oct 10 2007, 05:29 PM, a spus:

iata


felicitari conta.ro pentru acest forum, locul unde poti gasi informatii atunci cand te intereseaza
Am picat si eu cu 5.8 la control. Ceea ce nu pot sa inteleg cum de toti cei 5 care au facut contestatie au luat iar diferenta a fost mai mare de 2o de sutimi. (4,2 ; 4,36 ; 5,4 si 5, 32 ). Imi pare nespus de rau pentru cei doi colegi care aveau nevoie doar de 4 sutimi. Sincer, nu stiu ce sa mai cred,,,,
De un lucru sunt sigura la anul voi da din nou. Am sa fiu mult dar mult mai bine pregatita pentru ca nu mai vreau sa trec prin stresul contestatiilor.
Tinem legatura
:smile:



#97 CarmenCr

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 21 Postari:

Postat 10 October 2007 - 10:00 PM

am facut sesizare pe siteul protv....
poate poate ne aude cineva
chiar simt ca o iau razna cu atatea nedreptati (pun pariu ca pe mine m-au respins ca sunt proaspata absolventa de facultate)... ca vor doar ei...atotstiutorii(batraneii plini de experienta) sa muste din ciolan...

fratilor....hai sa facem ceva....
ca stam si ne plangem de mila degeaba si nu rezolvam nimik...



#98 CarmenCr

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 21 Postari:

Postat 10 October 2007 - 10:20 PM

ce se intampla? oare toata lumea s-a dus la culcare si nu mai da nimeni importanta la aberatiile afisate azi?

eu maine ma duc la ei si le cer lucrarea si baremul de corectare... mor cu ei de gat....

prea multe nedreptati....nu mai suport...



#99 mioara1

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 87 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 10 October 2007 - 10:29 PM

carmen...suntem aici...si suntem alaturi de tine dar eu una sunt mult prea dezamagita si scarbita de ce se intampla...mi-e greata...



#100 davideg

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 42 Postari:

Postat 10 October 2007 - 10:40 PM

Vezi postareamioara1, la Oct 10 2007, 11:29 PM, a spus:

carmen...suntem aici...si suntem alaturi de tine dar eu una sunt mult prea dezamagita si scarbita de ce se intampla...mi-e greata...
Daca dintre voi exista cineva care are listele initiale cu admisii si picatii ar fi bine sa le pastreze ca dovada, si eu zic sa facem o sesizare si la OTV si pe unde s-o mai putea!!!






Similar Topics Collapse

3 useri citesc topicul

0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL