Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ContaCafenea Timisoara - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


ContaCafenea Timisoara


68 replies to this topic

#21 tomusady_85

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:

Postat 12 November 2007 - 03:12 PM

Am facut o situatie cu toti cei care au raspuns afirmativ acestei provocari si in urmatoarele randuri am sa o scriu. Va rog, daca se poate sa spuneti numele sau ceea ce vedeti ca lispeste din dreptul vostru, pt avea aceste informatii de baza despre dumneavoastra. Eu cred in acest proiect si vreau sa-l demaram, de aceea m-as bucura mult de orice initiataiva, sfat, dar mai ales de o cat mai buna colaborare intre noi.

Conta Cafenea Timisoara:

1. Tomus Adrian - "tomusady_85" (tomusconta@yahoo.com)
2. Adi Cintean - "AdiCintean" (adi.cintean@yahoo.com) (din ARAD)
3. Ana Gruian - "anagruian" (xxxxxx@xxxxx.xxx)
4. xxxxxxxxx - "tori" (xxxxxx@xxxxx.xxx)
5. xxxxxxxxx - "michellearti" (xxxxxx@xxxxx.xxx)
6. Cami Lucaci - "camilucaci" (cami@abaco-gm.ro)
7. xxxxxxxxx - "Ronaldo" (fotbal1978@yahoo.com)
8. xxxxxxxxx - "webcom" (contabilitate@webcom.ro)
9. xxxxxxxxx - "zdf2007" (danid@gmail.com)

Din alte orase:

Targu Mures - xxxxxxxx - "ANCI" (pexpixi@rdslink.ro)
Giurgiu - xxxxxxxx - "nicole_gr" (nikolle22_1983@yahoo.com)
Cluj - Diana Stanca - "Diana" (stanca_diana@yahoo.com)

Acestia suntem pana acum.



#22 tomusady_85

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:

Postat 12 November 2007 - 03:21 PM

Urmatorul pas, este acela de a completa acele spatii libere. Doresc sa am adresele de mail a lu toti din lista.
Eu propun sa incercati pana in data de 19.11.2007 sa imi dati aceste informatii ca sa trecem la urmatorul pas.
Va multumesc.
Astept propuneri si sfaturi.




#23 tomusady_85

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:

Postat 12 November 2007 - 03:42 PM

7. Miatov Dalimir - "Ronaldo" (fotbal1978@yahoo.com)



#24 emillia3

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 5 Postari:
  • Location:timisoara

Postat 12 November 2007 - 05:36 PM

Buna idee. Si eu sunt din Timisoara. Ar fi nemaipomenit sa ne intalnim.Adresa mea e: emillia_lumezeanu@yahoo.com



#25 tomusady_85

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:

Postat 13 November 2007 - 11:04 AM

4. Aurica Jivan - "tori" (aurica_jivan@yahoo.com)

Giurgiu - Garagau Nicoleta - "nicole_gr" (nikolle22_1983@yahoo.com)

10. Lumezeanu Emilia - "emillia3" (emillia_lumezeanu@yahoo.com)



#26 tomusady_85

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:

Postat 14 November 2007 - 09:33 AM

As vrea sa va rog ceva: as avea nevoie de 2 persoane care sa ma ajute in organizare. Daca este cineva dispus sa mi se alature in organizarea acestui eveniment, il rog sa-mi trimita mail sau sa posteze aici pe forum, ca sa putem lua legatura si sa tercem la urmatorii pasi.
Si inca ceva, astept propuneri cu locuri unde sa ne intalnim: cafenele sau baruri din Timisoara (de preferat loc unde se fumeaza).
Va multumesc!



#27 tomusady_85

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:

Postat 14 November 2007 - 01:53 PM

am vb la telefon cu ANCI, ea a participat la conta cafenea din Cluj si Targu Mures si mi-a explicat in mare cum sta treaba cu astfel de intalniri. Asa ca sunt hotarat sa punem pe picioare acest proiect.
M-ar ajuta foarte mult daca ar fi macar inca o persoana dispusa sa colaboreze cu mine in organizarea evenimentului, cu care sa vb la telefon si poate chiar sa ma intalnesc pt a pune la punct toate detalile. Dar pe langa asta cel mai important este sa vad ca merita sa pun pe picioare acest proiect. Presupun ca aveti multe pe cap si timpul este foarte scum pt dumneavoastra, va cer doar sa vi-l cantariti bine si daca aveti timp si pt o astfel de intalnire sa spuneti ca vreti sa participati si sa incercati sa o faceti, iar daca nu, nici o problema, eu sper si imi doresc sa nu fie doar o intalnire. Dar prima intalnire o vad importanta, pt ac sa legam putin relatii intre noi, ca atunci cand scriem un mail sau vb la telefon sa stim cat de cat cu cine o facem.
Eu sunt la inceput de drum in acest domeniu, poate sunt naiv si neexperimentat in ceea ce inseamna acest domeniu, dar stiu ca: "Unde-s multi puterea creste...." si as fi gata la multe sacrifici (as spune eu), ca sa pot sa am 5-6 prieteni care sa vb aceasi limba cu mine cand vine vorba de profesie.
As vrea sa simtit ceea ce simt eu acum, un fel de combinatie intre dorinta puternica de a pune acest proiect pe picioare si o farama de revolta, cand citesc mesaje de genu: super initiativa, si eu vreau.... dar un alt mesaj nu am mai vazut de la acea persoana. Va rog incercati sa colaborati cat de putin puteti... avem nevoie de asta.

Imi cer scuze daca in aceste momente de sinceritate am jignit sau ofensat pe cineva, nu acesta a fost scopul, ci acela de a lansa o noua provocare. Va multumesc pt intelegere.

Adrian din Timisoara



#28 ANCI

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 124 Postari:
  • Location:tg.mures
  • Interests:diverse

Postat 14 November 2007 - 07:12 PM

in completare ce a scris tomus_85 va rugam cei care va hotarati ca sustineti acest proiect sa si veniti. din experienta va spun ca sunt foarte utile.



#29 zdf2007

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 19 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:TIMISOARA

Postat 16 November 2007 - 05:02 PM

Zenaida Dunca danid2007@gmail.com



#30 mihu82

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 16 November 2007 - 07:39 PM

Vezi postareatomusady_85, la Oct 17 2007, 10:05 AM, a spus:

Sunt din Timisoara,
De cand viata mea si contabilitatea au inceput sa aiba ceva in comun, am inteles ca o nevoie stringenta pt toti cei ce intr-un fel sau altul fac parte din acest domeniu, este de a avea contact cu altii din breasla pt a fi la curent cu orice noutate si pt a repara orice eroare. As fi dispus sa fac multe lucururi ca sa pot obtine in orasul meu o asemenea oportunitate: Conta cafe.
De aceea, lansez aceasta provocare pt toti cei din Timisoara. Iar daca vi se pare interesanta o astfel de idee nu ezitati sa spuneti si vom incerca sa ne organizam...
Va multumesc mult!!!! :cool:


Buna,
sunt din Timisoara, este binevenita ideea , anuntati-ma si pe mine va rog cand au loc intalnirile
adresa mail mihutm@gmail.com :smile:



#31 anagruion

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 291 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:timisoara

Postat 19 November 2007 - 08:32 PM

Vezi postareatomusady_85, la Oct 25 2007, 06:21 PM, a spus:

Ma bucur ca ati raspuns la aceasta propunere. Asteptam sa mai fie si altii intresati, dar intre timp, eu zic ca am putea sa ne cunoastem putin. De aceea urmatorul pas ar putea fi sa ne scriem adresele de mail si sa comunicam acolo. mail-ul meu este: tomusconta@yahoo.com. Astept mailuri de la voi.
Iar apoi vom putea sa ne scriem cateva lucruri despre noi.

michellearti
tori
anagruion
camilucaci
tomusady_85
ana.gruion@simbol.ro



#32 nicole_gr

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 19 November 2007 - 08:35 PM

Vezi postareaANCI, la Nov 14 2007, 09:12 PM, a spus:

in completare ce a scris tomus_85 va rugam cei care va hotarati ca sustineti acest proiect sa si veniti. din experienta va spun ca sunt foarte utile.

ANCI, eu sustin acest proiect, insa nefiind din Timisoara, nu prea am cum sa vin la intalniri. Am putea cumva sa discutam si pe mail ?



#33 anagruion

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 291 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:timisoara

Postat 19 November 2007 - 08:37 PM

Vezi postareatomusady_85, la Nov 12 2007, 01:12 PM, a spus:

Am facut o situatie cu toti cei care au raspuns afirmativ acestei provocari si in urmatoarele randuri am sa o scriu. Va rog, daca se poate sa spuneti numele sau ceea ce vedeti ca lispeste din dreptul vostru, pt avea aceste informatii de baza despre dumneavoastra. Eu cred in acest proiect si vreau sa-l demaram, de aceea m-as bucura mult de orice initiataiva, sfat, dar mai ales de o cat mai buna colaborare intre noi.

Conta Cafenea Timisoara:

1. Tomus Adrian - "tomusady_85" (tomusconta@yahoo.com)
2. Adi Cintean - "AdiCintean" (adi.cintean@yahoo.com) (din ARAD)
3. Ana Gruian - "anagruian" (xxxxxx@xxxxx.xxx)
4. xxxxxxxxx - "tori" (xxxxxx@xxxxx.xxx)
5. xxxxxxxxx - "michellearti" (xxxxxx@xxxxx.xxx)
6. Cami Lucaci - "camilucaci" (cami@abaco-gm.ro)
7. xxxxxxxxx - "Ronaldo" (fotbal1978@yahoo.com)
8. xxxxxxxxx - "webcom" (contabilitate@webcom.ro)
9. xxxxxxxxx - "zdf2007" (danid@gmail.com)

Din alte orase:

Targu Mures - xxxxxxxx - "ANCI" (pexpixi@rdslink.ro)
Giurgiu - xxxxxxxx - "nicole_gr" (nikolle22_1983@yahoo.com)
Cluj - Diana Stanca - "Diana" (stanca_diana@yahoo.com)

Acestia suntem pana acum.
ana.gruion@simbol.ro din timisoara. Astept mail.



#34 ANCI

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 124 Postari:
  • Location:tg.mures
  • Interests:diverse

Postat 20 November 2007 - 09:23 AM

da , putem



#35 tomusady_85

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:

Postat 20 November 2007 - 11:18 AM

Buna ziua,
In utimele zile ma tot gandesc daca am putea sa o programam pe 1 decembrie, dar nu stiu inca ce sa zic, daca ii bine sau rau atunci.
Problema este ca daca nu o sa fie in 1 decembrie va trebui sa o amanam pe undeva pe la sfarsitul lui martie.
Ar mai fi o posibilitate, sa organizam pe 1 decembrie o intalnire de cunoastere, de 1 - 2 ore, in care la o cafea sa incercam sa legam putin relatii toti cei care o sa poata veni. Iar apoi sa organizam pe finalul lui martie intalnirea Conta Cafenea Timisoara asa cum ar trebui sa fie ea, cu tot tacamul.

Aceasta este lista actuala a celor care au raspuns pozitiv la initiativa Conta Cafenea Timisoara:

1. Tomus Adrian - "tomusady_85" (tomusconta@yahoo.com)
2. Adi Cintean - "AdiCintean" (adi.cintean@yahoo.com) (din ARAD)
3. Ana Gruion - "anagruion" (ana.gruion@simbol.ro)
4. Aurica Jivan - "tori" (aurica_jivan@yahoo.com)
5. xxxxxxxxx - "michellearti" (xxxxxx@xxxxx.xxx)
6. Cami Lucaci - "camilucaci" (cami@abaco-gm.ro)
7. Miatov Dalimir - "Ronaldo" (fotbal1978@yahoo.com)
8. xxxxxxxxx - "webcom" (contabilitate@webcom.ro)
9. Zenaida Dunca - "zdf2007" (danid2007@gmail.com)
10. Lumezeanu Emilia - "emillia3" (emilia_lumezeanu@yahoo.com)
11. Mihaela Rus - "mihu82" (mihutm@gmail.com)

Din alte orase:

Targu Mures - xxxxxxxx - "ANCI" (pexpixi@rdslink.ro)
Giurgiu - Garagau Nicoleta - "nicole_gr" (nikolle22_1983@yahoo.com)
Cluj - Diana Stanca - "Diana" (stanca_diana@yahoo.com)

Din Compartimentul de organizare cred ca vor face parte: (astept sa imi spuneti daca este ceva in neregula)
Tomus Adrian
Zenaida Dunca
Mihaela Rus

Legat de organizare ar fi 3 lucruri importante pe care m-as bucura sa le stabilim cat mai repede:
1. Data in care sa ne intalnim
2. Locul (astept propuneri)
3. Subiecte de tratat la intalnire

Va rog sa nu ezitati sa spuneti, orice colaborare ajuta foarte mult.
O zi buna tuturor

Tomus Adrian



#36 tomusady_85

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:

Postat 20 November 2007 - 03:09 PM

Ma bucur sa va anunt ca de 1 decembrie vom putea sa sarbatorim doua evenimente ce ne fac adevarati romani si contabili. Cu alte cuvinte prima intalnire: Conta Cafenea Timisoara este programata pe 1 decembrie 2007.
Speram sa decurga toate lucrurile bine si sa realizam ceea ce am inceput sa planificam.
mai raman de stabilit:
2. Locul (astept propuneri)
3. Subiecte de tratat la intalnire

am stabilit deja:
1. data intalnirii - 1 decembrie 2007

o zi buna!



#37 tomusady_85

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:

Postat 22 November 2007 - 02:40 PM

Ca sa ma folosesc de idea celor care au scos Revista Conta, va anunt ca pe 1 Decembrie are loc intalnirea: Pilot Conta Cafenea Timisoara. Cu alte cuvinte, este o intalnire in care vrem sa ne cunoastem, sa organizam intalnirile Conta Cafenea Timisoara. Cred ca intelegeti ce vreau sa spun cu ideea de "Pilot".
Am creat un grup pe yahoo, ca sa putem comunica mai usor, deja suntem 8 membrii si va astept sa imi trimite-ti mail (tomusconta@yahoo.com) si eu am sa va trimit invitatie. (Nu vreau sa supar pe nimeni de pe conta.ro cu acest grup, acest forum este foarte tare si le multumesc din toata inima ca l-au creat, dar asa de greu comunicam si cred ca pt a ajuta la demararea proiectului conta cafenea era nevoie de o modalitate mai lesne de comunicare).
As vrea sa va rog sa scrieti fiecare o lista cu 3 locatii pe care le propuneti voi pt intalnirea din 1 decembrie si ora pe care o credeti rezonabila pt aceasta intalnire. (nu vreau sa decid singur aceste lucruri, vreau sa facem totul impreuna)
va multumesc! si abia astept sa va intalnesc si sa va cunosc.
Cu multa respect!!!!!!!!!!
Adrian

Aceasta postare a fost editata de tomusady_85: 22 November 2007 - 02:42 PM




#38 Brigante

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 270 Postari:
  • Gender:Not Telling

Postat 24 November 2007 - 06:05 PM

Si eu sunt din Timisoara.
1 decembrie este peste cateva zile.
Propuneti un loc de intalnire, e important.



#39 tomusady_85

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:

Postat 26 November 2007 - 10:15 AM

Am asteptat parerile voastre in acest weekend, si as fi vrut sa le aud.
Azi o sa merg in centru si o sa rezerv locuri la o cafenea din zona Unirii.
Maine am sa va spun si locul unde ne vom intalni, dar mai este o mica problema legata de ora, la ce ora sa fie intalnirea?
eu as zice ca undeva la 18:00 sau 19:00. ce ziceti?
Daca aveti o alta propunere legata de ora va rog sa nu ezitati sa scrieti.
Va multumesc.



#40 tomusady_85

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:

Postat 26 November 2007 - 02:41 PM

Foarte important!!!!!!!!!!!!!!!!!!




Sambata - 1 decembrie 2007 - va avea loc intalnirea Conta Cafenea Timisoara, intr-o cafenea din zona Pietei Unirii, in jurul orelor 18:00 sau 19:00. Implicatile financiare se refera doar la consumatie, care probabil trebuie sa acopere o anumita suma.
Locul exact, ora exacta si valoarea consumatie o voi posta in urmatoarele zile aici si pe grupul conta cafenea.
Va invit sa participati toti cei care doriti sa legati relatii cu cei care va sunt colegi in acest domeniu.
Pentru mai multe informatii si pentru confirmarea prezentei, va rog sa ma contactati:
Tomus Adrian - tomusconta@yahoo.com - 0740026987.


Va multumes si va astept sa participati!!!

Aceasta postare a fost editata de tomusady_85: 26 November 2007 - 02:43 PM







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL