Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
TOP MODERATORI - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


TOP MODERATORI

41 replies to this topic

Poll: top moderatori

carui moderator ii dam "coronita" la sf. anului ?

Nu puteti vedea rezultatele acestui sondaj, pana cand nu votati . Va rugam sa va logati si sa va exprimati votul dvs. pentru a vedea rezultatele acestui sondaj.
Voteaza Vizitatorii nu pot vota

#21 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 01 November 2007 - 01:56 PM

Sa o luam cu inceputul.

In primul rand chestionarul este refacut cu moderatorii activi in acest moment.

In al doilea rand, trebuie ca initiatoarea acestui chestionar sa ne lamureasca asupra carei activitati se refera cand propune acest vot.
Sunt judecati moderatorii din prisma actiunilor lor de moderare pe acest forum, sunt judecati din prisma mesajelor scrise ca membri, din prisma calitatii mesajelor, din prisma cantitatii mesajelor relevante, din prisma ajutorului acordat membrilor etc lista poate continua la nesfarsit.
De asemenea trebuie tinut cont de faptul ca sunt 2 categorii de moderatori : cei locali, care se ocupa doar de cateva categorii si cei globali care au acces la toate categoriile forumului.



#22 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 01 November 2007 - 05:28 PM

si ar mai trebui tinut cont de un fapt pe care il vad doar administratorii : activitatea efectiva de moderare (editari/ mutari/ stergeri .. ) = activitate tacuta !! sunt moderatori care muncesc mult dar "pe tacute" ( cum e kimba, cum e septimiu), adica sunt prezenti printre useri mai mult cu fapta decat cu vorba, spre deosebire de mine - care sunt aici si cu multa vorba :smile:
munca acestor moderatori ar trebui cunoscuta si asta o poate face numai unul din administratori.

Andreea, daca vrei ... :biggrin: , zi-ne cum stam !




#23 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 01 November 2007 - 05:33 PM

eu vreau sa stiu intai raspunsul cristinei5859



#24 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 01 November 2007 - 05:59 PM

Moderatorul care are urmatoarele calitati :
- a fost cel mai activ ca membru, raspunzand mesajelor scrise de membrii forumului, la obiect si bine argumentat;
- a "dezamorsat" situatiile mai putin placute, intalnite in cateva topicuri; :laugh:
- a fost o prezenta constanta pe forum . :sad:

Cat despre activitatea efectiva de moderare a unui forum , sunt lucruri pe care noi nu le stim ( sau mai bine zis, eu nu le stiu !!!), mai ales daca muncesc " pe tacute " !!! :smile: :sad:
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#25 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 01 November 2007 - 06:10 PM

OK.
Din pacate statutul de moderator nu implica o activitate intensa ca membru dpdv al mesajelor scrise (punctul 1 emis de Cristina).
Din acest motiv, eu propun ca lista sa se mareasca si sa-l votam pe membru conta.ro care se incadreaza in cerintele acestui chestionar (sunt persoane care nu beneficiaza acest statut, dar care pot fi nominalizati foarte usor la acest statut).
Pe masura ce se fac propuneri o vom ajuta pe Cristina sa mareasca lista.



#26 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 01 November 2007 - 06:15 PM

o sa deviem de la subiectul topicului ... aici e vb doar de moderatori. (top moderatori)
putem face un top membrii conta.ro, asta e altceva .
parerea mea...



#27 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 01 November 2007 - 06:30 PM

sau sa ii zica topului "top moderatori care raspund mai mereu pe forum"
si atunci ar fi alta smecherie, ar castiga cu 100% dna otilia :smile:



#28 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 01 November 2007 - 06:33 PM

Vezi postareacristina5859, la Nov 1 2007, 05:59 PM, a spus:

Cat despre activitatea efectiva de moderare a unui forum , sunt lucruri pe care noi nu le stim ( sau mai bine zis, eu nu le stiu !!!), mai ales daca muncesc " pe tacute " !!! :smile: :sad:
tocmai de asta o rugasem pe Andreea sa ne dea activitatea efectiva a moderatotilor :biggrin:

eu stiu cifrele, dar nu e treaba mea sa le fac publice, oricum sa stiti ca kimba are fff putine voturi in comparatie cu munca depusa, dif. dintre mine si ea e enorma si complet nefundamentata, la fel si in cazul lui vlad (septimiu), ne despart doar cateva sute de operatiuni de moderare din circa 1800 pragul maxim de referinta (adica al meu), iar voturile nu reflecta absolut deloc asta, mai ales in ceea ce o priveste pe kimba, credeti-ma (de la 3 voturi pt. ea la 34 pt. mine e distanta maaare) .

in plus, fiecare editare se contorizeaza, ceea ce inseamna ca si editarea propriilor mesaje se contorizeaza, iar eu - dupa cum stiti - imi editez si de 10 ori mesajele mai ample (mai o litera lipsa, mai o virgula lipsa, mai un cuvant, mai o exprimare .. ), eu dau drumul la mesaj in forma bruta, dupa care il mai aranjez, daca e un text maaaare intru in el de mai multe ori... eeii, toate corectiile astea se contorizeaza si, in timp, se aduna "de-o ciorbitza" :sad:
in aceste conditii (scazandu-mi editarile mesajelor proprii), kimba poate fi cel putin la fel de activa ca si mine, mai ales ca ea nu prea scrie - deci nu are ce sa-si editeze, chiar sa vrea.

mai e ceva din munca unui moderator, ceva ce voi nu vedeti fiindca acea sectiune de pe forum e invizibila pt. useri (o vad doar moderatorii si, bineinteles, adminii). acolo se discuta problemele aparute pe forum, si, mai ales, se fac propuneri pt. imbunatatirea activitatii / organizarii forumului. in urma discutiilor (atatea cate sunt, daca sunt) se mai reorganizeaza cate ceva ... se mai stabilesc reguli noi ... s.a.m.d.; asta iar e o activitate in care unii moderatori se implica in grade diferite, altii deloc ... asadar, e inca ceva din munca de moderator pe care voi nu o stiti, deci nu o puteti lua in calcul la vot.

una peste alta, e clar ca voi apreciati f. mult prezenta vizibila a moderatorului pe forum, doriti ca el sa va fie mereu alaturi cand aveti vreo problema, adica sa-l "vedeti" ca va ajuta. daca va ajuta si nu il "vedeti" nu il simtiti aproape ...

acestea fiind zise, dragilor :biggrin: , pana la urma, eu cred ca aici votati cel mai indragit moderator....

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 16 December 2007 - 01:21 PM




#29 Doina P

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1143 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 01 November 2007 - 11:38 PM

Otilia coronita ,dar si Septimiu pe care il simpatizez , sa primeasca un buchet de :smile:



#30 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 02 November 2007 - 10:06 AM

Vezi postareaSeptimiu, la Nov 1 2007, 06:30 PM, a spus:

sau sa ii zica topului "top moderatori care raspund mai mereu pe forum"
si atunci ar fi alta smecherie, ar castiga cu 100% dna otilia :smile:


Eu nu am propus un top al moderatorilor care raspund mereu pe forum !! sau care au cele mai multe postari !!
Intr-o perioada am remarcat ca, si tu raspundeai mereu pe forum la obiect si cu argumente !!

Eu am propus unul in care, cel (cea) care v-a primi " coronita" sa intruneasca toate acele calitati care le-am scris mai sus si de ce nu, altele propuse de voi ( care va pricepeti mai bine la ce inseamna a fi moderatorul unui forum) !! :sad:

Multi dintre membrii acestui forum , nu stiu ce inseamna a fi moderator si ei voteaza doar, ceea ce vad (citesc ) efectiv pe forum !!

Poate ar fi bine , sa ne spune-ti si noua , in ce consta activitatea "invizibila" a unui moderator !! :sad:
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#31 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 02 November 2007 - 12:03 PM

:biggrin: ti-am spus eu in mesajul anterior (mai sus 2-3 pozitii fata de asta)

hai sa mai explic putin :

ex. 1: te duci la "salarii" si vezi ca cineva a postat un topic despre casa de marcat. a doua oara cand mai intri la salarii, poti sa vezi :
1. acel mesaj tot acolo + mesaj de avertizare + topic inchis = activitate vizibila, adica ii stii autorul
2. acel mesaj tot acolo + topic inchis sau acel mesaj disparut cu totul/ mutat, dar fara nici o alta avertizare, mesaj din partea moderatorului = activitate tacuta, adica o vezi ca s-a facut, dar NU ii stii autorul

ex. 2 : vezi ca a mai aparut un forum nou, pe tematica de salarizare, te bucuri ca a aparut si ca le ai acum grupate, dar nu stii cine a propus sa se faca asta, carui moderator i se datoreaza aceasta imbunatatire in organizarea forumului = activitate tacuta, nu ? fiindca aceasta propunere s-a facut in acea sectiune "numai pt. moderatori", pe care voi-userii nu o vedeti, nici nu stiti ca ea exista pe forum.

despre celelalte tipuri de activ. vizibile/invizibile, proprii unui moderator, va mai dau doar ex. cu examenul de experti din sept., ocazie cu care am stat cu voi VIZIBIL mai bine de 2 saptamani, zi de zi, cateva ore/zi si m-ati vazut - slava Domnului :laugh: ca am vb cu voi o multime. :sad: . daca nu vb deloc, ci numai mutam/stergeam/editam si atat, aia era, evident, activitate TACUTA. in acest caz nu ati fi stiut cine v-a ajutat si nici cat v-a ajutat fiecare moderator.

dragilor :biggrin: , si noi- moderatorii, avem personalitati diferite, ca si voi, unora dintre noi ne place sa stam cu voi de vorba, sa colaboram, sa va ascultam probleme si sa le gasim impreuna o rezolvare, adica ne implicam PE FATA in activ. voastra, suntem prietenosi. altii - dimpotriva - sunt mai retrasi, prefera sa nu se implice in mod evident in problemele voastre, dar - mai mult sau mai putin - isi fac treaba de moderator cf. regulamentului, iar altii ne-au abandonat de tot.
sigur ca aici intervine si timpul dispon. al fiecaruia, sa nu uitam ca activ. moderatorilor e benevola, salariu nostru nu vine din asta. in afara de serviciu unii mai au si familii, facultati de terminat, cate alte obligatii... e firesc sa nu putem sta de forum in aceeasi masura si NU trebuie condamnat nimeni. cateodata ne mai anunta ca nu mai pot activa si chiar daca nu ne anunta, dupa un timp tot ne dam seama si atunci mai reducem lista, cum am facut si acum circa un an, daca nu ma insel (si atunci am mai scos din lista vreo 2-3 moderatori care nu mai activau deloc)

sa aveti o zi buna.

p.s. : draga cris :smile: , te rog sa ma ierti ca ti-am bulversat putin topicul, puteam sa-mi tin gura si sa las lucrurile asa cum erau - pt. mine superfrumoase, insa nu e corect ca moderatorii care muncesc mult sa nu fie cunoscuti si apreciati numai pt. ca nu vb mai mult cu voi si nu sunt f. prietenosi.
iarta-ma si intelege-ma, draga mea :sad:

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 02 November 2007 - 12:56 PM




#32 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 02 November 2007 - 01:32 PM

Draga Otilia ,
Eu nu consider ca mi-ai bulversat topicul , dimpotriva, ai venit cu niste precizari binevenite, de care toti membrii trebuie sa tina cont, atunci cand vor vota !! :sad:
Este foarte bine ca, ai scris exemple concrete, deoarece sunt sigura ca, multi membrii nu stiau acest lucru, chiar daca vedeau schimbarile in forum !!
Eu stiu ca, acesta munca a voastra , a moderatorilor este benevola , tocmai de aceea am initiat acest top, (nu pentru a submina activitatea unora si a evidentia pe altii !!) ci pentru ca noi (membrii), sa va multumim intr-un fel pentru efortul depus de voi !! :smile: :sad:


PS : Din cate am citit pe acest forum pot spune ca, nici noi ( membrii) nu suntem toti foarte prietenosi, asa ca............ !!! :angry: :angry: :sad: :laugh:
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#33 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 09 December 2007 - 02:19 PM

Propun ca, data de 23.12.2007 sa fie ultima zi cand, se mai poate vota pentru topul moderatorilor !!

Deci, cine nu a votata pana acum este rugat sa o faca !!
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#34 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 09 December 2007 - 11:54 PM

Dupa umila mea parere prin top nu se aduc multumiri ci se evidentiaza o persoana, un slagar, o trupa etc. Cred ca ar trebui schimbata denumirea pentru a nu da nastere la confuzii .



#35 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 16 December 2007 - 12:32 PM

si eu am votat-o pe dna Otilia ..... ne-a ajutat foarte mult in anul 2007 la topicul deschis pt examenul de acces CECCAR 2007 unde a fost o nebunie curata ..... ne-a facut ordine in postari si astfel am reusit sa ne intelegem .... Multumim frumos

Eu l-as vota si pe Septimiu tot pe locul intai pentu minunatele postari din topicul de "Noutati legislative", mereu prompt, actual si cu informatii fierbinti - noutati.

Multumesc amandorura.



#36 Olguta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 469 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:diverse

Postat 16 December 2007 - 04:09 PM

Vezi postareamariana07, la Oct 29 2007, 02:45 PM, a spus:

Desi sunt inregistrata pe forum de putin timp (si la inceput de drum in meseria de contabil), lectia de viata (in primul rand) pe care am primit-o de la doamna Otilia ma face sa votez pt. dansa!
Pentru Otilia votez si eu cu cea mai mare placere! Ar trebui si prin televiziune sa avem asemenea moderatori talentati. Otilia si-a facut cu seriozitate treaba, nemanajandu-se, uneori, din cauza asta, fiind si jicnita, dar a stiut sa trateze cu inteligenta toate conflictele aparute, e si normal, la cati membri suntem, si la presiunea zilnica pe care o supartam din cauza meseriei....sa apara si discutii mai aprinse.
:lostit (13): la multi ani tuturor si cu ocazia sarbatorilor!



#37 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 December 2007 - 08:45 PM

va multumesc mult pt. aprecieri, astea sunt dulcile mele bucurii de aici :lostit (13): :lnr (21): :thumbup:



#38 newold

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 335 Postari:
  • Gender:Female

Postat 23 December 2007 - 02:42 PM

tuturor un vot de la mine - stiu ca nu se poate - dar banuiesc ca fiecare il merita in felul sau pentru munca depusa. va multumesc ca tineti acest site "alive".

de fapt cautam un topic sa urez tuturor un Craciun fericit si un an nou mai bun, mai frumos, care sa va aduca ceea ce va doriti chiar si mai mult!!!

va imbratisez pe toti cu drag.



#39 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 24 December 2007 - 07:10 PM

TOP MODERATORI 2007


1. ALUPEI OTILIA 46 voturi :seas (2): Imagine postata

2. Septimiu 18 voturi :seas (2):

3. Ocsi 6 voturi :lostit (13):

4. Kimba 5 voturi :thumbup:

5. LEXUS 3 voturi :lnr (21):

6. BIBI 2 voturi :seas (2):

7. ABC 1 vot :fnd (8):


Multumim tuturor, pentru munca depusa in acest an si speram ca, veti fi alaturi de noi si in 2008 !! :thumbup: :thumbup:
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#40 conta_ro

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1223 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 27 December 2007 - 04:25 PM

Vezi postareacristina5859, la Dec 24 2007, 07:10 PM, a spus:

TOP MODERATORI 2007


1. ALUPEI OTILIA 46 voturi :seas (2): Imagine postata

2. Septimiu 18 voturi :seas (2):

3. Ocsi 6 voturi :lostit (13):

4. Kimba 5 voturi :thumbup:

5. LEXUS 3 voturi :lnr (21):

6. BIBI 2 voturi :seas (2):

7. ABC 1 vot :fnd (8):


Multumim tuturor, pentru munca depusa in acest an si speram ca, veti fi alaturi de noi si in 2008 !! :thumbup: :thumbup:

conta_ro






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL