Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
examen consultant fiscal decembrie 2007 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


examen consultant fiscal decembrie 2007


98 replies to this topic

#41 frothalia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 59 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:mangalia

Postat 26 November 2007 - 11:48 AM

buna
eu am trimis dosarul prin posta pe 13 nov si am primit confirmarea fara nici un fel de numar de inregistrare. Data confirmarii este 16 nov ... sper sa fie ok
andreea



#42 Claudia*

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 9 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 26 November 2007 - 11:51 AM

Vezi postareamariusoana, la Nov 26 2007, 09:43 AM, a spus:

Sa asteptam listele si distributia acestora pentru examen.


Stiti cam cand este estimata publicarea dosarelor aprobate? Si eu astept cu interes....




#43 miha m

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 223 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Brasov

Postat 26 November 2007 - 01:30 PM

Vezi postareasasha, la Nov 26 2007, 09:13 AM, a spus:

Parerea mea este urmatoarea: din moment ce au prelungit termenul de insctiere cu inca o saptamana, inseamna ca nu erau suficienti inscrisi (gandisndu-se la admisi) ca sa isi faca numarul de consultanti si pentru cotizatii dar si pentru a incerca sa abroge ordonanta prin care li s-a luat panea de la gura, pt ca, sa fim seriosi, aceasta ordonanta nu va avea viata lunga. Un al doilea motiv, ar fi: cele 2 sesiuni de examene, din dec. 2007 si feb.2008, vor fi fara stagiatura, de ce? Pentru ca au nevoie de un anumit numar de membrii care sa cotizeze si care sa poata face fata si sa fie indeajunsi (ca numar), in situatia in care se va abroga ordonanta cu pricina. Altfel spus, se va ajunge de unde am plecat, adica obligativitatea, ca orice persoana impozabila, sa aiba un consultant fiscal.
Si eu cred ca le mai trebuiesc membri. Referitor la ordonanta, din cate stiu eu, au dat un comunicat de presa cum ca nu se va aplica, dar urma sa fie votat acest lucru in Camera Deputatilor (parca). Pana acum eu nu stiu sa se fi publicat in MO o modificare a ordonantei cu pricina (ce-i drept n-am mai cautat). Asta ar putea fi o strategie, in sensul ca n-o s-o mai abroge niciodata daca vor avea destui membri (chiar am auzit din diverse surse ca asta ar fi motivul pentru care se abroga). Acum dac-o fi sau nu adevarat, nu stiu...
Pe de alta parte e prima data cand examenul e organizat de CCF si nu de Ministerul de Finante. Iar nu stiu daca o fi bine sau nu pentru noi...



#44 Ronaldo

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:Fotbal, filme

Postat 26 November 2007 - 02:42 PM

Din ce am inteles eu, se va publica lista candidatilor la ei pe site pana la sfarsitul lui noiembrie.
"The saddest thing in life is wasted talent."
R. de Niro - A BRONX TALE



#45 mariana07

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:

Postat 27 November 2007 - 07:42 AM

Vezi postareaana-op, la Nov 26 2007, 11:01 AM, a spus:

buna nu o sa primiti nici un fel de confirmare
la fel am trimis si eu in iunie prin posta am sunat la ei sa vad daca e in regula dosarul au spus ca nu dau aceste detalii prin telefon sa astept sa vad cand se publica lista daca sunt la dosare admise daca nu... data viitoare
Si ai fost pe lista cu dosarele admise? Si cum adica "data viitoare", ca doar am dat numai pe taxa 500 ron! Ii mai recuperez?



#46 ana-op

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 425 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:-

Postat 27 November 2007 - 08:47 AM

da dosarul a fost bun...am avut mari emotii i-am rugat sa spuna telefonic daca e ok daca nu sa trimit inca un plic cu eventualele lipsuri, nu stiu exact cum e cu taxa daca se poate recupera
mult succes



#47 amaliairina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 62 Postari:

Postat 30 November 2007 - 01:10 PM

Vezi postarearoberts, la Nov 21 2007, 03:44 PM, a spus:

Am inteles de la un coleg care a mers la CCF sa se inscrie pt. examenul din 8-9 dec.2007 ca a intrebat acolo cum va fi examenul si i s-a spus ca va fi in genul celui din noiembrie 2006, daca nu chiar mai dificil. Binenteles ca nu am crezut, dar am mai auzit si din partea altor surse poate mai credibile ca asa va fi. Inca nu au afisat nici macar un exemplu de grile cum au facut in martie sau iunie anul acesta. Materia e foarte vasta si sincer nu ai cum sa o parcurgi pe toata cu un grad ridicat de a retine nici daca te-ai apuca de invatat cu 5 luni inainte.





eu cand am fost la ei si am intrebat mi s-a raspuns ca in va fi ca in Iunie 2007, ca bibliografia este aceeasi cu cea din Iunie 2007 difera decat modificarile legislative ulterioare, iar in cazul in care nu se afiseza grilele cat si daca acestea se afiseaza intrebarile din Iunie raman valabile, asa ca nu mai stii ce sa crezi

Vezi postareaamaliairina, la Nov 30 2007, 01:07 PM, a spus:

Vezi postarearoberts, la Nov 21 2007, 03:44 PM, a spus:

Am inteles de la un coleg care a mers la CCF sa se inscrie pt. examenul din 8-9 dec.2007 ca a intrebat acolo cum va fi examenul si i s-a spus ca va fi in genul celui din noiembrie 2006, daca nu chiar mai dificil. Binenteles ca nu am crezut, dar am mai auzit si din partea altor surse poate mai credibile ca asa va fi. Inca nu au afisat nici macar un exemplu de grile cum au facut in martie sau iunie anul acesta. Materia e foarte vasta si sincer nu ai cum sa o parcurgi pe toata cu un grad ridicat de a retine nici daca te-ai apuca de invatat cu 5 luni inainte.





eu cand am fost la ei si am intrebat mi s-a raspuns ca in DECEMBRIE 2007 va fi ca in Iunie 2007, ca bibliografia este aceeasi cu cea din Iunie 2007 difera decat modificarile legislative ulterioare, iar in cazul in care nu se afiseza grilele cat si daca acestea se afiseaza intrebarile din Iunie raman valabile, asa ca nu mai stii ce sa crezi

si ca dovada atunci cand s-a afisat bibliografia aceasta nu difera de cea din Iunie



#48 Daniela.Zaharia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 235 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 30 November 2007 - 01:12 PM

Eu cred ca va fii usor, au nevoie de membrii pt a-si sustine existenta....
DanielaZ



#49 zoltan

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 115 Postari:
  • Location:Mures
  • Interests:ascunse :)

Postat 30 November 2007 - 07:51 PM

mai fratilor, dar ce-i aici, hai sa ne culcam pe o ureche ca va fi usor?
asta inseamna ca nu mai trebuie sa ne pregatim?
va fi usor sau greu, e totuna, important e sa fim in stare sa-l luam
nu va bazati pe vorbe decat pe pielea voastra!
daca esti dintre cei care au organizat/gandit examenul de Consultant fiscal....fereste-te de mine !!!



#50 GAMA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Brasov
  • Interests:Dialogul este cea mai buna cale de a ajunge mai repede la solutii pozitive

Postat 01 December 2007 - 02:16 PM

stie cineva din sesiunile precedente,care sunt criteriile dupa care se face repartizarea pe cele doua zile de examen?
ca dupa ce am stat un an si am "asistat',m-a pus aghiuta sa ma inscriu si eu la examen,inca nu stiu pentru ce,dar daca tot am platit...
multumesc pt.informatie celui care poate sa-mi raspunda



#51 loredana76

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 01 December 2007 - 03:19 PM

Pe seatul Camerei Consultantilor Fiscali a fost publicata lista cu persoanele inscrise (aprobate,restinse sau retrase) examen Decembrie 2007. Sunt 4075 persoane inscrise aprobate, nu 10000 cum se vehicula pe seat. Deja au aparut si persoane care se retrag si numarul acestora va creste pana la examen cred, nu va fi chiar asa de mare inghesuiala la examen.



#52 aura_campan

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 31 Postari:
  • Location:Cluj

Postat 01 December 2007 - 04:57 PM

A aparut pe ccfiscali.ro lista dosarelor aprobate,respinse pentru examenul din decembrie 2007. Va rog daca puteti sa o deschideti( nu am acrobat reader) si sa o atasati la aceat topic.
Cu multumiri, :smile:
un aspirant la consultanti fiscali.



#53 doiny

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 Postari:

Postat 01 December 2007 - 05:03 PM

Vezi postareaaura_campan, la Dec 1 2007, 05:57 PM, a spus:

A aparut pe ccfiscali.ro lista dosarelor aprobate,respinse pentru examenul din decembrie 2007. Va rog daca puteti sa o deschideti( nu am acrobat reader) si sa o atasati la aceat topic.
Cu multumiri, :smile:
un aspirant la consultanti fiscali.


Zi -mi cum te numesti si i-ti spun eu rezolutia



#54 aura_campan

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 31 Postari:
  • Location:Cluj

Postat 01 December 2007 - 05:17 PM

Vezi postareadoiny, la Dec 1 2007, 05:03 PM, a spus:

Vezi postareaaura_campan, la Dec 1 2007, 05:57 PM, a spus:

A aparut pe ccfiscali.ro lista dosarelor aprobate,respinse pentru examenul din decembrie 2007. Va rog daca puteti sa o deschideti( nu am acrobat reader) si sa o atasati la aceat topic.
Cu multumiri, :smile:
un aspirant la consultanti fiscali.


Zi -mi cum te numesti si i-ti spun eu rezolutia
Campan Aurelia



#55 miha m

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 223 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Brasov

Postat 01 December 2007 - 05:27 PM

Vezi postareaGAMA, la Dec 1 2007, 02:16 PM, a spus:

stie cineva din sesiunile precedente,care sunt criteriile dupa care se face repartizarea pe cele doua zile de examen?
ca dupa ce am stat un an si am "asistat',m-a pus aghiuta sa ma inscriu si eu la examen,inca nu stiu pentru ce,dar daca tot am platit...
multumesc pt.informatie celui care poate sa-mi raspunda
Eu am mai participat doar in noiembrie anul trecut. Atunci, criteriile de repartizare pe cele doua zile de examen si respectiv in sali, au fost cel putin bizare (dupa mine). Din cate examene am dat (si n-au fost chiar putine) a fost singurul la care repartizarea in sali s-a facut in ordinea depunerii dosarelor!!! (nu in ordine alfabetica, cum ar fi fost normal). Interesul a fost sa fie grupate anumite persoane, in anumite sali.. Asta e! Si am inteles ca s-ar fi pastrat modul asta de repartizare la urmatoarele examene. Sa vedem acum ce va fi!



#56 getw

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 40 Postari:
  • Location:iasi

Postat 01 December 2007 - 05:48 PM

Vezi postareaaura_campan, la Dec 1 2007, 05:17 PM, a spus:

Vezi postareadoiny, la Dec 1 2007, 05:03 PM, a spus:

Vezi postareaaura_campan, la Dec 1 2007, 05:57 PM, a spus:

A aparut pe ccfiscali.ro lista dosarelor aprobate,respinse pentru examenul din decembrie 2007. Va rog daca puteti sa o deschideti( nu am acrobat reader) si sa o atasati la aceat topic.
Cu multumiri, :smile:
un aspirant la consultanti fiscali.


Zi -mi cum te numesti si i-ti spun eu rezolutia
Campan Aurelia
Campan Aureli Dej admis



#57 aura_campan

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 31 Postari:
  • Location:Cluj

Postat 01 December 2007 - 05:50 PM

Vezi postareagetw, la Dec 1 2007, 05:48 PM, a spus:

Vezi postareaaura_campan, la Dec 1 2007, 05:17 PM, a spus:

Vezi postareadoiny, la Dec 1 2007, 05:03 PM, a spus:

Vezi postareaaura_campan, la Dec 1 2007, 05:57 PM, a spus:

A aparut pe ccfiscali.ro lista dosarelor aprobate,respinse pentru examenul din decembrie 2007. Va rog daca puteti sa o deschideti( nu am acrobat reader) si sa o atasati la aceat topic.
Cu multumiri, :thumbup:
un aspirant la consultanti fiscali.


Zi -mi cum te numesti si i-ti spun eu rezolutia
Campan Aurelia
Campan Aureli Dej admis
Multumesc mult ! :smile:



#58 aura_campan

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 31 Postari:
  • Location:Cluj

Postat 01 December 2007 - 05:57 PM

Vezi postareaaura_campan, la Dec 1 2007, 05:50 PM, a spus:

Vezi postareagetw, la Dec 1 2007, 05:48 PM, a spus:

Vezi postareaaura_campan, la Dec 1 2007, 05:17 PM, a spus:

Vezi postareadoiny, la Dec 1 2007, 05:03 PM, a spus:

Vezi postareaaura_campan, la Dec 1 2007, 05:57 PM, a spus:

A aparut pe ccfiscali.ro lista dosarelor aprobate,respinse pentru examenul din decembrie 2007. Va rog daca puteti sa o deschideti( nu am acrobat reader) si sa o atasati la aceat topic.
Cu multumiri, :thumbup:
un aspirant la consultanti fiscali.


Zi -mi cum te numesti si i-ti spun eu rezolutia
Campan Aurelia
Campan Aureli Dej admis
Multumesc mult ! :smile:
Oare cati inscrisi au fot in iunie 2007 si daca au sustinut examen in doua zile sau doar o zi, sambata sau duminica? Intreb deoarece cu 48 de ore inainte de examen se afiseaza listele pe zile si sali si asa tarziu :thumbup: nu mai gasesc locuri la vagon de dormit.



#59 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 01 December 2007 - 06:02 PM

Vezi postareaaura_campan, la Dec 1 2007, 05:57 PM, a spus:

Oare cati inscrisi au fot in iunie 2007 si daca au sustinut examen in doua zile sau doar o zi, sambata sau duminica? Intreb deoarece cu 48 de ore inainte de examen se afiseaza listele pe zile si sali si asa tarziu :smile: nu mai gasesc locuri la vagon de dormit.
am gasit eu, prin alte topicuri : au fost inscrisi 3000, nu stiu cati au luat .... in conditiile astea, cei 4000 inscrisi acum nu par asa de multi .... zic si eu ca sa ma mai impulsionez ca nu va fi greu



#60 bajanmona

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:

Postat 01 December 2007 - 07:08 PM

Vezi postareadoiny, la Dec 1 2007, 07:03 PM, a spus:

Vezi postareaaura_campan, la Dec 1 2007, 05:57 PM, a spus:

A aparut pe ccfiscali.ro lista dosarelor aprobate,respinse pentru examenul din decembrie 2007. Va rog daca puteti sa o deschideti( nu am acrobat reader) si sa o atasati la aceat topic.
Cu multumiri, :smile:
un aspirant la consultanti fiscali.


Zi -mi cum te numesti si i-ti spun eu rezolutia
da-mi te rog ID tau de messenger sa pot sa iti trimit pe acolo ca pe aici nu accepta fisiere mai mari de 100 k






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL