Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
examen consultant fiscal decembrie 2007 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 5

Salt la continut


examen consultant fiscal decembrie 2007


98 replies to this topic

#81 citrom05

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 314 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Arad

Postat 05 December 2007 - 01:49 PM

Probabil pentru ca nu au reusit sa se pregateasca. Poate prefera sa astepte sarbatorile in loc sa se streseze pentru examenu asta :smile:
Poate stiu ceva ce noi nu :thumbup:
Da daca-i asa vorba, cine oare se simte intr-adevar pregatit pentru acest examen?



#82 eugen ursache

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 517 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:agricultura, lemne fiare si motoare

Postat 06 December 2007 - 05:08 PM

s-au publicat listele cu repartizarea pe zile si sali pe
http://www.ccfiscali.ro/

Motan m-as fi dorit sa fiu / cu gheare si mustete lungi, / cu coada-n sus, cu blana-n dungi, / c-un ochi verzui si-un ochi capriu. // Pisicile de prin vecini / sa le gonesc pe la pricini, / sa-mi fete fiecare-un fiu / c-un ochi verzui si-un ochi capriu (Nichita Stanescu)



#83 Ciuchi Rodica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 25 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate-fiscalitate

Postat 06 December 2007 - 05:21 PM

Vezi postareaeugen ursache, la Dec 6 2007, 03:08 PM, a spus:

s-au publicat listele cu repartizarea pe zile si sali pe
http://www.ccfiscali.ro/


Cine stie noua parola la consultant.decembrie@yahoo.com?
Chiar nimeni? Era foarte util. Pacat ca acum, cu o zi inainte de examen, nu mai pot sa ma folosesc de informatiile la care nu putin au lucrat si au pus suflet.



#84 miky28

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 07 December 2007 - 03:41 PM

Vezi postareaeugen ursache, la Dec 6 2007, 07:08 PM, a spus:

s-au publicat listele cu repartizarea pe zile si sali pe
http://www.ccfiscali.ro/


ma ajuta si pe mine cineva? unde se afiseaza subiectele (pe ce site)?



#85 Olguta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 469 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:diverse

Postat 07 December 2007 - 03:56 PM

Vezi postareamiky28, la Dec 7 2007, 03:41 PM, a spus:

Vezi postareaeugen ursache, la Dec 6 2007, 07:08 PM, a spus:

s-au publicat listele cu repartizarea pe zile si sali pe
<a href="http://www.ccfiscali.ro/" target="_blank">http://www.ccfiscali.ro/</a>


ma ajuta si pe mine cineva? unde se afiseaza subiectele (pe ce site)?
scrie deasupra propriei tale postari. vezi ca sunt topicuri unde se tot dezbate tema asta.



#86 ANCA

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 08 December 2007 - 04:16 PM

Sunt din Brasov si m-am hotarat sa nu merg maine

Bafta!



#87 b_simona

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:

Postat 08 December 2007 - 04:24 PM

bine ai facut



#88 bajanmona

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:

Postat 08 December 2007 - 08:37 PM

Vezi postareaANCA, la Dec 8 2007, 06:16 PM, a spus:

Sunt din Brasov si m-am hotarat sa nu merg maine

Bafta!

Eu sunt din Covasna si nici eu nu merg maine fiindca isi bat joc de noi.
M-am hotarat sa nu merg acum trei zile cand am sunat la ei si mi-au vorbit cum mi-au vorbit......Nu am cuvinte.
Unii colegi de pe forum vor sa facem un protest.nu ni sew pare corect modul in care au procedat acum fata de iunie?
Ma alatur si eu lor.



#89 malabs

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 36 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:As vrea sa fiu in UE. Cu adevarat.

Postat 08 December 2007 - 08:46 PM

Domni de la CCF nu citesc forumul? sa vada si ei ce opinii exista despre onorabila Camera si examenul asta de cacao (zic asa sa nu fiu nepoliticos...) :smile:



#90 ghola

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 46 Postari:

Postat 09 December 2007 - 11:33 AM

Vezi postareamalabs, la Dec 8 2007, 10:46 PM, a spus:

Domni de la CCF nu citesc forumul? sa vada si ei ce opinii exista despre onorabila Camera si examenul asta de cacao (zic asa sa nu fiu nepoliticos...) :smile:


Citim, nu stam degeaba, regretam faptul ca sunteti revoltati.



#91 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 09 December 2007 - 02:59 PM

Vezi postareaghola, la Dec 9 2007, 11:33 AM, a spus:

Vezi postareamalabs, la Dec 8 2007, 10:46 PM, a spus:

Domni de la CCF nu citesc forumul? sa vada si ei ce opinii exista despre onorabila Camera si examenul asta de cacao (zic asa sa nu fiu nepoliticos...) :smile:


Citim, nu stam degeaba, regretam faptul ca sunteti revoltati.
daca chiar esti din camera spune-ne si noua, de ce organizati examen in care sa puneti grile interpretabile, gresite, confuze ??? mai bine nu organizati examenul. sau mai bine organizati cursuri de pregatire pt examen ....



#92 saminoza

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 09 December 2007 - 07:02 PM

Ma alatur celor revoltati si frustrati! Am luat ieri 70 puncte ,cel mai mult din sala mea. Si-au batut joc de noi,mai ales ca ne-am straduit sa invatam si sa parcurgem sute de kilometri ca raspundem la niste intrebari cu grad mare de ambiguitate ,sau gresit puse.
As vrea sa facem o contestatie colectiva .Propun ca o solutie de compromis (si de bun simt )sa se scada baremul pentru admis .Si-ar mai spala fata.

Saminoza



#93 almcomp

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 265 Postari:
  • Gender:Male

Postat 09 December 2007 - 07:09 PM

Vezi postareaghola, la Dec 9 2007, 11:33 AM, a spus:

Vezi postareamalabs, la Dec 8 2007, 10:46 PM, a spus:

Domni de la CCF nu citesc forumul? sa vada si ei ce opinii exista despre onorabila Camera si examenul asta de cacao (zic asa sa nu fiu nepoliticos...) :smile:


Citim, nu stam degeaba, regretam faptul ca sunteti revoltati.

Sa stiti ca regretele nu ne ajuta la nimic. Nu mai este mult pana departe. O sa vedeti. In maxim 3 ani veti avea concurenta.
Nu se mai poate continua cu bataia asta de joc. Stiti ca sunteti monopolisti ca si CECAAR-ul, CAFR-ul, Notarii etc si d-aia faceti ce faceti. Ea sa existe si alte asociatii profesionale.
O sa patiti cum a patit Romtelecom-ul si alti multi altii care singura lor politica a fost monopolul serviciilor. Atata.

De abia astept momentul acela. Cu siguranta or sa apara si eu am sa ma tin sa apara aceste organizatii care vor aparea perfect legal nu in urma unor ordonante de urgenta dictate de interesul unora cu mentalitati demult apuse.

Progresul sta in inteligenta de a face lucruri noi viabile in practica si nu demagogia unor concepte vechi.



#94 gabibogdan

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 10 December 2007 - 10:01 PM

Salut fratilor!
la examenul de simbata intrebarea cu arhivarea situatiilor financiare e GRESIT . In grila zice ca se arhiveaza 10 ANI-GRESIT.CONFORM LG cONTABILIUTATII se arhiveaza 50 ANI.
Ce facem contestam?



#95 helink

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 71 Postari:

Postat 11 December 2007 - 08:45 AM

Situațiile financiare anuale se pătrează timp de 10 ani. (alineat modificat prin art. I pct. 18 din Legea nr. 259/2007, în vigoare de la 30 iulie 2007)



#96 maneadn

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 192 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 11 December 2007 - 02:47 PM

Vezi postareaghola, la Dec 9 2007, 11:33 AM, a spus:

Vezi postareamalabs, la Dec 8 2007, 10:46 PM, a spus:

Domni de la CCF nu citesc forumul? sa vada si ei ce opinii exista despre onorabila Camera si examenul asta de cacao (zic asa sa nu fiu nepoliticos...) :smile:


Citim, nu stam degeaba, regretam faptul ca sunteti revoltati.

si nu e frumos ca cei din anaf stiau ca tb sa se retraga de la examen si stiuca tb sa-l sustina in februarie. asta ca poate verifica cineva lista celor retrasi pt a vedea coincidentele intre locurile de munca a celor retrasi



#97 Olguta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 469 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:diverse

Postat 13 December 2007 - 10:51 AM

Ce ziceti?
o soc romana platitoare de tva efectueaza in
romania prestari servicii,respectiv promovare de
produse pt o soc din anglia platitoare de tva.soc
romana va taia factura pt aceste servicii cu tva sau
nu?
Raspunsul meu este da, locul prestarii de serv fiind in Ro. Mai are altcineva un alt raspuns?



#98 Adél

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 22 Postari:

Postat 13 December 2007 - 12:19 PM

Fiind vorba de servicii de publicitate si marketing atunci locul prestarii este Anglia-locul clientului.Art 133 (2) lit g



#99 Olguta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 469 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:diverse

Postat 13 December 2007 - 12:48 PM

Vezi postareaAdél, la Dec 13 2007, 12:19 PM, a spus:

Fiind vorba de servicii de publicitate si marketing atunci locul prestarii este Anglia-locul clientului.Art 133 (2) lit g
da, daca sunt astfel de servicii, si asa se pare ca sunt. bravo adel si multumesc :smile:






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL