Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Chelt. medicale deduct sau nu? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Chelt. medicale deduct sau nu?

1 reply to this topic

#1 vali enache

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:
  • Location:1234
  • Interests:contabilitate

Postat 30 October 2007 - 09:23 AM

Dragi colegi, am la o SC urmatoarea situatie: o SC care are medicina muncii, dar totusi avem multi salariati care in ultima vreme vin cu concedii medicale care nu stim cat de reale sunt si ne-am gandit sa incheiem un ctr. cu un centru medical si toti salariatii sa-si mute medicul de familie acolo, care sa nu mai existe dubii in privinta acestor Concedii Medicale. Valoarea ctr. este de 16 euro/luna/salariat.
Problema este daca aceste cheltuieli sunt sau nu deductibile avand in vedere ca avem si edicina muncii.
Multumesc!
%%%%%%



#2 gabyra

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 34 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:contabilitate,audit,evaluare,expertiza,finante,drept

Postat 30 October 2007 - 10:29 AM

sunt deductibile, de ce nu?
sper ca ai prevazut in statut activitatea de medicina muncii si nu bar sau alte constructii







Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL