Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
acces la stagiu audit financiar - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 14

Salt la continut


- - - - -

acces la stagiu audit financiar

271 replies to this topic

#261 Ela Barbu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 02 December 2011 - 12:25 PM

Vezi postareamarineru, la 07 September 2011 - 02:56 PM, a spus:

Buna ziua,

As dori sa intreb daca accesul la CAFR se face doar pe baza de examen. am inteles ca se accepta fara examen persoane care au master intr-un domeniu legat de audit. Am terminat facultatea in 1996, facultate la zi, profil economic de 5 ani si am considerat ca nu e necesar sa mai fac si un master. Am experienta in domeniu financiar-contabil din 1997 pana in prezent. Intrebarile ar fi: trebuie sa dau examen? Si cind este urmatorul examen, daca trebuie sa-l sustin?
Am inteles ca ar ma fi un examen in decembrie 2011?....

multumesc
Examenul va fi in data de 25 februarie 2012. Trebuie sa sustineti examenul de intrare in stagiu. Sunt in aceeasi situatie cu masterat terminat in 2008 Control, expertiza si audit financiar, dar mi s-a raspuns ca numai promotiile care au terminat din 2010 incoace, deoarece doar de atunci au semnat acordul de colaborare.
Vreau sa particip si eu la examenul din februarie.

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 06 January 2013 - 11:44 AM
cerere materiale pe adresa privata de e-mail




#262 LUSS

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 1 Postari:
  • Location:IASI

Postat 07 December 2011 - 11:52 AM

si eu as vrea sa intru in forum sa discut




#263 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 06 January 2013 - 11:50 AM

nerespectarea acestor cerinte duce la stergerea mesajelor, fara preaviz !

Vezi postareaOtilia Alupei, la 23 November 2012 - 01:40 PM, a spus:

oameni buni,
:sad:
am mai spus-o si o repet : forumul este public, adica in folosul tuturor celor interesati !! prin urmare, a-l utiliza in scop strict personal NU este permis ca regula de baza si de aceea cererile de a primi solutii / materiale in particular (pe adrese de mail private) nu sunt doar egoiste, ci si neregulamentare cf. spiritului acestul forum.
uneori mai facem exceptii, insa trebuie sa activati aici in cf. cu menirea acestui spatiu virtual.

celor ce au amabilitatea de a oferi raspunsuri : va multumim mult pt asta, insa este obligatoriu sa o faceti pe forum - nu in particular - cata vreme cererea ati primit-o prin intermediul lui si nu in afara acestuia !!

daca fisierul este prea mare pt a fi postat intr-o sigura bucata, impartiti-l in "felii" care sa poata fi postate !! in acest fel respectati regula de mai sus si totodata va degrevati de efortul de a raspunde solicitarilor repetate.

numai bine. :smile:




#264 Isabela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 169 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Alexandria

Postat 08 January 2013 - 10:55 AM

La multi ani si spor la treaba !!!

Este cineva care da examen la audit pentru stagiu?



#265 SUNBEAM

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Targoviste

Postat 14 January 2013 - 01:25 PM

Buna

Vreau sa dau examen la acces stagiu audit financiar in februarie 2013.
Daca cineva are subiectele date la examenul din februarie 2012, l-as ruga, daca doreste sa le posteze. Cred ca ne-ar fi destul de utile celor care, timid, ne-am apucat deja de invatat...nu cu mult spor din pacate, dat fiind materia destul de stufoasa.

Multumesc anticipat si spor la treaba celor care s-au apucat de invatat.



#266 quore

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 27 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 15 January 2013 - 02:53 PM

Buna,

Si eu vreau sa dau accesul acum in februarie. Deocamdata mi-am scos materialele. Nici nu stiu cu ce sa incep.
Idei?



#267 SUNBEAM

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Targoviste

Postat 15 January 2013 - 03:38 PM

Da este destul de dificil, pentru ca informatia este multa si din pacate nu exista modele de subiecte dupa care ne-am putea ghida ( in afara de subiectele date in anul 2009 postate pe site-ul CAFR, care nu sunt suficient de concludente, dupa parerea mea).
In rest si eu am descarcat materialele prevazute in bibliografie, am inceput cu L82, acum sunt la L31 (destul de alambicata), deoarece am observat ca aceste Legi sunt cuprinse mai mult in testele grila, urmand cu toceala.
De aceea, inca o data mai fac apel la cei care au dat examenul anul trecut si ne-ar putea ajuta cu informatii si chiar subiectele date.

Zi buna si spor!



#268 SUNBEAM

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Targoviste

Postat 17 January 2013 - 04:58 PM

Buna

Pentru cei interesati, pe site-ul CAFR, incepand de astazi, sunt publicate subiectele de acces din Februarie 2012. Sa fi fost un spiridus care sa le fi spus ca sunt cativa "rataciti" care care subiectele?! :biggrin:

Spor!



#269 ghank

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 29 January 2013 - 12:41 PM

Buna ziua,

As dori sa stiu si eu daca pentru Drept comercial si fiscal folositi anumite materiale.



#270 Isabela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 169 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Alexandria

Postat 05 February 2013 - 08:14 AM

A incercat cineva sa rezolve grilele din februarie 2012 ?



#271 Cristian.p

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 10 February 2013 - 12:28 PM

Vezi postareaSUNBEAM, la 14 January 2013 - 01:25 PM, a spus:

Buna

Vreau sa dau examen la acces stagiu audit financiar in februarie 2013.
Daca cineva are subiectele date la examenul din februarie 2012, l-as ruga, daca doreste sa le posteze. Cred ca ne-ar fi destul de utile celor care, timid, ne-am apucat deja de invatat...nu cu mult spor din pacate, dat fiind materia destul de stufoasa.

Multumesc anticipat si spor la treaba celor care s-au apucat de invatat.

Hy

Sunt afisate pe site-ul CAFR

Bafta !



#272 nicolekrm

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:
  • Gender:Male

Postat 17 April 2013 - 10:16 AM

Vezi postareaghank, la 29 January 2013 - 12:41 PM, a spus:

Buna ziua,

As dori sa stiu si eu daca pentru Drept comercial si fiscal folositi anumite materiale.




nu va mai chinuiti cu testele ...eu am dat examenul de acces in 2010 si pot sa va spun ca testul de pe site-ul CAFR-ului, corespunzator anului 2009 pt drept, nu a avut nicio treaba cu cel ce l-am dat eu in 2010.. cel de 2010 a fost foarte greu comparativ cu 2009 pe care l-am rezolvat rapid si cu 3 greseli in conditiile in care nu invatasem nimic....invatati legislatia din bibliografie si gata ...eu asa am facut ,am invatat despre CAFR si ce am apucat sa citesc putin din codul fiscal si legea 31 (pe care am citit-o partial in ziua premergatoare examenului) ...n-am avut decat o sapt la dispozitie sa fac asta, contabilitatea o stiam deci nu mi-am batut capul cu ea ...si am luat ,acum inchei anul 2 ..:)
si eu am facut un master in audit si m-au refuzat la acces pe baza de dosar, pt ca protocolul s-a incheiat ulterior anului cand am terminat eu...:))...asa ca am mers la examen si gata, l-am luat din prima...si sunt si la CECCAR in acelasi timp.

Aceasta postare a fost editata de nicolekrm: 17 April 2013 - 10:22 AM







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL