Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
completare formularele 100 si 300 ?!? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


completare formularele 100 si 300 ?!?

7 replies to this topic

#1 xxgeoxx

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 07 November 2007 - 12:04 PM

Revin cu o noua intrebare, imi cer scuze daca raspunsul mai este postat in vreun topic, dar cat am cautat, eu nu l-am gasit...
Completarea celor 2 formulare ( declaratia 100 si decontul 300 ) se face pe baza unui program, care nu stiu cum se numeste. Intrebari :
Acest program este gratuit, se poate descarca de pe Net, si aceste 2 declaratii le-as putea completa eu acasa ?
Ce presupune aceasta completare de catre mine, daca am toate datele despre SRL ?
Mentionez ca pana acum mergeam la cineva acasa, si mi le completa ( contracost binenteles...).
Cu multumiri !!

Aceasta postare a fost editata de xxgeoxx: 07 November 2007 - 12:06 PM




#2 micha

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 100 Postari:

Postat 07 November 2007 - 01:42 PM

programele se descarca gratuit de pe site-ul MF . Iti dau mai jos adresa de ste de unde le poti descarca :

http://www.mfinante.ro/link.jsp?body=/cont.../programe11.htm

din cand in cand verifica ultima versiune de program.




#3 nopris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1575 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:A invata mai mult unii de la altii si a deveni mai priceputi si mai buni.

Postat 07 November 2007 - 02:05 PM

Programul (gratuit) se numeste "instal_declMF_2007.exe ". Se ia de pe saitul mentionat mai sus (al MF), facand dublu-click pe acest fisier, apoi click pe Open. Acest fisier este kitul de instalare care instaleaza adevarata aplicatie de Declaratii fiscale 2007, care dupa instalere se poate accesa pe calculatorul propriu. Initial se introduc datele firmei (sau firmelor) apoi declaratiile dorite: 100, 101, 300 etc. Cu acesta se pot face si foile de varsamant la trezorerie sau ordinele de plata. Evident ca declaratiile listate (in 2 ex.) trebuie semnate si stampilate de conducatorul unitatii.
Drumul catre fericire nu se afla in a face ceea ce iti place, ci in a-ti place ceea ce trebuie sa faci! (Sai Baba)



#4 xxgeoxx

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 07 November 2007 - 03:57 PM

Vezi postareanopris, la Nov 7 2007, 04:05 PM, a spus:

Programul (gratuit) se numeste "instal_declMF_2007.exe ". Se ia de pe saitul mentionat mai sus (al MF), facand dublu-click pe acest fisier, apoi click pe Open. Acest fisier este kitul de instalare care instaleaza adevarata aplicatie de Declaratii fiscale 2007, care dupa instalere se poate accesa pe calculatorul propriu. Initial se introduc datele firmei (sau firmelor) apoi declaratiile dorite: 100, 101, 300 etc. Cu acesta se pot face si foile de varsamant la trezorerie sau ordinele de plata. Evident ca declaratiile listate (in 2 ex.) trebuie semnate si stampilate de conducatorul unitatii.
multumesc f mult pt toate detaliile, maine voi incerca sa descarc programul si sa-l rulez ; daca am probleme, revin aici !



#5 xxgeoxx

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 08 November 2007 - 10:01 AM

Vezi postareanopris, la Nov 7 2007, 04:05 PM, a spus:

Programul (gratuit) se numeste "instal_declMF_2007.exe ". Se ia de pe saitul mentionat mai sus (al MF), facand dublu-click pe acest fisier, apoi click pe Open. Acest fisier este kitul de instalare care instaleaza adevarata aplicatie de Declaratii fiscale 2007, care dupa instalere se poate accesa pe calculatorul propriu. Initial se introduc datele firmei (sau firmelor) apoi declaratiile dorite: 100, 101, 300 etc. Cu acesta se pot face si foile de varsamant la trezorerie sau ordinele de plata. Evident ca declaratiile listate (in 2 ex.) trebuie semnate si stampilate de conducatorul unitatii.
Revin : am descarcat aplicatia, apoi cand ii dau START imi cere un OPEN la disk2.pak, iar apoi imi da eroare si-mi spune ca nu poate fi deschis fisierul disk2.pak ...



#6 fivefell

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 156 Postari:

Postat 08 November 2007 - 10:12 AM

Tot de pe site-ul MF trebuie sa copiezi si celalalt fisier(disk2.pak) si apoi faci instalarea programului.



#7 eugen ursache

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 517 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:agricultura, lemne fiare si motoare

Postat 08 November 2007 - 10:17 AM

sau ia varianta cealalta, zipuita
Motan m-as fi dorit sa fiu / cu gheare si mustete lungi, / cu coada-n sus, cu blana-n dungi, / c-un ochi verzui si-un ochi capriu. // Pisicile de prin vecini / sa le gonesc pe la pricini, / sa-mi fete fiecare-un fiu / c-un ochi verzui si-un ochi capriu (Nichita Stanescu)



#8 darla2203

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 71 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Hunedoara

Postat 08 November 2007 - 03:30 PM

Vezi postareaxxgeoxx, la Nov 7 2007, 12:04 PM, a spus:

Revin cu o noua intrebare, imi cer scuze daca raspunsul mai este postat in vreun topic, dar cat am cautat, eu nu l-am gasit...
Completarea celor 2 formulare ( declaratia 100 si decontul 300 ) se face pe baza unui program, care nu stiu cum se numeste. Intrebari :
Acest program este gratuit, se poate descarca de pe Net, si aceste 2 declaratii le-as putea completa eu acasa ?
Ce presupune aceasta completare de catre mine, daca am toate datele despre SRL ?
Mentionez ca pana acum mergeam la cineva acasa, si mi le completa ( contracost binenteles...).
Cu multumiri !!

buna
programul il poti descarca de pe www.mfinante.ro,informatii contribuabili,declaratii fiscale si aplicatia se numeste
Declaratii fiscale 2007 (decl. 100,101,120,130,300,710 si OPT)

Aplicatie pentru prelucrarea asistata, validarea, listarea si obtinerea formatului electronic pentru declaratiile fiscale conform cu: OMFP nr.2235/28.12.2006, OMFP nr.35/12.01.2007 ,OMFP nr.79/16.01.2007 si OMFP nr.80/16.01.2007 si OMEF 273/ 2007, OMEF 1122/ 05.09.2007, OMEF 1294/ 10.09.2007. Â

Actualizat in 17.10.2007 - versiunea 1.0.6.2
daca ai toate datele de la sc trebuie dar introduse...tot cu acest progrm faci si op pt plata contributiilor

bafta

Aceasta postare a fost editata de darla2203: 08 November 2007 - 03:33 PM

DARLA2203






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL