Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
transfer capital social la imprumut asociati - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


transfer capital social la imprumut asociati

2 replies to this topic

#1 adelina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 57 Postari:

Postat 08 November 2007 - 08:27 PM

S-a facut o majorare de capital ,majorare care a fost anulata de reg comertului.eu ,la vremea respectiva l-am trecutla capital nevarsat,banii i-am cheltuit,pot sa fac transferul de la capital nevarsat la contul imprumut actionari? Trebuie sa fac vreun contract de imprumut?Sau exista alte posibilitati?
adelina



#2 daniela pirvulescu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 139 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Craiova

Postat 09 November 2007 - 09:58 PM

Teoretic orice actiune neavenita se storneaza, asta sa faci si tu, pune notele pe invers. Partea cu banii cheltuiti n-am inteles-o. Ce-ai facut? Ai dat banii din casa sau ce? :smile:




#3 adelina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 57 Postari:

Postat 12 November 2007 - 06:30 PM

banii au fost depusi la banca.Este vorba de aproximativ 150.000 lei,bani pe care nu ii mai am in cont.Intrebarea mea este daca pot acum sa transfer aceasta suma de la capital social nevarsat la contul imprumut actionari facand un contract de imprumut.
adelina






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL