Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Grup lucru examen consultant decembrie 2007 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 47

Salt la continut


Grup lucru examen consultant decembrie 2007


1724 replies to this topic

#921 oti71

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 166 Postari:
  • Location:Sf.Gheorghe

Postat 06 December 2007 - 09:12 AM

Vezi postarearoberts, la Dec 6 2007, 08:41 AM, a spus:

Eram numarul 17 "Roberts" in grupul de lucru, dar se pare ca cineva mi-a luat locul.Adresa mea de email este robertstoicut@yahoo.com



Erai pe 17, dar in grupul celor care au rezolvat subiectele iunie 2007.Nu ti-a luat locul nimeni, asta este o noua lista, pe care poti sa te inscrii in continuare.



#922 Andra71

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 101 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 06 December 2007 - 09:22 AM

Ne tin la mare respect cei de la CCF!!! :smile:




#923 dan919

    Membru junior

  • Nou venit
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 06 December 2007 - 09:25 AM

grupele 3 si 4 nu au adresele de mail ale celor care fac centralizarea, cred ca ar fi bine ca toti cei ce se ocupa de centralizari sa confirme daca se pot ocupa



#924 Andra71

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 101 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 06 December 2007 - 09:28 AM

fratilor, sunt numarul 21.sunt grupa 2 prin urmare( nu prea v-am urmarit cu organizarea)? sa speram ca avem ce dezbate....deocamdata citesc grilele astea si, nu stiu cum se face, dar tot noi mi se par.... ma doare capul de ce-i aici; astia-s sadici de-a dreptul

ah, la grupa 2 cine-i boss-ul?

ora 9,28- deocamdata nimic de la dragalasii astia care ne cer imposibilul!!!!! ma duc sa citesc pana nu mai stiu de mine....



#925 mariusoana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 114 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Buzau

Postat 06 December 2007 - 10:03 AM

Ora 10 a sosit..... intrebarile n-au venit !!!! :smile:



#926 miha m

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 223 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Brasov

Postat 06 December 2007 - 10:26 AM

A sunat o prietena la CCF si i s-a spus ca examenul se va desfasura in doua zile si programarea se face in ordine alfabetica, nu in ordinea depunerii dosarelor ca pana acum. De aici din Brasov, s-au retras o parte din finantistii inscrisi, dupa ce au fost la un curs la Bucuresti. Oare de ce?



#927 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 06 December 2007 - 10:31 AM

Vezi postareaGabriela Dr, la Dec 6 2007, 02:53 AM, a spus:

Am trimis pe mail consultant.decembrie@yahoo.com in atasamente, sinteze facute de AFP Brasov vis-a-vis de AIC, LIC, ajustarea tva, accize, etc. Pt cele mai uzuale operatiuni sunt OK. Sper sa va foloseasca si sa va alunge nelamuririle din aceste situatii. Succes.
a schimbat cineva parola contului ? ca nu mai poate fi accesat. Poate le posteaza cineva si pe forum.... situatiile adica
multumim



#928 moruraluca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 99 Postari:

Postat 06 December 2007 - 10:35 AM

Vezi postareamihavesa, la Dec 6 2007, 10:31 AM, a spus:

Vezi postareaGabriela Dr, la Dec 6 2007, 02:53 AM, a spus:

Am trimis pe mail consultant.decembrie@yahoo.com in atasamente, sinteze facute de AFP Brasov vis-a-vis de AIC, LIC, ajustarea tva, accize, etc. Pt cele mai uzuale operatiuni sunt OK. Sper sa va foloseasca si sa va alunge nelamuririle din aceste situatii. Succes.
a schimbat cineva parola contului ? ca nu mai poate fi accesat. Poate le posteaza cineva si pe forum.... situatiile adica
multumim

Uitati-le

Fisiere atasate





#929 miha m

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 223 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Brasov

Postat 06 December 2007 - 10:35 AM

Incerc sa le postez eu.

Fisiere atasate





#930 Andra71

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 101 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 06 December 2007 - 10:47 AM

Da, cel care a creat consultant.decembrie a schimbat parola! Foarte frumos.



#931 mirela 13

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 298 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 06 December 2007 - 10:49 AM

nu a schimbat nimeni parola
e blocata adresa de mail
acelasi lucru s-a intamplat si acum 2 zile
probabil ca si atunci, e accesata de prea multi odata
incercati sa n-o mai accesati o perioada, altfel nu-si va reveni
miri



#932 Andra71

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 101 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 06 December 2007 - 10:51 AM

Asa e, m-am prins si eu.



#933 Vio_2007

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:

Postat 06 December 2007 - 11:06 AM

Vezi postareadan919, la Dec 6 2007, 09:25 AM, a spus:

grupele 3 si 4 nu au adresele de mail ale celor care fac centralizarea, cred ca ar fi bine ca toti cei ce se ocupa de centralizari sa confirme daca se pot ocupa


Pentru grupa 3 a fost data adresa celui care centralizeaza la pag anterioara: mariamarin06@yahoo.com


Inafara de seful grupei la ce adrese mai trimitem rezolvarile ?
consultant.decembrie s-ar putea sa se mai blocheze
Posteaza fiecare pe forum sau numai cei care centralizeaza?



#934 florin_bv

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 22 Postari:

Postat 06 December 2007 - 11:07 AM

Buna!
Am revenit dupa o absenta de 10 zile. Initial m-am inscris si eu dar pt ca nu am dat nici un semn cred ca nu mai este valabil. Spuneti-mi ce am de facut sa dau si eu o mana de ajutor
Multumesc.



#935 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 06 December 2007 - 11:07 AM

Vezi postareamariusoana, la Dec 6 2007, 10:03 AM, a spus:

Ora 10 a sosit..... intrebarile n-au venit !!!! :smile:
mie mi se pare ca isi cam bat joc de noi .... la o materie cum e codul fiscal, codul de procedura .... etc, sa nu organizezi cursuri pt examen, sa nu faci publice niste probleme posibile, sa nu faci NIMIC pentru pregatire .... sunt niste tampiti si imi pare rau ca m-am enervat atata incercand sa inteleg ceva, nu doar niste grile .... m-am inselat ... sunt niste dobitoci .....
si totul se reduce la cotizatii .... pt cei care au luat examenul, au putut sa organizeze niste cursuri, sa dea un suport, dar pt cei care dau accesul - nu, ca doar acestia nu au cotizat inca ....

No comment



#936 andruski

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 39 Postari:

Postat 06 December 2007 - 11:08 AM

Vezi postareaGabriela Dr, la Dec 6 2007, 02:53 AM, a spus:

Am trimis pe mail consultant.decembrie@yahoo.com in atasamente, sinteze facute de AFP Brasov vis-a-vis de AIC, LIC, ajustarea tva, accize, etc. Pt cele mai uzuale operatiuni sunt OK. Sper sa va foloseasca si sa va alunge nelamuririle din aceste situatii. Succes.

Foarte bune si folositoare sintezele. Multumesc.



#937 oti71

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 166 Postari:
  • Location:Sf.Gheorghe

Postat 06 December 2007 - 11:09 AM

Vezi postareamiha m, la Dec 6 2007, 10:26 AM, a spus:

A sunat o prietena la CCF si i s-a spus ca examenul se va desfasura in doua zile si programarea se face in ordine alfabetica, nu in ordinea depunerii dosarelor ca pana acum. De aici din Brasov, s-au retras o parte din finantistii inscrisi, dupa ce au fost la un curs la Bucuresti. Oare de ce?


Daca se va desfasura in doua zile, atunci pentru cei care dau sambata au trecut cele "48 de ore".
Isi bat joc de noi.Asta e clar.

Iar finantistii s-au retras pentru ca n-au vechimea necesara dupa licenta ( in ultimii ani au fost obligati si trimisi in grup sa faca facultate )+ unii ( nu toti)habar n-au de fiscalitate, legi, proceduri etc.



#938 mariusoana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 114 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Buzau

Postat 06 December 2007 - 11:11 AM

De ce se retrag unuii dintre cei inscrisi ? La anumite cursuri sustinute s-a spus ca nu mai au ce face CF deocamdata si cred ca de aceea se retrag



#939 maneadn

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 192 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 06 December 2007 - 11:14 AM

Vezi postareamiha m, la Dec 6 2007, 10:26 AM, a spus:

A sunat o prietena la CCF si i s-a spus ca examenul se va desfasura in doua zile si programarea se face in ordine alfabetica, nu in ordinea depunerii dosarelor ca pana acum. De aici din Brasov, s-au retras o parte din finantistii inscrisi, dupa ce au fost la un curs la Bucuresti. Oare de ce?

ce cursuri s-au facut

cica cei da la anaf spun ca va fi f greu, cum a fost in nov 2006. si ca in febr va fi mai usor



#940 mirela 13

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 298 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 06 December 2007 - 11:15 AM

stiti ce?
pana la urma, daca nu-l luam, nu pierdem altceva decat 5 mi. lei ( pt. provincie ceva mai mult )
eu simt ca am castigat ceva in cele cateva saptamani de cand citesc pt. examen
mi-am mai lamurit unele probleme, am aflat altele de care nu stiam...
codul de procedura fiscala chiar nu-l citisem niciodata...decat ce am avut strict nevoie...cateva articole acolo...
chiar daca nu ma aleg cu diploma...m-am ales cu cunostintele
miri






Similar Topics Collapse

5 useri citesc topicul

0 membri, 5 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL