Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Grup lucru examen consultant decembrie 2007 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 59

Salt la continut


Grup lucru examen consultant decembrie 2007


1724 replies to this topic

#1161 mihaela_b

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 36 Postari:
  • Location:Brasov

Postat 06 December 2007 - 07:26 PM

si eu as vrea parola de pe consulant.decembrie@yahoo.com



#1162 siliva

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:

Postat 06 December 2007 - 07:31 PM

Art. 32
(1)Pentru candidații care s-au înscris la examenul pentru atribuirea calității de consultant fiscal, dar care nu îndeplinesc condițiile de participare conform art. 5 și solicită restituirea taxei de înscriere, se va returna întreaga sumă achitată.
(2)Pentru candidații care s-au înscris la examenul pentru atribuirea calității de consultant fiscal, dar care nu s-au prezentat la examen și solicită restituirea taxei de înscriere, se va reține de către Camera Consultanților Fiscali un procent de 50% din suma achitată.
(3)Dreptul candidaților de a solicita restituirea taxei de înscriere la examen se prescrie în termen de 30 de zile de la data examenului




#1163 mirela 13

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 298 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 06 December 2007 - 07:51 PM

ma uitam acum pe intrebarile din iunie...
chiar usoare...daca ai ceva habar de materia, daca ai citit
multe la partea de TVA chiar iti sugereaza raspunsul corect
iar la impozit venit/profit/accize...super au fost

daca s-ar da si acum in genul acestora ar fi bine, n-am avea probleme

la drept ati apucat sa cititi L31 ?
miri



#1164 v&p

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 06 December 2007 - 07:52 PM

as vrea parola de pe consulant.decembrie@yahoo.compls....my address : pvalalex@yahoo.com
thx



#1165 marinic

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 254 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 06 December 2007 - 07:53 PM

stiu ca s-ar putea sa fie inutil, dar o noua mobilizare pt grupe. atasez din nou fisierul facut de ochiad. in caz ca apar in noaptea asta sa fim pe faza. uitati-va fiecare ce intrebari aveti. cei care mai vreti va adaugati aici.

Fisiere atasate





#1166 mirela 13

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 298 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 06 December 2007 - 07:57 PM

toti cei care vreti paroola, cu toate ca nu stiu la ce va foloseste, tot ce e acolo se gaseste postat aici pe site, inscrieti-va in grupul creat pe yahoo si o gasiti acolo
nu am mai dat-o pe site pt. ca cineva a schimbat-o, nu stiu de ce...asa ca cei care au nevoie intr-adevar...nu doar gura casca pe aici si incurca lume sa se inscrie in grup...cu oate ca, repet, nu e nimic secret acolo sau spectaculos
GASITI TOT CE AVETI NEVOIE PE SITE IN ACEST TOPIC
CITITI-L
miri



#1167 IZADORA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 06 December 2007 - 07:59 PM

Vezi postareamarinic, la Dec 6 2007, 09:53 PM, a spus:

stiu ca s-ar putea sa fie inutil, dar o noua mobilizare pt grupe. atasez din nou fisierul facut de ochiad. in caz ca apar in noaptea asta sa fim pe faza. uitati-va fiecare ce intrebari aveti. cei care mai vreti va adaugati aici.
Va ajut si eu cu mare placere !!!!
Oricum nu cred c-o sa dorm in noaptea asta !
florica.coras@yahoo.com



#1168 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 06 December 2007 - 08:03 PM

Vezi postareamirela 13, la Dec 6 2007, 07:51 PM, a spus:

ma uitam acum pe intrebarile din iunie...
chiar usoare...daca ai ceva habar de materia, daca ai citit
multe la partea de TVA chiar iti sugereaza raspunsul corect
iar la impozit venit/profit/accize...super au fost

daca s-ar da si acum in genul acestora ar fi bine, n-am avea probleme

la drept ati apucat sa cititi L31 ?
mi-ai citit gandurile .... ma gandeam sa ma apuc de citit, dar nu ma mai tin nervii .... dupa ce am rasfoit putin codul de procedura care e facut cu picioarele .... oricum, scria cineva mai sus extras din decizia lor, ca intrebarile de drept si cele de conta au o pondere de 5%, deci 3-4 grile .... iar cele la conta propuse sunt chiar simple .... dar legea 31 as mai vrea sa o citesc.... cine are ceva notite poate le ataseaza



#1169 lianab

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 06 December 2007 - 08:06 PM

Am sunat azi la CCF si mi-au spus ca nu au modele de intrebari , sa ne orientam dupa cele din iunie.

Sper sa fi fost dezinformata si de fapt sa apara intrebarile macar maine dimineata.


este cineva repartizat duminica in sala EC104 energetica ?



#1170 dumbravafam

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:
  • Location:sibiu
  • Interests:contabilitate

Postat 06 December 2007 - 08:17 PM

Vezi postarealianab, la Dec 6 2007, 08:06 PM, a spus:

Am sunat azi la CCF si mi-au spus ca nu au modele de intrebari , sa ne orientam dupa cele din iunie.

Sper sa fi fost dezinformata si de fapt sa apara intrebarile macar maine dimineata.


este cineva repartizat duminica in sala EC104 energetica ?

e cineva in 8 dec MECANICA CB ?
dumbravafam@yahoo.com


Vezi postareadumbravafam, la Dec 6 2007, 08:16 PM, a spus:

Vezi postarealianab, la Dec 6 2007, 08:06 PM, a spus:

Am sunat azi la CCF si mi-au spus ca nu au modele de intrebari , sa ne orientam dupa cele din iunie.

Sper sa fi fost dezinformata si de fapt sa apara intrebarile macar maine dimineata.


este cineva repartizat duminica in sala EC104 energetica ?

e cineva in 8 dec MECANICA CB 101?
dumbravafam@yahoo.com




#1171 mirela 13

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 298 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 06 December 2007 - 08:18 PM

la L31 nu prea ai ce face cu conspecte
cred ca partea de inceput ar trebui citita si partea cu dizolvari fuziuni , administratorii...cam pe astea am vazut ca s-au axat
miri



#1172 v&p

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 06 December 2007 - 08:28 PM

fratziloooooor!
Stiu ca sunt nou dar vreau sa ajut si eu la rezolvarea testelor...unde intru si eu sa ma inscriu???

la semigrupe.xls....nu trebuie sa fiu legata la un server?
asa ca sa rezolvam si sa si apara pe site?



#1173 marinic

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 254 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 06 December 2007 - 08:31 PM

50. florica.coras@yahoo.com
51. v&p

si urmatori va adaugati. am vazut la un moment dat ca se mai anuntasera si altii, imi cer scuze anticipat, n-am timp sa ii caut acum, daca mai vor sa se treaca si ei odata aici. si daca va uitati in primul sheet vedeti si ce intrebari ar tb sa faceti in caz ca apar. oricum eu dispar acum un pic dar ma intorc. rugaminte la cei care se vor ocupa de centralizare, treceti-va adresele de mail. in principiu rezolvarile se vor transmite la cel care e trecut la centralizare pe grupe si toti le vor transmite la iulie. macar sa apara subiectele ca le cetralizeaza cineva.

Aceasta postare a fost editata de marinic: 06 December 2007 - 08:34 PM




#1174 bentam

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 58 Postari:

Postat 06 December 2007 - 08:32 PM

Buna seara tuturor.

Vreau sa va urez multa bafta celor care sustin examenul si procentul de reusita sa fie maxim.


bentam



#1175 ramy001

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:

Postat 06 December 2007 - 08:54 PM

Vezi postareaica13, la Dec 6 2007, 07:16 PM, a spus:

Imi puteti da si mie parola va rog pentru consultant.decembrie. Adresa mea e ica_simion@yahoo.com.

Apropo de paza la noapte, puteti conta pe mine, oricum ma tine bebe treaza macar fac ceva.

Multumesc.

Eu sunt sambata in BN306


si eu:Rectorat BN306/ramy_simion@yahoo.com-sambata ora 10



#1176 amaliairina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 62 Postari:

Postat 06 December 2007 - 09:01 PM

este cineva sambata la Rectorat in sala BN102?
Oricum nu cred ca afiseaza intrebarile pentru ca am sunat astazi si au spus ca nu mai afiseaza nimic si sa luam ca model intrebarile din Iunie



#1177 Cris Raicu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 420 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:Multe si marunte.

Postat 06 December 2007 - 09:04 PM

Colegi de suferinta...din mai multe surse aflai ca nexam grile pe site-ul lor. Singura sursa se inspiratie ramanand subiectele de la examenele precedente.
Asa ca se ne reintoarcem cu drag la coduri, norme si ordonante, astea sunt salvarea noastra! :smile:
"Spitalul judetean a fost dotat cu un aparat de reanimare dupa ultimul strigat (Monitorul de Cluj)"



#1178 simo simona

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 65 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:resita

Postat 06 December 2007 - 09:05 PM

Vezi postareaica13, la Dec 6 2007, 07:16 PM, a spus:

Imi puteti da si mie parola va rog pentru consultant.decembrie. Adresa mea e ica_simion@yahoo.com.

Apropo de paza la noapte, puteti conta pe mine, oricum ma tine bebe treaza macar fac ceva.

Multumesc.

Eu sunt sambata in BN306
eu sunt in bn 306



#1179 iulie012006

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 431 Postari:
  • Location:romania

Postat 06 December 2007 - 09:19 PM

Am aparut. Am ajuns in buc in seara asta. Vedme daca apare ceva.Am vazut ca v-ati organizat. e ok. Spor in continuare



#1180 Olguta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 469 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:diverse

Postat 06 December 2007 - 09:26 PM

0 persoana impozabila stabilita in Romania, inregistrata in scopuri de TVA conform art. 153, vinde
in anul 2007 o cladire achizitionata in 2005, pentru care a dedus TVA integral in momentul achizitiei.
Are obligatia de a ajusta taxa pe valoarea adaugata dedusa initial?
a)da, tinand cont ca perioada de ajustare este de 5 ani i;
b)da,.tinand cont ca perioada de ajustare este 20 ani;
c) da; tinand cant ca perioada de ajustare este 50 ani;
d) no, pentru ca imobilul a fost achizitionat inainte de data aderarii;
e) nu, pentru ca la data achizitiei, livrarea de imobile nu era scutita;
f) nu, pentru ca livrarea este scutita cu drept de deducere.

A este dat ca raspuns corect. Dar data este inaintea aderararii, deci raspunsul ar fi d. Ce parere aveti?






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL