Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
program de salarii - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


program de salarii


31 replies to this topic

#1 elmam

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 208 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:informare

Postat 11 December 2007 - 02:02 PM

am nevoie de sfatul vostru pentru un program de salarii,firma la care lucrez are peste 200 salariati .asa ca am nevoie de uin program din care sa pot scoate toate declaratiile.ce parere aveti de saga,merge????
elma



#2 Andra71

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 101 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 December 2007 - 03:18 PM

nu stiu saga
stiu un program foarte bun insa pe care ti-l recomand
ACTSal - www.reclama.ro

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 22 May 2009 - 09:38 PM




#3 anaderol

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 190 Postari:
  • Location:Timisoara

Postat 11 December 2007 - 03:41 PM

WINSAL..... www.reclama.ro

Aceasta postare a fost editata de Septimiu: 12 December 2007 - 01:34 PM




#4 ramoramo76

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 55 Postari:

Postat 11 December 2007 - 04:21 PM

poti sa alegi saga este super pe parte de salarizare, iar daca vrei te pot ajuta!

Aceasta postare a fost editata de Septimiu: 12 December 2007 - 01:35 PM




#5 angel_cri

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 22 Postari:

Postat 13 December 2007 - 02:31 PM

in firma in care lucrez s-au calculat salariile in excel. acum se doreste implementarea unui program de salarizare, dar nu stim ce sa alegem..............
care dintre ele este mai bun? (excluzand programele foarte scumpe.....de la 10000 euro in sus) !!!!!!!!

WinMentor-ul este bun??? :smile: : :smile:smile:



#6 anaderol

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 190 Postari:
  • Location:Timisoara

Postat 13 December 2007 - 03:39 PM

WINSAL...e asa de usor.....si super bun....si sunt mai multe facilitati la achizitionare....merita incercat ...un demo....http://www.reclama.com/romania/jsp/contatti.jsp

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 16 October 2008 - 12:10 PM




#7 angel_cri

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 22 Postari:

Postat 13 December 2007 - 04:04 PM

merci mult, o sa incerc......
am mai incercat si un program numit Platphorma - banii2007, dar nu il recomand la nimeni. este indescifrabil si neclar.



#8 nopris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1575 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:A invata mai mult unii de la altii si a deveni mai priceputi si mai buni.

Postat 13 December 2007 - 04:52 PM

reclama.com nu pare sa aiba o versiune demo. Cel putin nu am gasit-o pe Internet. Pe mine ma dezgusta sa negociez o versiune demo sau sa cer preturi. Lipsa unei versiuni demo este un minus iar lipsa afisarii preturilor este pentru mine un mare minus pentru firma respectiva. De ce trebuie sa trimita zeci de oameni e-mail-uri sau telefoane cu cereri de pret, cu explicatii etc. Cica vor sa negocieze. Cine nu e in stare sa faca o lista de preturi in functie de toate situatiile si cerintele clientilor (estimate conform dorintelor lor) nu cred ca are mare capacitate de a face algoritme si programe bune. In cel mai rau caz se poate negocia pretul de la cel afisat pe Internet in jos. De aceea nu as recomanda WinMentor desi poate chiar e bun, ci mai degraba SagaSoft.

Aceasta postare a fost editata de Septimiu: 13 December 2007 - 09:46 PM

Drumul catre fericire nu se afla in a face ceea ce iti place, ci in a-ti place ceea ce trebuie sa faci! (Sai Baba)



#9 maca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:

Postat 13 December 2007 - 07:08 PM

winmentor e superbun, dar recomand tot programul, nu doar partea de salarii, vezi pe www.reclama.ro

Aceasta postare a fost editata de Septimiu: 13 December 2007 - 09:46 PM




#10 ovy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:
  • Location:arad
  • Interests:contabilitate, programare

Postat 21 December 2007 - 09:37 AM

Poti cere o oferta si de la EBS - Clarvision. Este un soft foarte bun dupa parerea mea. S-ar putea sa nu depasesti cei 10.000 de euro. Cei de acolo sunt cu adevarat profesionisti.



#11 ramoramo76

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 55 Postari:

Postat 21 December 2007 - 10:01 AM

Alege Saga eu lucrez de ceva vreme cu el si sunt foarte multumita.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 22 May 2009 - 09:39 PM




#12 dana22tm

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 10 January 2008 - 03:39 PM

Vezi postareaangel_cri, la Dec 13 2007, 02:31 PM, a spus:

in firma in care lucrez s-au calculat salariile in excel. acum se doreste implementarea unui program de salarizare, dar nu stim ce sa alegem..............
care dintre ele este mai bun? (excluzand programele foarte scumpe.....de la 10000 euro in sus) !!!!!!!!

WinMentor-ul este bun??? :lostit (13): : :smile:smile:

Iti recomand un program f bun nu numai pentru partea de salarii: bcManager, au si solutie SQL care lucreaza on-line, dar pentru salarii nu e cazul, iar pretul e f accesibil!



#13 pst_claudiu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 04 May 2008 - 08:47 PM

Am atasat un program util in simularea calculului salarial pt o persoana. Daca gasiti buguri, da-ti mail, sau semnalati pe forum.
P.S.: Trebuie sa aveti setat in Regional and language Options --- english, united states.

Il puteti lua de aici: http://rapidshare.de/files/39313722/Program.rar.html

am uitat....
va trebuie si asta: http://www.microsoft.com/downloads/thankyo...displayLang=en#

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 09 July 2008 - 01:38 PM




#14 laura81

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:

Postat 16 July 2008 - 12:16 PM

Va rog mult daca puteti sa ma ajutati cu un program de state salariu, in excel cit mai simplu, in care sa se evidentieze clar toate contributiile.
Multumesc mult.



#15 irina petcu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 278 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bistrita
  • Interests:contabilitate

Postat 16 July 2008 - 12:28 PM

Sper sa-ti foloseasca. :frusty:
Fisier atasat  stat_de_plata__model_.xls   19K   758 downloads
irina



#16 laura81

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:

Postat 16 July 2008 - 12:37 PM

Se poate cu calcul automat? Caci tocmai asta e problema la mine, nu stiu care impozitul si daca se mai acorda deducerea
Multumesc si scuze dar abia acum am intrat in acest sistem, si nu prea am siguranta.

Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 28 July 2008 - 04:44 PM




#17 MIKY2010

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 Postari:
  • Gender:Female

Postat 16 July 2008 - 03:27 PM

spune despre ce salariu e vorba. 2100 cumva? am vazut ca despre deducerea la acest salariu ai intrebat.daca este vorba tot despre acest salariu, si cu o persoana in intretinere, calculul vine asa: BRUT: 2100 LEI
CAS(9,5%) 200 LEI
CASS(6,5%) 137 LEI
SOMAJ(0,5%) 11 LEI
DEDUCERE 160 LEI
IMPOZIT(16%) 255 LEI
SALARIUL NET 1497 LEI

incepand cu raportarea aferenta lunii lulie 2008, in conformitate cu prevederile art. 9 alin (3) lit. b) din Legea 388/2007 privind bugetul de stat pentru anul 2008, de la 1 iulie 2008 cota de contributie de asigurari de sanatate datorata de persoana asigurata devine 5,5%.

Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 16 July 2008 - 03:35 PM




#18 oitza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 46 Postari:

Postat 16 October 2008 - 11:39 AM

Buna ziua,


am si eu o intrebare. Poate cineva sa-mi recomande un program bun pt salarii, sa faca declaratiile si in cazul modificarilor de legislatie sa faca si up-date, si sa coste 2000 EUR. Nu stiu daca e mult sau putin daca pot cumpara ceva super cu bani mai putin e si mai bine, nu ma intereseaza sa fie si conta, avem sap, doar modul de salarii. Daca nu e voie sa-mi dati nume aici, ca facem reclama, va rog sa-mi trimiteti pe mesaje personale. Compania are 3 salariati.

Multumesc



#19 giorgydm

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:
  • Location:iasi

Postat 21 October 2008 - 02:52 PM

Incearca Neomanager de la firma reclama. e OK.....detail gasesti pe www.reclama.ro. Poti depune o cerere si te suna ei pentru mai multe detalii.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 02 April 2009 - 09:34 PM
citare mesaj anterior




#20 abaddonx

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 09 February 2009 - 01:23 PM

am vazut cateva oferte de soft ...pe salarizare si administrare de personal...foloseste cineva SAL ? as dori cateva informatii despre perioada post implementare si despre program in general






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL