Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
cerere de chemare in judecata a camerei consultantilor fiscali - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 10

Salt la continut


- - - - -

cerere de chemare in judecata a camerei consultantilor fiscali

186 replies to this topic

#181 vioreld

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 166 Postari:
  • Location:Buzau
  • Interests:Informare

Postat 27 March 2008 - 11:54 PM

http://www.ceccar.ro/?P=A872
vioreld



#182 Ciuchi Rodica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 25 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate-fiscalitate

Postat 17 July 2008 - 03:55 PM

Vezi postareacristina popescu, la Dec 11 2007, 04:54 PM, a spus:

Bazati-va si pe mine,dar astazi efectiv nu am avut timp pentru depunerea contestatiei(am avut copilul bolnav-si am considerat ca l-am neglijat prea mult pe perioada pregatirii pentru acesta batjocura de examen)
lista
1.b_ simona
2.CLASSCONTA
3.issa_bela
4. nicoleta78
5.almcomp
6.DeliaMarin
7.cristina_popescu
8. Ciuchi Rodica




#183 augusta1974

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 05 September 2008 - 12:29 PM

Buna ziua,

sunt un membru nou aici pe forum...am descoperit de curand acest forum...si sunt lucruri interesante plus ca discutiile sunt intotdeauna bine venite...
problema mea este urmatoarea : am dat examen anul trecut in decembrie pentru consultant fiscal, am picat cu un punctaj bunicel, dar insuficient pentru a trece examenul si a deveni un MINUNAT CONSULTANT Fiscal...Drept sa va spun nu prea am priceput care-i treaba cu acest examen, afara de faptul ca personalul de la camera consultantilor fiscali e sictirit, organizarea examenului a fost destul de proasta si in general vorbim de un organism cam stat in stat...nu de putine ori mi-ai transti telefonul in nas, cand am pus niste intrebari incomode, dar lamuritoare pentru mine.Legea ma obliga sa dau acest examen( ma rog acuma este suspendat acest lucru pana la 01.01.2009) eu sunt cel care platesc si macar din punctul asta de vedere mi-ar fi placut sa fiu tratata civilizat si indifirent de intrebare sa mi se raspunda..Dar...discutam acuma despre niste lucruri cu care toata lumea de bate de atatia ani si ani...
Acuma eu fiind si expert contabil cei de la CECCAR incearca sa inscrie expertii contabili care doresc fara exemen in Tabloul Consultatilor fiscali...
Pana la ora asta n-am primit nimic oficial de la CECCAR...cica se duce o batalie pe viata si pe moarte pentru ca Hot Consiliului Supeior al CECCAR din iulie 2008 sa fie pusa in aplicare de cei de la camera consultantilor...
Si ca totul sa fie ok..camera consultantilor fiscali organizeaza examen, asa aproape peste noapte pentru acces la meseria asta...daca stie cineva ceva despre acest lucru si doreste sa mi spuna multumesc anticipat...altminteri ma voi duce din nou la examen si de data asta sper sa fie mai putin incuietor examenul...nu de alta dar ne putem astepta sa se puna stagiu de pregatire cei de la consultantii fiscali si din nou alti bani alta distractie...

Multumesc celor care ma lamuresc.....
augusta



#184 angelamama70

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 95 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:suceava
  • Interests:fotbalul, inotul

Postat 08 September 2008 - 02:26 PM

Eu zic sa ignoram atat acest examen cat si Camera in ansamblu.
Oricum daca mergem isi vor bate iarasi joc de noi, cum de altfel ne-au obisnuit. Si eu am picat cu un punctaj bunicel in nov 2007 , nu mi-au raspuns macar la contestatie si am hotarat atunci ca nu voi mai fi niciodata bataia lor de joc. Eu nu ma duc!

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 16 September 2008 - 05:28 PM
citare integrala mesaj anterior




#185 jojoro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 36 Postari:

Postat 21 September 2008 - 05:39 PM

Decat sa mergem din nou la acest examen mai bine continuam datul in judecata



#186 augusta1974

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 24 September 2008 - 08:15 PM

buna,
din nou...cum nu aveam ce face..m-am uitat pe site ul alora de la camera consultantilor fiscali si am vazut ca per total catindatii inscrisi anu asta sunt fix in numar de 725...adicatalea : 429 la Bucuresti, 186 la Cluj Napoca si 110 taman la Iasi.Sincer sunt cam putini, chiar foarte putini avand in vedere elanul si aleanul produs de aceasta camera a consultantilor fiscali...cu datul in judecata am inteles ca se ocupa oamenii,si de o parte si de cealalta, drept pt care asteptam sa vedem ce si cum...sau poate se schimba orietarea politica si cine stie ...acu in toamna...poate numaram bobocii noi inscrisi far de examen la consultantii fiscali....

sara buna tuturor



#187 Mares Stefan

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Satu Mare

Postat 28 February 2009 - 05:54 PM

Și... Deznodământul care e?
Și... ce părere aveți despre faptul că experții contabili ...și adaug eu toți contabilii autorizați...care au licență și au dat examen în cadrul CECCAR din fiscalitate și au fost admiși...autorizați...atestați ... și care au mai și profesat și chiar și acum profesează, conform legislației aplicabile în UE și în România ...invocată chiar de CCF...trebuie să fie recunoscuți ca atare ...drept consultanți fiscali... prin efectul legii! Fără vreo altă examinare. În cazul membrilor activi CECCAR acțiunea CCF este juridic vorbind, un abuz de putere... descalificant pentru ceea ce se pretind a fi!
P.S. Cei interesați care sunteți deja, de mult și încă experți contabili, de ce vă lăsați manipulați? Sau în privința gestionării profesiei noastre proprii chiar nu aveți OPINII CALIFICATE ? Sau dispuneți de suficiente venituri - din sau pentru ce prestații ??? - pentru a fi examinate, admise și cotiza în noi și noi camere, care pe urmă vor impunei noi și noi examinări, perfecționări și cotizații??? Chiar din ce prestații obțineți veniturile ce vă prisosesc ??? Pentru a fi irosite pe întreținerea celora care doar la fotolii de orchestră aspiră ??? Sau la onorariile ce li se cuvin cred ei pentru examinarea voastră??? Și care vor să fie și membri IFAC, și IFA și FEE etc.etc.etc dar neapărat pe o cracă proprie ruptă din copac??? Nu vă dați seama că se va usca odată și odată copacul???Numai și pentru că fiecare revendică o cracă?






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL