Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
necorelare D300 cu D390 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


necorelare D300 cu D390

3 replies to this topic

#1 bsimona

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 64 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Iasi

Postat 05 January 2008 - 01:46 PM

Am depus pentru trimestrul 3 la o societate care depune TVA trimestrial o declaratie D390 cu achizitii intracomunitare dar nu a fost inregistrata la sediul Adm Financiare deoarece a iesit necorelare cu decontul de TVA. Precizez ca in decont am trecut suma la pct. 4 si 4.1 + 14 si 14.1 . S-a confruntat cineva cu o situatie asemanatoare, cum se explica aceasta necorelare?



#2 leila

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 173 Postari:
  • Location:iasi

Postat 05 January 2008 - 02:25 PM

suma achizitiilor intracomunitare din declaratia 390 tre sa fie aceeasi cu cea din decontul de tva (la rd 14 si 14.1) probabil aici sunt diferente si de asta nu au primit-o




#3 bsimona

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 64 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Iasi

Postat 05 January 2008 - 02:51 PM

Tocmai, ca suma coincide, de aceea nu inteleg unde e problema.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 31 August 2008 - 12:45 PM




#4 DRAGUSIN LAVINIA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RECAS

Postat 15 January 2008 - 09:17 PM

am avut aceeasi problema la trim 3 si raspunsul persoanei de la finante a fost ca este gresit codul de inregistrare in scopuri de TVA al societatii de la care am achizitionat; o problema asemanatoare am avut si atunci cand declaratia 390 a cuprins 3 societati si la una dintre ele nu am trecut codul de inregistrare in scopuri de TVA .
verifica si aceste date :lostit (13):
LAVINIA DRAGUSIN






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL