Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
itm bucuresti, in noua locatie - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


itm bucuresti, in noua locatie

58 replies to this topic

#1 geal

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:

Postat 07 January 2008 - 11:52 AM

buna tuturor si un an nou cu cat mai putie modificari!
acum vin de la ITM si cred ca stiti ca s-au mutat cu totii la Marasesti. :lostit (13):
Ce harababura era inainte , dar sa vedeti acum.Iti rebuie pt fiecare stat in parte delegatie cu ziua , altfel faci cale intoarsa.Statele le pui pe sectoare.Cozile sunt pe sectoare ........, si sunt inspectori de servici pe sector care iti iau toate documentele ( acte aditionale, decizii, contracte ) .
Referitor la actele aditionale de majorare sau decizii sunt foarte categorici si daca nu te incadrezi in 5 zile de la modificare iti dau avertisment sau .......
Ce mai asa nebunie n-am vazut , sau mai bine ziz mergem din nebunie in nebunie.......
mult succes



#2 Olguta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 469 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:diverse

Postat 07 January 2008 - 02:45 PM

Vezi postareageal, la Jan 7 2008, 11:52 AM, a spus:

buna tuturor si un an nou cu cat mai putie modificari!
acum vin de la ITM si cred ca stiti ca s-au mutat cu totii la Marasesti. :lostit (13):
Ce harababura era inainte , dar sa vedeti acum.Iti rebuie pt fiecare stat in parte delegatie cu ziua , altfel faci cale intoarsa.Statele le pui pe sectoare.Cozile sunt pe sectoare ........, si sunt inspectori de servici pe sector care iti iau toate documentele ( acte aditionale, decizii, contracte ) .
Referitor la actele aditionale de majorare sau decizii sunt foarte categorici si daca nu te incadrezi in 5 zile de la modificare iti dau avertisment sau .......
Ce mai asa nebunie n-am vazut , sau mai bine ziz mergem din nebunie in nebunie.......
mult succes
Poate e ceva provizoriu pana se ordoneaza inspectoarele; adica ordonare de dosare, etc




#3 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 07 January 2008 - 03:00 PM

programul cu publicul la ITM a ramas acelasi ? mie mi se pare mai bine ca exista un singur inspector de serviciu pe sector sa nu mai stai la zece mii de cozi daca ai la mai multi inspectori ...... Dar pt inchideri de munca sau alte asemenea poti sa te "vezi" cu inspectorul tau ?????



#4 ralsera

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 309 Postari:

Postat 07 January 2008 - 03:20 PM

poate cineva sa ataseze decizia de marire a salariului?
se face o decizie colectiva , nu?
stiu ca in anii trecuti unii inspectori cereau acte aditionale
va multumesc foarte mult
serafimescu



#5 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 07 January 2008 - 03:38 PM

uita-te pe la "MODELE... ", sigur exista un model de decizie

cine mai are vesti de la ITM , fie-va mila si mai ziceti cum merg treburile, ajutati-ne :lostit (13):

cu multumiri anticipate. :thumbup:



#6 ralsera

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 309 Postari:

Postat 07 January 2008 - 04:07 PM

Vezi postareaALUPEI OTILIA, la Jan 7 2008, 03:38 PM, a spus:

uita-te pe la "MODELE... ", sigur exista un model de decizie

cine mai are vesti de la ITM , fie-va mila si mai ziceti cum merg treburile, ajutati-ne :lostit (13):

cu multumiri anticipate. :thumbup:


m-am uitat, dar nu am gasit
si eu as vrea sa merg maine sa vad ce se intampla
serafimescu



#7 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 07 January 2008 - 04:22 PM

Vezi postarearalsera, la Jan 7 2008, 04:07 PM, a spus:

m-am uitat, dar nu am gasit
mmm ... :thumbup: , nu se poate, tre' sa fie ... in fiecare an s-au facut astfel de docum.... si s-au cerut modele de decizie, zau... :lnr (21):

stai, ca am eu, mi-am adus aminte :lostit (13): imediat o caut si o atasez

Vezi postarearalsera, la Jan 7 2008, 04:07 PM, a spus:

si eu as vrea sa merg maine sa vad ce se intampla
si eu, si eu !

Fisiere atasate


Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 07 January 2008 - 04:32 PM




#8 nopris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1575 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:A invata mai mult unii de la altii si a deveni mai priceputi si mai buni.

Postat 07 January 2008 - 04:52 PM

COMUNICAT
IN ATENTIA AGENTILOR ECONOMICI DIN MUNICIPIUL BUCURESTI

Incepand cu data de 03.01.2008, birourile Evidenta Muncii sector 1,2,3,4,5,6 si Serviciul Evidenta Muncii Reprezentante Straine si Ambasade vor functiona la noul sediu din Bd. Octavian Goga nr. 2, sector 3, Bucuresti (in cladirea Camerei de Comert si Industrie a Municipiului Bucuresti).
Pina la aceasta data ITM Bucuresti facem toate eforturile pentru ca procesul de mutare din sediile actuale (Cal. Giulesti nr. 6-8, sector 6 si str. Walter Maracineanu nr. 1-3, sector 1) sa nu afecteze buna desfasurare a activitatii...

Vezi http://www.itmbucuresti.ro/
Drumul catre fericire nu se afla in a face ceea ce iti place, ci in a-ti place ceea ce trebuie sa faci! (Sai Baba)



#9 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 07 January 2008 - 05:00 PM

si la locul faptei, ca sa zic asa... ce se mai intampla ?? mai sunt vesti proaspete ?? ma refer la cei care ati fost acolo sau stiti sigur de la altii care au fost ... :lostit (13):

am atasat modelul de decizie in mesajul anterior :biggrin:



#10 ralsera

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 309 Postari:

Postat 07 January 2008 - 05:29 PM

multumesc foarte mult ptr decizia atasata
, eu am lasat de anul trecut niste acte aditionale neinregistrate , o decizie de incetare si as vrea as stiu daca mai am vreo sansa sa ajung la inspectorii mei
serafimescu



#11 loredanapreda

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 19 Postari:

Postat 07 January 2008 - 11:03 PM

Vezi postareageal, la Jan 7 2008, 11:52 AM, a spus:

buna tuturor si un an nou cu cat mai putie modificari!
acum vin de la ITM si cred ca stiti ca s-au mutat cu totii la Marasesti. :lostit (13):
Ce harababura era inainte , dar sa vedeti acum.Iti rebuie pt fiecare stat in parte delegatie cu ziua , altfel faci cale intoarsa.Statele le pui pe sectoare.Cozile sunt pe sectoare ........, si sunt inspectori de servici pe sector care iti iau toate documentele ( acte aditionale, decizii, contracte ) .
Referitor la actele aditionale de majorare sau decizii sunt foarte categorici si daca nu te incadrezi in 5 zile de la modificare iti dau avertisment sau .......
Ce mai asa nebunie n-am vazut , sau mai bine ziz mergem din nebunie in nebunie.......
mult succes

De ce trebuie facute acte aditionale atata timp cat nu a fost modificat salariul minim negociat din contractul colectiv de munca?



#12 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 07 January 2008 - 11:07 PM

Vezi postarearalsera, la Jan 7 2008, 05:29 PM, a spus:

multumesc foarte mult ptr decizia atasata
cu tot dragul :biggrin: a mers mai repede asa, aproape toti suntem varza cu timpul la inchiderea de an, e de inteles ca nu mai gasim ce cautam sau nu mai avem timp / rabdare sa cautam pe indelete.

spor la lucru. :lostit (13):


Vezi postarealoredanapreda, la Jan 7 2008, 11:03 PM, a spus:

De ce trebuie facute acte aditionale atata timp cat nu a fost modificat salariul minim negociat din contractul colectiv de munca?
tre' sa fie si modific. asta prin vreun monitor oficial, sau va aparea cat de curand fiindca s-a adoptat aceeasi suma in ambele parti (nu ca anul trecut).

fa-ti actele pt. itm, nu sta dupa ei ... o sa iesi din termenele de depunere daca mai astepti.

numai bine. :thumbup:



#13 florika

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 297 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 09 January 2008 - 11:06 AM

Acum vin de la ITM - nu este foarte mare nebunie - problema este ca nu-ti primeste nimic daca nu ai delegatie datata, termenul de 5 zile de la modificare, ptr.salariile cu minimul pe ec se intocmesc decizii colective, ptr.modificare salarii acte adit. Ce-mi displace este faptul ca statele lunare se vor viza de inspectorii de serviciu, deci va trebuie sa facem o coada ptr.declaratii itm si alta coada ptr.viza state. Pentru fiecare sector sunt vreo 2-3 inspectori de serviciu, cozile se fac pe sectoare.



#14 anamanole

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 52 Postari:

Postat 09 January 2008 - 04:24 PM

Si eu am fost astazi dar am dus numai state , decizie incetare contract si contract de munca nou la care nu a vrut sa-mi primeasca cartea de munca sa-mi opereze in ea pentru ca" este foarte mare zapaceala mai bine asteptati sa va completeze inspectorul dumneavoastra eu nu va garantez ca nu se pierde aceasta carte daca o sa o lasati acum la mine". De deciziile de majorare am uitat asa ca maine ..... toata distractia de la capat
Referitor la care mai e situatia vad ca florika spune ca nu este mare nebunie. Sunt curioasa la ce sector a depus state. Eu am avut la doua sectoare la 2 si la 6 si am stat ceva la coada.. Eu spun ca nu sunt organizatiu deloc cum trebuie si ca este loc de mai bine. Iarasi suntem bataia de joc a unor functionari (oameni de alfel ca si noi cu nimic mai presus)
Programul este de la la 8.30 la 13 si apoi 14-16. In situatia de astazi nu cred ca au mai facut pauza. Pentru fiecare sector se formeaza cate o coada dar va dati seama ca odata intrat pentru un sector anume ajungi si la celelalte sectoare. Eu am plecat de acolo exact la ora 13 si nu stiu exact daca au respectat programul de pauza sau nu.
Revin maine cu stiri proaspete .:biggrin:



#15 Olguta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 469 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:diverse

Postat 09 January 2008 - 06:42 PM

atentionez in general, sa nu mai faca cineva aceeasi greseala ca si mine: la maririle de salariu, conform noului salariu minim, eu am facut decizie colectiva dar si acte aditionale la fiecare in parte.....am muncit ca fraiera la ele.....ca sa descopar la ITM ca nu imi ia si actele aditionale ci numai decizia colectiva....e vorba, repet, doar de marirea de salariu, conform noii HG.



#16 ioanab

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:informare

Postat 09 January 2008 - 08:21 PM

Eu am fost astazi acolo pe la ora 12.00 era nebunie totala om langa om , aer irespirabil, n am putut ramane. E bataie de joc. Stie cineva daca putem depune prin posta cu confirmare de primire?
ralu



#17 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 09 January 2008 - 08:35 PM

si eu am primit vesti de la cei care au fost azi la ITM ... si E JALE !

organizare proasta, nebunie totala, reguli de depunere stricte, ce mai ... !
bine ca am scapat, fiecare s-a dus pt. firma lui (de data asta) si si-a rezolvat depunerile actelor :lostit (13):

uff !



#18 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 10 January 2008 - 11:38 AM

eu am fost astazi dimineata !!
la ora 8.40 , nebunia era in floare !! :lostit (13): :thumbup:
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#19 ioanab

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:informare

Postat 10 January 2008 - 12:23 PM

Stie cineva daca deciziile de majorare si salariile decembrie se pot trimite prin posta cu confirmare de primire??
ralu



#20 elmam

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 208 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:informare

Postat 10 January 2008 - 12:42 PM

stie cinva programul de lucru cu publicul? vinerea se lucreaza?
elma






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL