Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
itm bucuresti, in noua locatie - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


itm bucuresti, in noua locatie

58 replies to this topic

#41 CorinaCristina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 87 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 22 February 2008 - 02:42 PM

Vezi postareacristina5859, la Feb 22 2008, 01:07 PM, a spus:

cred ca, si un termos cu cafea ar fi binevenit !!

chiar nimeni nu vede bataia de joc la care suntem supusi ?? se pare ca.........nu !! :tongue: :laugh:

Acum am venit de la ITMB si e chiar liber, a mers repede. Si am facut 4 sectoare. Doar depunere de state si declaratii on-line. Luni tura a doua cu deciziile



#42 anamanole

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 52 Postari:

Postat 22 February 2008 - 10:06 PM

:thumbup:se pare ca am avut noroc,vineri la ora 13 a fost liber.




#43 ameliaaa

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 23 February 2008 - 02:06 PM

Vezi postareaALUPEI OTILIA, la Feb 19 2008, 08:02 PM, a spus:

este inuman ce se intampla acolo !!!!! :laugh:

dragilor, am fost azi la itm in noua locatie si am facut criza de nervi fiindca asa balamuc si bataie de joc ca acolo n-am vazut in viata mea sau nu mai tin minte sa fi vazut.
spun asta si din punct de vedere al inspectorilor de la itm care lucreaza in conditii infernale, de neinchipuit. :laugh:

asta zi erau niste cozi de nedescris, superaglomerat, lume nervoasa pe buna dreptate, ce sa va mai zic, halucinant !!! :frusty:

va jur ca eu nu stiu cum pot lucra oamenii aia in asemenea conditii, este incredibil ca mai pot gandi ce vorbesc cu fiecare dintre noi. e un vacarm acolo, de neimaginat pt. desfasurarea activitatii in termeni cat de cat omenesti.

e prima oara cand ma duc acolo dupa schimabarea destinatiei acelui spatiu si am renuntat dupa 40 de min. de stat la o coada in care am inaintat maxim 2 metri din cei peste 10 pe care ii aveam de parcurs pana la primul birou (sect. 6).

si pt. noi si pt. inspectorii itm este strigator la cer ce se intampla acolo !!!!!!! :focus: :tongue:



Buna ziua ,am observat ca ai dat mai multe raspunsuri ..pe aici ..si ca esti de mai mult timp .Am si eu mai multe intrebari legate de depunerea actelor la ITM ( eu nu am mai depus pana acum si din pacate am avut un cotabil la firma care nu si a facut treaba bine ,spun eu , ....eu sunt administrator la firma si nu am facut altceva decat sa semnez actele fara sa stiu daca este bine sau nu ..Acum ce intrebare am ..daca stie cineva cine este in locul lui Soare Robert la ITMB la sect. 3 ..pt. ca am inteles ca nu mai este si eu -defapt conatbila nu a mai depus statele de plata
- nu am facut marirea aceea de salariu la singurul angajat al meu de la 528 la 600
-si ..intreb care este data limita de depunere a acestui act, ce se intampla daca am intarziat cu depunerea statelor de plata(sunt singurele acte care nu sunt depuse la mine in firma), ce sa fac in continuare..s a mai intalnit cineva cu asa ceva/ MULTUMES FOARTE MULT PENTRU ORICE RASPUNS PRIMESC .sincera sa fiu sunt cam disperata de cand am iteles ca nu am actele depuse si nu stiu in ce parte sa o iau .



#44 Cristina Grigoras

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Hmmmmm!!!

Postat 24 February 2008 - 07:11 PM

Pentru cei din Bucuresti: haideti sa ne spunem si noi pasurile, completand si trimitand urmatorul chestionar la ITM Bucuresti (chestionarul este postat si pe site).

Fisiere atasate


Nu te certa niciodata cu un idiot: te aduce la nivelul lui, apoi te bate cu experienta !



#45 Doina P

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1143 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 24 February 2008 - 08:30 PM

Sa nu neglijam chestionarul .. Maine il completez
Mi-a placut actiunea" taxa auto", pacat ca noi nu suntem asa multi ... sa fim auziti



#46 danae

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 951 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 29 February 2008 - 03:01 AM

unde este chestionarul pe site?



#47 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 06 October 2008 - 02:41 PM

dragilor, iar e omor la ITM, pe la ora 12 mi-a zis o d-na ca era coada pana la Dambovita ... :thumbup:

cum merge depunerea deciziilor/ actelor adit ??



#48 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 07 October 2008 - 09:18 AM

Am fost ieri in jur de 9.00....intradevar, coada a fost in jur de 100 de persoane......am stat cam 45 de minute !
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#49 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 07 October 2008 - 04:48 PM

doar atat ?? una din fetele care a fost la itm (de la o firma) mi-a zis ca stat 3 ore, joi parca si n-am motive sa n-o cred !! poate nu mai e asa de aglomerat sau e organizarea lor mai buna :thumbup:



#50 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 07 October 2008 - 05:18 PM

probabil ca depinde de problemele pe care le are fiecare...de sector...
Madalina



#51 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 October 2008 - 09:31 AM

Vezi postareaOtilia Alupei, la Oct 7 2008, 05:48 PM, a spus:

doar atat ?? una din fetele care a fost la itm (de la o firma) mi-a zis ca stat 3 ore, joi parca si n-am motive sa n-o cred !! poate nu mai e asa de aglomerat sau e organizarea lor mai buna :thumbup:

joi...am auzit si eu ca s-a stat foarte mult la rand dar, luni cand am fost eu ( la 9.00 am fost acolo ) ...atat am stat !....randul era cam in jur de 100 de persoane dar, in a doua tura am intrat inauntru .....acum depinde si de sector ....erau cateva persoane la rand care spuneau ca exista anumiti inspectori care abia se misca .....
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#52 fboji

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1114 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 October 2008 - 02:41 PM

Azi am fost si eu la ITM Bucuresti. M-am gandit ca e luni si poate o fi valabila experienta Cristinei sa stau putin la coada :thumbup:
Dar... era cea mai mare coada pe care am vazut-o in viata mea :tongue: (si eu ii "cunosc" de cand duceam hartiile in Amzei).
Credeti ca pot trimite statele de plata in acelasi plic cu declaratia lunara? Pe adresa din Radu Voda?
Daca ti se pare simplu ce ai de facut... inseamna ca nu cunosti toate amanuntele Imagine postata



#53 panaitescu_andreea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 38 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:contabilitatea

Postat 20 October 2008 - 02:51 PM

Am fost joi si era la fel de coada, iar vineri nu era nimeni pentru ca nu este program pentru cei care depun contracte si acte.
Vineri este mai mult pentru state si declaratii.



#54 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 21 October 2008 - 11:11 AM

Andreea are dreptate !! si mie mi-a zis o d-na inspectoare sa vin doar vineri (daca pot) pt state si decl., ca nu e aglomerat deloc-deloc :thumbup:

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 21 October 2008 - 11:11 AM




#55 fboji

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1114 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 21 October 2008 - 01:02 PM

Deci, sa risc si sa las pentru limita termenului ? :agree:
Eu as mai face un drum acu'... va spun intoarcere cum o fost :D

Aceasta postare a fost editata de fboji: 21 October 2008 - 01:03 PM

Daca ti se pare simplu ce ai de facut... inseamna ca nu cunosti toate amanuntele Imagine postata



#56 Olguta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 469 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:diverse

Postat 01 November 2008 - 01:02 AM

Vezi postareafboji, la Oct 21 2008, 01:02 PM, a spus:

Deci, sa risc si sa las pentru limita termenului ? :agree:
Eu as mai face un drum acu'... va spun intoarcere cum o fost :D

termenul este pana pe 31 octombrie; ce se intampla daca l-ai depasit?scap de amenda?un coleg a uitat sa depuna decizia de majorare....ce e de facut, credeti?oricum, ma duc luni, la ITM Ilfov, sa vad ce pot repara..... :thumbup:



#57 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 01 November 2008 - 01:18 AM

pentru decizia de majorare termenul a fost 31 octombrie?!...pai de ce 31? in ideea ca la 31 se face statul cu noile salarii? In cazul asta mai ai cateva zile: emiti decizia pe 31 si depui pana cel tarziu pe 4 nov.
Madalina



#58 Roxy73

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 32 Postari:

Postat 02 November 2008 - 01:48 PM

Vezi postareamadalinab, la Nov 1 2008, 02:18 AM, a spus:

pentru decizia de majorare termenul a fost 31 octombrie?!...pai de ce 31? in ideea ca la 31 se face statul cu noile salarii? In cazul asta mai ai cateva zile: emiti decizia pe 31 si depui pana cel tarziu pe 4 nov.

asa ar fi normal;

Aceasta postare a fost editata de Roxy73: 02 November 2008 - 01:49 PM




#59 rrallu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 09 November 2008 - 04:11 AM

eee...voi acum ati vazut nebunia de la itm?!...asa a fost tot anul...exceptie au facut cateva saptamani din vara si cam ultima saptamana (inainte si prima din luna ...insa acum si aia e burdusita de delegati inspectori acte ... si bineinteles nervi ;)))

eu va sfatuiesc sa incercati sa lucrati cat de mult puteti cu inspectorul vostru ,chiar daca sistemul l-au facut in asa fel incat sa nu mai poti lua legatura atat de usor cu inspectorul tau... si uite ce harababura s-a creat in inspectorat...e rau si pt noi si pt inspectori care de multe ori abia daca mai fac fata bulucimii...in fine...acum e mai greu sa iti faci relatii in itm dar nu e imposibil ;)... cine a fost destept la timp acum e fericit! :good:

ce sa va zic...bafta si la cat mai putine cozi sau, mai bine zis, la cat mai putine drumuri la itm !






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL