Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
examen acces 2008 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 7

Salt la continut


examen acces 2008


266 replies to this topic

#121 rodiana

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 29 July 2008 - 05:19 PM

am intrebat la ceccar in brasov dar inca nu stiu nimic despre examen, nici cand vor aduce cartea asa ca te rog lumineaza-ne in ce sens s-a usurat

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 29 July 2008 - 10:10 PM




#122 carmenszlwa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 46 Postari:
  • Gender:Female

Postat 29 July 2008 - 09:37 PM

Dragilor, daca anul trecut am avut 1085 parca de probleme de rezolvat, acum avem vreo 116 de probleme de rezolvat la contabilitate, 274 fiscalitate,250 drept, 56 audit, 73 evaluare ec si financ a intrep, 46 doctrina si deontologie, 68 expertiza contabila. Cine a dat anul trecut stie ce inseamna cifrele mentionate de mine. Cat despre teorie..... cred ca ne descurcam. Eu propun sa rezolvam impreuna problemele ca si anul trecut si cu siguranta, cu mai multe minti luminate, o sa facem fata. Cu respect :frusty:




#123 crys_st

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:
  • Gender:Male

Postat 30 July 2008 - 03:22 PM

Buna, vreau sa dau si eu anul acest la ceccar si as dori sa aflu de unde pot sa cumpar sau sa imi procur cartea aparuta in 2008(acum cateva zile).

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 30 July 2008 - 11:12 PM




#124 17LORY

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 30 July 2008 - 03:45 PM

buna!
Trebuie sa rezolvam, dar cum ne organizam???
Am cumparat cartea, dar trebuie sa mergem la cursuri, inteleg ca sunt necesare!



#125 DRAGOS NEGOITESCU

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 999 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 30 July 2008 - 04:10 PM

Vezi postareacarmenszlwa, la Jul 29 2008, 09:37 PM, a spus:

Dragilor, daca anul trecut am avut 1085 parca de probleme de rezolvat, acum avem vreo 116 de probleme de rezolvat la contabilitate, 274 fiscalitate,250 drept, 56 audit, 73 evaluare ec si financ a intrep, 46 doctrina si deontologie, 68 expertiza contabila. Cine a dat anul trecut stie ce inseamna cifrele mentionate de mine. Cat despre teorie..... cred ca ne descurcam. Eu propun sa rezolvam impreuna problemele ca si anul trecut si cu siguranta, cu mai multe minti luminate, o sa facem fata. Cu respect :frusty:

De unde stii chestia asta, s-a subtiat imensitatea aia de carte ?

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 30 July 2008 - 11:14 PM

Dragos



#126 carmenszlwa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 46 Postari:
  • Gender:Female

Postat 30 July 2008 - 05:38 PM

Va dau o veste zic eu buna: cele mai multe probleme se regasesc in cartea din 2007. Din pacate eu am cartea din 2006, daca cineva ma poate ajuta cu cea din 2007 ar fi super. Cat despre rezolvari va zic eu cum facem: oricine stie raspunsul de la probleme il posteaza si astfel pic cu pic o rezolvam noi. Este foarte important sa discutam pe cartea de 2008



#127 mona.nt

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 30 July 2008 - 06:16 PM

buna! am si eu o intrebare: "teoria de unde o invatati?" de unde luati materiale? spunetimi si mie.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 30 July 2008 - 11:14 PM
citare mesaj anterior




#128 adelina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 57 Postari:

Postat 30 July 2008 - 08:48 PM

carmenszlwa iti pot trimite cartea din 2007 pe mail.
Mailul meu este melecbari@yahoo.com
adelina



#129 carmenszlwa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 46 Postari:
  • Gender:Female

Postat 30 July 2008 - 09:40 PM

Pt mona_t, de teorie duci tu lipsa??????????? Uita-te putin pe tematica pentru examen apoi pe bibliografie. Nici nu-i greu: sunt cam 5-6 legi si ordonante si 12 carti numai la contabilitate. :frusty: Glumesc desigur! Hai ca daca ne unim fortele o sa reusim. STIU EU SIGUR. :thumbup:

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 30 July 2008 - 11:14 PM




#130 crys_st

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:
  • Gender:Male

Postat 30 July 2008 - 11:00 PM

va rog frumos , daca poate sa-mi spuna si mie cineva unde pot sa gasesc culegerea pentru 2008, aparuta de curand.
Multumesc mult

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 30 July 2008 - 11:16 PM
crys, urmatorul mesaj care va contine aceeasi cerere va fi sters!




#131 brenda_sv_ro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 249 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Suceava
  • Interests:sa invat cat mai multe

Postat 31 July 2008 - 07:32 AM

Cine a cumparat cartea de 2008 ne poate spune cat costa?
sunt un mic invatacel, dar o sa cresc si eu mare ca voi



#132 Nicoleta_Z

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 184 Postari:
  • Location:Suceava

Postat 31 July 2008 - 08:06 AM

70 lei si daca esti din Suceava, deja se gaseste de cumparat la sediul Ceccar!Eu mi-am cumparat-o ieri! :frusty:



#133 carmenszlwa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 46 Postari:
  • Gender:Female

Postat 31 July 2008 - 08:13 AM

Buna dimineata tuturor, este adevarat cartea costa 70 lei peste tot si o gasiti la sediul filialei CECCAR din localitatea voastra. Daca nu, sunati la aparatul central Bucuresti, faceti comanda si plata cu OP si livrarea se face prin posta.



#134 carmenszlwa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 46 Postari:
  • Gender:Female

Postat 31 July 2008 - 12:16 PM

Ati vazut ca se poate!!!!!!!!!!!!!! Eu lucrez la evaluare, cand sunt gata, voi posta problemele cu rezolvarile aferente. Unde sunt lipsuri poate ne ajuta cineva :frusty: Cu respect, Carmen Silva
P.S. adresa mea de mail sau mess e carmenszlwa@yahoo.com



#135 carmenszlwa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 46 Postari:
  • Gender:Female

Postat 31 July 2008 - 04:55 PM

Are cineva cartea din 2008 scanata????? Cum transfer fisierul PDF in Word????? AJUTOOOOORRRR :frusty: Adresa de mail: carmenszlwa@yahoo.com



#136 Nicoleta_Z

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 184 Postari:
  • Location:Suceava

Postat 31 July 2008 - 08:06 PM

Daca ai fisierul PDF ataseaza-l si aici! :thumbup:

Hai sa muncim in echipa!Avem auditul postat, tu lucrezi la evaluare!Incep si eu la alt obiect, sa ne ajutam reciproc! :frusty:



#137 mona.nt

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 01 August 2008 - 06:01 PM

Vezi postareacarmenszlwa, la Jul 30 2008, 10:40 PM, a spus:

Pt mona_t, de teorie duci tu lipsa??????????? Uita-te putin pe tematica pentru examen apoi pe bibliografie. Nici nu-i greu: sunt cam 5-6 legi si ordonante si 12 carti numai la contabilitate. :frusty: Glumesc desigur! Hai ca daca ne unim fortele o sa reusim. STIU EU SIGUR. :thumbup:
buna! merci de raspuns o sa ma duc sa-mi iau si eu cartea si sa vad ce e acolo.

Vezi postareaNicoleta_Z, la Jul 31 2008, 09:06 PM, a spus:

Daca ai fisierul PDF ataseaza-l si aici! :laugh:Hai sa muncim in echipa!Avem auditul postat, tu lucrezi la evaluare!Incep si eu la alt obiect, sa ne ajutam reciproc! :frusty:
unde ai auditul postat zi-mi si mie te rog? merci

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 01 August 2008 - 06:57 PM




#138 Nicoleta_Z

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 184 Postari:
  • Location:Suceava

Postat 01 August 2008 - 07:38 PM

http://www.conta.ro/...showtopic=31598
Vezi mesajul nr.9 de la aryanna de la link-ul postat de mine! :frusty:



#139 catavasilescu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:

Postat 03 August 2008 - 04:23 PM

Salut!
Alaturi de cartea din 2008 pe www.ceccarbuc.ro mai sunt afisate cateva manuale care sunt in acelasi chenar ca importanta. Cand am sunat la Ceccar au spus ca se va da examen si din ele. Ce parere aveti? Trebuie cumparate si invatate?
O zi buna!



#140 helink

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 71 Postari:

Postat 04 August 2008 - 04:54 PM

Master Specializarea: Gestiunea Financiara a Afacerilor în Spatiul European
Durata studiilor - 2 ani
In curs de colaborare cu CECCAR pentru echivalarea examenului de acces la stagiu in vederea obtinerii calitatii de expert contabil in cazul absolventilor cu diploma a cursurilor de master.






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL