Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
FAZA TARE, decl. 101 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


FAZA TARE, decl. 101

77 replies to this topic

#1 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 22 January 2008 - 09:06 PM

dragilor, pe mine m-a dat peste cap vestea urmatoare :

tineti-va bine :
din sursa credibila am aflat ca la Adm. Fin. Brasov s-a afisat ca nu se primesc decl. 101 fara viza unui consultant fiscal.
cica s-au pus afise care anunta asta
!


va rog mult sa spuneti aici, in masura in care aveti date certe, care este situatia cu depunerea decl. 101 in celelalte judete si la sectorele municipiului bucuresti.

va mai rog insistent sa nu reluati cat e de legala sau nu aceasta masura fiindca am mai vb despre asta in alte topicuri. nu e cazul sa reluam discutia si aici.

doar haideti sa anuntam care e situatia concreta in teritoriu.


va multumesc mult si sa nu va suparati daca posturile offtopic vor fi sterse pt. a nu divaga de la subiect.

va astept cu vesti !!
arde camasa pe mine si am ajuns deja la litera "c" cu inaltatu' :lostit (13): ...

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 22 January 2008 - 09:19 PM




#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 22 January 2008 - 09:29 PM

cica si la rm. valcea e la fel !

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 28 January 2008 - 08:13 PM




#3 Rainablue

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 170 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 22 January 2008 - 11:30 PM

La sectorul 2 vor semnatura consultantului fiscal.
La sectorul 4 NU vor semnatura



#4 SILVIA B

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 96 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Schimb de pareri intre profesionisti

Postat 23 January 2008 - 12:22 AM

Intr-adevar , la sectorul 2 nu mi-au primit declaratia 101 fara viza consultantului fiscal dar avand in vedere ca am firma de contabilitate voi pune stampila firmei si autorizatia CECCAR in copie si le-o trimit prin posta(pe declaratie era numai stampila clientului). Maine (azi) intentionez sa-l sun pe dl. Emil Florita la CECCAR si sa vad si parerea lui. Pana se clarifica nebunia asta va sfatuiesc sa folositi "sfanta" posta pentru ca asa scapam de amenzi pentru nedepunere.Spor la treaba !
Senior



#5 AnaB

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 215 Postari:

Postat 23 January 2008 - 02:04 AM

Am depus eu la sect 4 si nu avea semnatura consultantului si nu a zis nimic dar la biroul de langa mine a intrebat o doamna daca primesc si fara stampila consultantului si i s a spus ca da dar pe raspunderea ei....



#6 CORINA39

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 79 Postari:

Postat 23 January 2008 - 02:40 AM

am depus la sector 1 si sector6 astazi nu mi-a cerut nici o semnatura cons.fiscal!
sint mandra de profesia mea!dupa atitea ani vechime,,,,,succes tuturor!

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 23 January 2008 - 12:10 PM




#7 marcopolo

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 149 Postari:

Postat 23 January 2008 - 10:57 AM

Ce chestie, chiar sunt curios cum o sa fie pana la urma.
Anul asta o sa primeasca, fara, dar de la anul nu prea cred...



#8 Rainablue

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 170 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 23 January 2008 - 11:36 AM

Discutam dupa ce mergeti la sect.2....

Vezi postareaRainablue, la Jan 22 2008, 03:00 PM, a spus:

La sectorul 2,astazi nu primeau decl.101 daca nu era semnata de consultantul fisca.La celelante sectoare se primeau..

Vezi postareaRainablue, la Jan 22 2008, 08:59 PM, a spus:

N-am depus,dar era o persoana chiar in fata mea careia i s-a respins,nefind semnat de consultantul fiscal.Cineva depusese la sect.3 si-i primise iar la sectorul 4,doar am intrebat si mi s-a spus ca nu cer semnatura consultantului.Ma gandesc ca si administratiile aste s-or pune de acord cumva si in cazul asta ori se cere semnatura la toate administratiile ori renunta si sectorul 2

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 23 January 2008 - 11:45 AM




#9 godzila

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 80 Postari:

Postat 23 January 2008 - 11:56 AM

AF Maramures: deocamdata suspendata

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 23 January 2008 - 12:02 PM




#10 miha m

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 223 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Brasov

Postat 23 January 2008 - 12:13 PM

Da, asa e . La Brasov nu se primesc fara viza consultantului (n-am fost personal, dar stiu din mai multe surse). Faza tare e ca cica li se da voie celor care sunt si consultanti sa-si semneze si propriile firme. De asemenea si celor care sunt angajati li se da voie sa semneze (citeam pe undeva ca s-a abrogat art aunde se zicea ca tb sa fie independenti). La ei se poate orice. Asta e. O sa vina consultantul sa le ia dintr-un foc cam cat le luam noi intr-o jumatate de an (in cazul bun).



#11 AnaStancu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 157 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 23 January 2008 - 12:23 PM

Astazi am fost la sect 3, sa predau 100 si 300. Am intrebat doamnele de acolo, cum primesc declaratia 101: certificata sau necertificata. Mi-au spus ca necertificata ca s-a abrogat. Le-am intrebat de unde stiu si au spus ca asa au auzit. M-am dus la biroul de "asistenta contribuabil" de la acelasi sector si doamna de acolo, mi-a raspuns textual: ordonanta este in vigoare, declaratia 101 o primim certificata. No comment! Eu cred ca exista o lipsa de comunicare intre compartimentele aceleiasi administratii, lipsa de comunicare care pana la urma se va sparge tot in capul nostru. Voi ce parere aveti?



#12 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 23 January 2008 - 12:27 PM

draga Ana, asta DA situatie de exceptie ...

te-apuca rasu'-plansu' :lostit (13):



#13 SUZY_DANI

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 26 Postari:

Postat 23 January 2008 - 01:45 PM

M-am interesat si eu la ANAF Bacau si aici se primesc declaratiile 101 fara viza consultantului fiscal.



#14 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 23 January 2008 - 01:51 PM

CE BINE ... :biggrin:

tuturor va multumesc mult de tot pt. mesaje ! :lostit (13):



#15 AnaStancu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 157 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 23 January 2008 - 01:52 PM

Si am uitat sa mai spun ceva: de la sectorul 3 am plecat la sectorul 2. Acolo persoanei din fata mea i s-a respins declaratia 101, pe motiv ca nu era certificata.



#16 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 23 January 2008 - 01:53 PM

in rest, la celelalte judete ??

Banatul nu zice nimic ?? :biggrin:

Dobrogea, cum e la voi ??



#17 uiliv

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 97 Postari:
  • Location:Pascani

Postat 23 January 2008 - 06:59 PM

La noi nu se primeste inca 101 am vorbit cu un consultant fiscal si mi-a spus ca se va abroga legea.Cei care nu primesc declaratiile cred ca vor sa va puna bete in roate.Multa bafta.



#18 maca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:

Postat 23 January 2008 - 08:20 PM

Vezi postareaALUPEI OTILIA, la Jan 23 2008, 03:53 PM, a spus:

in rest, la celelalte judete ??

Banatul nu zice nimic ?? :biggrin:

Dobrogea, cum e la voi ??

Clujul nu avea inca astazi program de preluare , despre cerfificare ??? :lostit (13):



#19 dimalexia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 178 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 23 January 2008 - 08:31 PM

Eu am depus luni... pe 21 ian 2008 decl 101 la sect 2, si mi-au inregistrat-o fara probleme... Chiar nu inteleg... de ce acum nu mai primesc... Mai am si eu de depus la sect 4 si la jud Ilfov... Oare, or primi?? Ce isi mai bat joc de noi... !!!!!!!!!!!!



#20 Tavy

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 7 Postari:
  • Interests:informatii

Postat 23 January 2008 - 09:06 PM

Nici in Galati nu se primesc 101 fara viza consultantului fiscal...






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL