Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
agent de munca temporara - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

agent de munca temporara

4 replies to this topic

#1 ramoramo76

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 55 Postari:

Postat 25 January 2008 - 01:09 PM

In cazul unui agent de munca temporara se pot incheia contracte de munca cu timp partial?
Va multumesc pentru raspuns.



#2 Spiridush

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 26 January 2008 - 05:21 PM

Vezi postarearamoramo76, la Jan 25 2008, 01:09 PM, a spus:

In cazul unui agent de munca temporara se pot incheia contracte de munca cu timp partial?
Va multumesc pentru raspuns.

Da. Codul muncii nu face nici o distinctie in acest sens.




#3 ramoramo76

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 55 Postari:

Postat 28 January 2008 - 09:13 AM

Vezi postareaSpiridush, la Jan 26 2008, 07:21 PM, a spus:

Vezi postarearamoramo76, la Jan 25 2008, 01:09 PM, a spus:

In cazul unui agent de munca temporara se pot incheia contracte de munca cu timp partial?
Va multumesc pentru raspuns.

Da. Codul muncii nu face nici o distinctie in acest sens.

Draga Spiridush,
Esti autorizata ca agent de munca temporara? Eu am primit ceva legislatie de la ITM referitoare la functionarea agentului de munca temporara in care am gasit ......"Contractul individual de munca trebuie sa cuprinda urmatoarele elem:.....durata normala a muncii" si asta ma dus la gandul ca nu poate fi incheiat cu timp partial.



#4 cristiana

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:
  • Location:tulcea
  • Interests:informatii

Postat 26 July 2010 - 11:43 AM

Am obtinut autorizatia de agent de munca temporara conform HG 938/2004 - pe Ilfov

Din pacate la ITM ILFOV nu s-au confruntat cu astfel de autorizatii pana acum, sau cel putin asa ni s-a comunicat

Vom incepe sa incheiem contracte de munca temporara si am vrea ca totul sa mearga ca la carte, fara probleme.

In masura timpului dumneavoastra disponibil as avea nevoie de cateva informatii si raspunsuri punctuale.

Am nevoie daca se poate de modele de
- contracte de punere la dispozitie catre utilizatori de personal pentru misiuni de munca temporara
- contract de munca temporara intre agent si personal calificat.
- sau sa imi comunicati daca cele atasate corespund din punct de vedere legal.

De asemenea in masura in care aveti timp as dori sa imi spuneti
Care este demersul de inregistrare in Registrul unic de evidenta a agentilor de munca temporara?
Unde se inregistreaza contractele de punere la dispozitie catre Utilizatori?
Ce declaratii in plus trebuie depuse?
ce alte demersuri trebuie intreprinse?

Multumesc
cristina



#5 mufumufu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 25 January 2011 - 12:48 PM

Vezi postareacristiana, la Jul 26 2010, 01:43 PM, a spus:

Am obtinut autorizatia de agent de munca temporara conform HG 938/2004 - pe Ilfov

Din pacate la ITM ILFOV nu s-au confruntat cu astfel de autorizatii pana acum, sau cel putin asa ni s-a comunicat

Vom incepe sa incheiem contracte de munca temporara si am vrea ca totul sa mearga ca la carte, fara probleme.

In masura timpului dumneavoastra disponibil as avea nevoie de cateva informatii si raspunsuri punctuale.

Am nevoie daca se poate de modele de
- contracte de punere la dispozitie catre utilizatori de personal pentru misiuni de munca temporara
- contract de munca temporara intre agent si personal calificat.
- sau sa imi comunicati daca cele atasate corespund din punct de vedere legal.

De asemenea in masura in care aveti timp as dori sa imi spuneti
Care este demersul de inregistrare in Registrul unic de evidenta a agentilor de munca temporara?
Unde se inregistreaza contractele de punere la dispozitie catre Utilizatori?
Ce declaratii in plus trebuie depuse?
ce alte demersuri trebuie intreprinse?

Multumesc

Buna ziua,

Contract de munca temporara si contract de punere la dispozitie personal puteti achizitiona direct de pe net la preturi modice, undeva la 10ron bucata. O singura firma face acest gen de contracte.
Pentru a va inregistra in Registrul Unic trebuie sa va adresati ITM-ului de care apartineti si va explica ei ce si cum.
Contractele de punere la dispozitie de personal nu se inregistreaza la nici o institutie, ele fiind de fapt un gen de contracte comerciale care privesc entitatile juridice implicate.
Nu trebuie depuse alte declaratii decit cele obisnuite.






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL