Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ajutor asociatie non profit - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


ajutor asociatie non profit


  • Nu puteti replica pe acest topic
No replies to this topic

#1 vali enache

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:
  • Location:1234
  • Interests:contabilitate

Postat 30 January 2008 - 11:37 PM

Dragi colegi,
am urmatoarea situatia la o asociatie non profit(o cantina sociala) , care la sfarsitul anului 2007 a primit de la o alta fundatie o finantare in suma de 5000$ cu care sa inceapa in termen de 6 luni o activitate economica generatoare de venit. Eu am procedat si am facut 010 azi si l-am declarat platitor de impozit pe profit de la 01.01.2008 si nu stiu daca este bine sau nu. Mai sunt nelamurita : trebuie sa cumpar si registru de evidenta fiscala?
Pe ce cont trebuie sa bag suma aceasta? Am mai primit tot de la aceeasi fundatie tot pe un ctr de finantare o suma care trebuie folosita pe mai multe obictive:
salariul coordnatorului asociatie, activitati educationale, activ. nonec. Acestea pe ce cont sa le bag? Va rog daca puteti sa ma lamuriti sunt tare in ceata. Daca trebuie sa fac ceva si nu am facut va rog sa ma ajutati.
%%%%%%


  • Nu puteti replica pe acest topic




Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL